626 GE – Uklad hamulcowy, slabiej hamuje po wymianie p. hamulcowych

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez szumki44 » 1 lis 2011, 12:03

lukasz2387 napisał(a):
sebek-71 napisał(a):czy odpowietrzając układ hamulcowy nie powinno się odpowietrzyć sprzęgła?
Niby osobny obieg,ale jednak na jednym zbiorniczku ;)


Nie trzeba :) No chyba, że zbiorniczek na płyn hamulcowy będzie pusty i układ zaciągnie powietrza. ;)

Co do odpowietrzenia układu hamulcowego, to jest jeszcze stary i sprawdzony sposób :) Mianowicie podnośimy auto tak żeby koło było w górze i podstawiamy coś bardzo stabilnego. Następnie luzujemy (delikatnie) odpowietrznik, koło musi byc założone. Wsiadamy do auta zapinamy 3 lub 4 bieg i gaz do podłogi, rozpędzamy prędkościomierz do powiedzmy 100km/h i hamujemy. Powtarzamy tak mniej więcej 5-6 razy i jedna strona odpowietrzona.

Ta metoda działa tylko na przednie koła ;)


Ja jak sprawdzalem co mam uszkodzone w skrzyni to dzwiglem autko w gore dalem na 2jke i na jalowych krecilo kolami :} i slychalem co zgrzyta;) . Powiedzilem to mechanikowi ze mam dyfer rozsypany. mowiac jak to sprawdzilem to Oznajmil mi ze nie mozna tak robic ? miec autka ku gorze i jechac w powietrzu" bo mozna uszkodzic skrzynie i przegoby.... Tu sie zdziwilem bo koles od 30 lat jest mechaniorem ;] bardzo dobrym... sam nie wiem czy ta metoda 100km.h jest dobra :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2011, 15:21
Posty: 1286 (0/1)
Skąd: Ustka
Auto: Mazda Mx-6 2.5
Mazda 626 2,5
Pontiac Firebird Trans Am
Crysler 300m

Postprzez Dagobath » 8 lis 2011, 12:32

To prawda, można uszkodzic przeguby. Trzeba wahacze podlewarowac do poziomu i wtedy można kołami w górze krecic. :D
Sympatyk Mazd wszelakich....
Początkujący
 
Od: 5 lis 2011, 21:16
Posty: 7
Auto: Honda Civic EJ9,
(323F BA 2,0 V6 w rodzinie)

Postprzez lukasz2387 » 12 lis 2011, 20:05

szumki44 napisał(a):Ja jak sprawdzalem co mam uszkodzone w skrzyni to dzwiglem autko w gore dalem na 2jke i na jalowych krecilo kolami :} i slychalem co zgrzyta;) . Powiedzilem to mechanikowi ze mam dyfer rozsypany. mowiac jak to sprawdzilem to Oznajmil mi ze nie mozna tak robic ? miec autka ku gorze i jechac w powietrzu" bo mozna uszkodzic skrzynie i przegoby.... Tu sie zdziwilem bo koles od 30 lat jest mechaniorem ;] bardzo dobrym... sam nie wiem czy ta metoda 100km.h jest dobra :]
Dagobath napisał(a):To prawda, można uszkodzic przeguby. Trzeba wahacze podlewarowac do poziomu i wtedy można kołami w górze krecic. :D


Kurcze, wiecie że nawet nie pomyślałem o przegubach i dyferencjale, że można uszkodzić?. Parę lat temu podchwyciłem ten sposób od znajomego mechanika który to praktykował. Ja z resztą też kilka razy w trzech różnych autach, i nic złego się nie stało :)
lukasz2387
 

Postprzez dirtracer » 12 lis 2011, 23:16

lukasz2387 napisał(a):Kurcze, wiecie że nawet nie pomyślałem o przegubach i dyferencjale, że można uszkodzić


człowiek cały czas się uczy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2011, 19:48
Posty: 326
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GJ 2014
2.0 165KM

Postprzez noxes » 13 lis 2011, 14:17

szumki44 napisał(a):lukasz2387 napisał(a):

sebek-71 napisał(a):czy odpowietrzając układ hamulcowy nie powinno się odpowietrzyć sprzęgła?
Niby osobny obieg,ale jednak na jednym zbiorniczku ;)



Nie trzeba :) No chyba, że zbiorniczek na płyn hamulcowy będzie pusty i układ zaciągnie powietrza. ;)

Co do odpowietrzenia układu hamulcowego, to jest jeszcze stary i sprawdzony sposób :) Mianowicie podnośimy auto tak żeby koło było w górze i podstawiamy coś bardzo stabilnego. Następnie luzujemy (delikatnie) odpowietrznik, koło musi byc założone. Wsiadamy do auta zapinamy 3 lub 4 bieg i gaz do podłogi, rozpędzamy prędkościomierz do powiedzmy 100km/h i hamujemy. Powtarzamy tak mniej więcej 5-6 razy i jedna strona odpowietrzona.

Ta metoda działa tylko na przednie koła ;)

No chyba sobie żartujesz. Puszczając pedał hamulca przy odkręconym odpowietrzniku zasysa on tamtędy powietrze, zapowietrzając hamulce.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez lukasz2387 » 13 lis 2011, 15:12

noxes napisał(a):No chyba sobie żartujesz. Puszczając pedał hamulca przy odkręconym odpowietrzniku zasysa on tamtędy powietrze, zapowietrzając hamulce.


Dlaczego myślisz że sobie żartuję?
Masz na myśli pompowanie pedałem hamulca na pracującym silniku, czy na zgaszonym. A może w ogóle nie powinno się dotykac pedału hamulca podczas odpowietrzania?
Nie jestem mechanikiem, nie skończyłem szkoły mechanicznej i ograniczam się do nieskomplikowanych napraw przy swoim samochodzie. Więc jak wiesz dlaczego, nie wolno to opisz dokładniej :)
Na pewno taka porada przyda się na forum.
lukasz2387
 

Postprzez noxes » 13 lis 2011, 16:03

Chodzi o to, ze podczas odpowietrzania hamulców nie powinno się zwalniać wciśniętego pedału hamulca bez wcześniejszego zakręcenia odpowietrznika.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez lukasz2387 » 13 lis 2011, 18:54

Czyli jedna osoba w samochodzie pompuje pedałem hamulca, a druga zakręca odpowietrznik, po każdym w ciśnięciu i wyrzucaniu płynu hamulcowego np. Przez wężyk do butelki.
Następna żecz. Jaka jest kolej odpowietrzania kół, Tzn. zaczynamy od najdalszego koła względem pompy, dla przykłady: Tylne lewe i prawe, przód lewe i prawe(stojąc przodem do samochodu). Czy niema to znaczenia?
lukasz2387
 

Postprzez noxes » 13 lis 2011, 22:37

lukasz2387 napisał(a):Czyli jedna osoba w samochodzie pompuje pedałem hamulca, a druga zakręca odpowietrznik, po każdym w ciśnięciu i wyrzucaniu płynu hamulcowego np. Przez wężyk do butelki.

tak
lukasz2387 napisał(a):Następna żecz. Jaka jest kolej odpowietrzania kół, Tzn. zaczynamy od najdalszego koła względem pompy, dla przykłady: Tylne lewe i prawe, przód lewe i prawe(stojąc przodem do samochodu). Czy niema to znaczenia?

dokładnie tak zaczynamy od najdalszego koła. W przypadku 626 jest to prawe tylne koło.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6