mazda 626 vs Mitsu Carisma

Mazda 626 1998–2002

Postprzez greg1983 » 23 cze 2010, 09:10

Witam,
jak w temacie – przymierzam się do zakupu auta. czy ktoś może (obiektywnie) powiedzieć które z aut (mazda 626, mitsubishi carisma) jest lepsze w wyborze? chodzi mi głównie o awaryjność (bądź jej brak), koszty eksploatacji (spalanie, części itp). wiem że carisma ma silnik GDI, który jest ponoć dość oszczędny a 'zrywny'. nie można go jednak zagazować – da się zagazować 1.6 ale to trochę zbyt słaby silnik dla mnie. nie wiem czy będę 'zagazowywał' auto, ale furtkę bym chciał mieć – jak z mazdą?. Mazda jest chyba trochę droższa od Carismy, ale może czymś się 'rewanżuje' :) Oba auta mają generalnie dobrą opinię, dlatego nie wiem co wybrać (był jeszcze w opcji f.mondeo ale to raczej ostateczność). Proszę o opinię.
greg1983
 

Postprzez SG-Jaro » 23 cze 2010, 11:36

Przed mazdą też rozważałem carisme. Poczytałem sobie forum mitsumaniaków i teraz wiem czemu carisma gdi jest tańsza od mazdy :) GDI jest naprawdę oszczędny dopóki wszystko działa jak trzeba a uwierz mi, że dużo użytkowników skarżyło się na zużycie paliwa po 11 -12 l. Ten silnik jest trudny w naprawie bo ciężko o fachowca od takiej technologii. Dlatego wybrałem mazde i nie żałuje ani trochę. Po mieście daje rade zejść poniżej 10l a w trasie w trybie oszczędnym udało się 6,6 l.
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2009, 07:22
Posty: 53
Skąd: Gliwice
Auto: 626 GW 98` 2.0 HP

Postprzez greg1983 » 23 cze 2010, 11:42

a co sądzicie o tych:
http://otomoto.pl/mazda-626-klima-C12637782.html
http://otomoto.pl/mazda-626-C12674485.html
http://otomoto.pl/mazda-626-C13805393.html

jestem z częstochowy, dlatego takie opcje. najbardziej mnie ciekawi ta ostatnia, ponieważ dość tania i od razu z gazem (tylko nie wiem czy to przypadkiem źle nie wróży... ostatnio miałem niestety taki przypadek z autem :/)
greg1983
 

Postprzez marmarki » 23 cze 2010, 20:07

Proponuję rozważyć silnik wysokoprężny. Moja mazda (626 2.0 101KM) pali max 8l/100km w zimie po mieście. W trasie schodzi poniżej 6l/100km. Fakt, że jest głośniejsza od benzyny, ale przyspieszenie ma świetne.
Znajomi jeżdżą Carismą 1,8 benzyna i spalanie mają w granicy 10l/100km.
marmarki
Sprzedam Mazdę http://mazda626.com.pl/
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 cze 2010, 17:20
Posty: 4
Auto: Mazda 626 2000r. 2.0 DiTD

Postprzez spamsnp » 23 cze 2010, 20:14

Tak jak kolega również rozważam opcje miedzy carisma a madzią tylko granice funduszy sa mniejsze bo do nieprzekraczalnej granicy 5000.. ;/ moze polecice cos ciekawego?
spamsnp
 

Postprzez rumunn95 » 23 cze 2010, 20:51

jak diesel glosniejszy od beny to bierz bene bo to i tak juz kosmos
Historia;) --->323F 1.6 16v 91r.-->323F 1.8 16v 92r.-->626 2.0 FS 16v GW 98r.;–)-->w przyszłosci ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2009, 15:53
Posty: 901 (20/6)
Skąd: Biała Podlaska
Auto: MONDEO MK4 2.0TDCI GHIA ;) , Sachs Herkules i Sparta

Postprzez 1000roman » 27 cze 2010, 12:25

Mam porównanie bo mam możliwość jazdy i mazdą 626GW 1.8 74kW i Carisma 1.8GDI. Mazda w mieście pali mi koło 9l pb95, a mitsu może nawet koło 10 wziąć w trasie mazda koło 7 – mitsu jak mój teść jedzie to potrafi mu wziąć koło 5,5-6- ale on w trasie nie wyprzedza:). Generalnie komfort prowadzenia przy spokojnej jeździe Mazda jest wygodniejsza- przestronniejsza kabina przód i tył, do mitsu jest gorzej wsiąsć -niżej i ciaśniej. Fotele w mitsu z przudu lepiej trzymają po bokach. mitsu jest z 98 roku i ma gorsze plastiki. W obu samochodach są pojemne bagażniki. Mazda jest sztywnijesza i ma dłuższy skok zawieszenia oraz wyżej zawieszona, co na polskich drogach jest odczuwalne szczególnie na dziurach i śpiących policjantach- gdzie mitsu radzi sobie gorzej. Natomiast na autostradzie mitsu wygrywa ze względu na możliwość pewnej jazdy przy wyższych prędkościach (pow 130km/h-u nas to bez większego znaczenia:)). W mitsu denerwuje mnie sprzęgło, jest twarde jak w starym dostawczaku – szczególnie dokuczliwe jest to w mieście. Moc silników jest nieporównywalna- mazda jest większa i cięższa i choś do ospałych nie należy to do jednostki mitsu jej daleko i tu zaczyna się też różnica w spalaniu. Taka jest charakterystyka silnika gdi -przy dynamicznej jeżdzie spali swoje ponieważ zostaje wtedy zassana dodatkowa porcja paliwa, ala nie powinno to być więcej jak jakieś 20%-30% więcej niż przy spokojnej jeżdzie. Także wyniki koło 11l/100km w mitsu wydaje mi się że może być związany ze złą techniką jazdy lub jazdą w mieście. Jeżeli chodzi o awaryjność to mechanicznie tylko sprawy eksloatacyjne -mitsu ma 180kkm mazda 130kkm przebiegu. Nadwozie w madzi ma problem z zabezpieczeniem antykorozyjnym – żre rdza tylne nadkola i klapę bagażnika. W mitsu podobnie też tylne nadkola, tyle że w mniejszym stopniu.
Co do wyboru ja wolę jeżdzić mazdą- rodzinka ma więcej miejsca- często jeździemy w 5 osób 3dorosłe i 2 małe w fotelikach :D jazda w miarę normalnych prędkościach ok 90-110km/h – z wyprzedzaniem to wtedy jest mały problem- brakuje troche koni które z kolei ma Mitsu, ale jak mam jechać w Mitsu w takim składzie to jednak wolę mazdę :D Natomiast do jazdy – tak tylko – bez balastu rodzinnego Carisma jest fajnym autem szybkim i żwawym – Panzerwageny dopiero po 10 latach zaczęli wsadzać do siebie silniki w tej technologii, także większość samochodów z tamtej epoki jest w stosunku do mitsu w tyle technologicznie i dosłownie na drodze. I jak bys szukał mało awaryjnego auta to i jeden i 2gi model jest w porządku- ale musi byś zadbany. Natomiast ze względu na spalanie pb lepiej wychodzi mitsu – tylko jak każdym samochodem trzeba umieć, i wiedzieć jak jeździć.
Początkujący
 
Od: 28 sty 2009, 15:34
Posty: 4
Skąd: warszawa
Auto: mazda 626GW 1.8 2000r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6