Prawy głośnik przód nie działa – prośba o sugestie.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez messi89 » 20 paź 2017, 17:55

Witam,
Zgodnie z tematem nie działa główny głośnik w drzwiach. Glośnik od wysokich tonów gra. Sprawdzałem wzmacniacz pod fotelem pasażera i wszystko jest okey. Proszę o pomoc
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2016, 18:53
Posty: 38
Auto: Mazda 6 2006 r.
2.o benzyna
TOP SPORT

Postprzez stachan » 28 paź 2017, 11:41

Kilkanaście dni temu przerobiłem to samo – nie wiem skąd ta zbieżność, ale padł mi również prawy przód... <oczy>

Przyczyna: przegrzanie lub SKS (dla pewności sprawdź na kości – może to nie głośnik jest uszkodzony).

Rozwiązanie: zakup nowego, ale cena zwala z nóg – 850 złotych w ASO lub szukanie używki u sprawdzonego sprzedawcy. Ja znalazłem i działa jak dawniej <spoko>

Dygresja: można zakupić niefabryczny komplet, ale zwróć uwagę na impedancję. Mazda przy Bose stosuje tylko głośniki 2 om, natomiast w ofercie "marketowej" królują zwykle 4 om`owe głośniki, które dodatkowo nie są zabezpieczone przez wodą z szyby. Kształt szyby i drzwi jest tak nieszczęśliwy, że cała woda obficie rosi na taki niefabryczny głośnik. Te oryginalne są odpowiednio obudowane. Oczywiście można "rzeźbić" jakieś nakładki, ale bez gwarancji poprawnego dźwięku. Wymiary potrzebne to 5 x 7 cala. Kupując na allegro zwróć uwagę, aby średnia ocen była powyżej 99,5% – tu można się naciąć na jakiś uszkodzony szajs.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez airbob » 29 paź 2017, 00:20

Coś ostatnio fatum na te głośniki. W zeszłym tygodniu miałem dwa auta z uszkodzonymi wzmacniaczami. Po naprawie okazało się że nie gra tylny lewy głośnik (w obu przypadkach). Jako że to tylne głośniki to właściciele aut odpuszczali sobie temat. Z przednim już by było ciężej sobie darować.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez messi89 » 30 paź 2017, 19:06

Panowie wielkie dzięki za podpowedzi. Sciagnalem obudowe drzwi i odpiolem glosnik. Pod wtyczke podlaczylen stary glosnik i dzialal wiec doszedlem do wniosku, ze glosnik przestal dzialac. Zakupilem na allegro glosnik za 80 zl i narazie na ten moment osld tygodnia wszystko jest okey.
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2016, 18:53
Posty: 38
Auto: Mazda 6 2006 r.
2.o benzyna
TOP SPORT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6