Brak kluczyka do klapy :(

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bastan » 20 kwi 2011, 15:30

Moja Madzia to 626GE sedan z 93r.
Problem jest taki, że centralny nie zamyka mi klapy bagażnika.
Przeczesałem forum i znalazłem, że zamek ma trzy pozycje:
1. przekręcony w lewo – zawsze otwarty
2. ustawiony pionowo – zamykany i otwierany razem z centralnym
3. przekręcony w prawo – zawsze zamknięty

Oczywiście mój jest przekręcony w lewo co by tłumaczyło, że klapa się nie zamyka.
Problem w tym, że nie mam kluczyka do tylnego zamka <glupek2>
Poprzedni właściciel zmienił wkładki w drzwiach kierowcy i stacyjce.
O Bagażniku zapomniał.
Jak można by to rozwiązać? Miał ktoś podobny przypadek? <co?>
Początkujący
 
Od: 25 mar 2011, 18:54
Posty: 6

Postprzez Tomcio1972 » 20 kwi 2011, 17:03

nie wiem czy się tak da ale kiedyś w innym aucie marka nieważna przekręciłem zamek od środka klapy sam mam sedana więc nie wiem jak to wygląda w hb ale może pooglądaj i spróbuj
Tomcio1972 ;–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2009, 22:05
Posty: 245
Skąd: Strzyżów n/Wisłokiem
Auto: mazda 626 comprex RF-CX 1995 była obecnie 121 db 1991 1,3benzin

Postprzez bastan » 20 kwi 2011, 22:16

No więc poradziłem sobie.
Jako, że nie posiadam kluczyka a nie zamierzałem kupować zamka z kluczykiem zrobiłem tak aby klapa zamykała się wraz z centralnym. Nawet po wymianie zamka będzie się zamykała z centralnym i inaczej się nie da no chyba że się wymieni zamek. <faja>
A więc tak:
Rozebrałem całość i mechanizm do którego idzie bolec od siłownika ma w środku otwór (na której jest osadzona końcówka przycisku otwierania klapy). W otworze jest coś na kształt małego bolca. Wystarczy rozwiercić otwór tak aby ten bolec zlikwidować. Ponadto trzeba jeszcze owinąć taśmą blaszkę uruchomienia siłownika tak aby była zwarta na stałe. Teraz niezależnie od położenia zamka( w przycisku do otwierania klapy) klapa zamyka się wraz z centralnym :>
Zważywszy, że nie zamykała się w ogóle sukces jest stuprocentowy. <diabełek>
Może te moje wypociny się komuś przydadzą :)
Początkujący
 
Od: 25 mar 2011, 18:54
Posty: 6

Postprzez dgolf » 20 kwi 2011, 22:46

Przecież kluczyk jest jeden. U mnie klapą otwieram lub zamykam wszystkie drzwi, tak jak zamkiem w drzwiach, czyli przekręcenie w lewo lub w prawo no a wciśnięcie otwiera klapę do góry.

P.S. Szkoda im było dołożyć linkę i tak jak w mojej Cari II było otwieranie w środku +kluczykiem.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 20:25
Posty: 221
Skąd: Łodzkie
Auto: 626 GE 2.0 FS 116KM 1995r. + LPG KME Diego

Postprzez bastan » 21 kwi 2011, 14:40

dgolf napisał(a):Przecież kluczyk jest jeden. U mnie klapą otwieram lub zamykam wszystkie drzwi, tak jak zamkiem w drzwiach, czyli przekręcenie w lewo lub w prawo no a wciśnięcie otwiera klapę do góry.

P.S. Szkoda im było dołożyć linkę i tak jak w mojej Cari II było otwieranie w środku +kluczykiem.


Nie no stary....
Nie obrażaj mnie :D
Ja wiem, że jest jeden kluczyk do wszystkiego. Ale poprzedni właściciel zmienił wkładki w stacyjce i w drzwiach kierowcy. W drzwiach pasażera i klapie nie zmienił wkładek a kluczyki gdzieś posiał...
Stąd moje problemy. :|
Początkujący
 
Od: 25 mar 2011, 18:54
Posty: 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6