Dostępność części do modeli US

Mazda6 2007–2012

Postprzez daniellokw » 1 kwi 2011, 06:38

Witam
Mieszkam w USA i szukam dla siebie samochodu który mogłbym ewentualnie zabrać do Polski za rok czy dwa. Mazda 6 jest autem które mi się naprawdę podoba i ma całkiem niezłą cenę za rocznik 2009/10. Mam tylko klika pytań, może ktoś ma taką Mazdę z USA w Polsce. Jak jest z serwisem i podstawowymi częściami? Czy silnik 2.5 jest silnikiem stosowanym i popularnym w Europie? bo widziałem nowe Mazdy ale z silnikime 2.2 tylko. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z dostosowaniem Mazdy do przepisów UE (światła, radio) może coś jeszcze? Dzięki za wszelką pomoc w rozjaśnieniu tematu bo nigdy wcześniej nie jeździłem Mazdą.
daniellokw
 

Postprzez Tomek6 » 1 kwi 2011, 13:43

daniellokw napisał(a):Czy silnik 2.5 jest silnikiem stosowanym i popularnym w Europie?


To jest ten sam 170-konny silnik zarówno w USA jak i w Europie ;) Nie będzie więc problemu z żadnymi częściami czy filtrami do niego.

daniellokw napisał(a):Jak jest z serwisem i podstawowymi częściami?


Moim zdaniem nie powinno być wielkiego problemu. Raczej będziesz gościł w serwisie tylko na wymianę oleju itp. eksploatacyjnych płynów czy jakiś klocków. Benzynowe silniki 6stki są na łańcuchu rozrządu. Nie ma się za bardzo co zepsuć.

Ze światłami z tego co wiem w USA przód świeci prosto, w Europie prawy reflektor musi doświetlać pobocze, ale musisz znaleźć pewniejsze źródło tych informacji. Mnie się wydaje, że przejdzie to wszystko bez problemów, kierunki są w wersji USA pomarańczowe. Nie wiem jak tam jest z tylnym przeciwmgłowym.
Zgadaj do kolegi Lofi na priva, on ma Amerykankę http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=115655 ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez daniellokw » 2 kwi 2011, 03:05

Dzieki za kontakt – juz wymienilem z nim PW.
W PL obowiazuje swiatla asymetryczne a US symetryczne, wiec trzeba wymienic reflektory i dolozyc przeciwmgielne bo w wersjach US nie ma. Zewnetrznie niczym sie nie rozni, ale czytalem ze czesto jest tak ze ten sam model w wersji US ma inny zawias i hamulce – np napewno tak ma Nissan Tilda (Versa w US). Mam nadzieje ze Mazda nie robi takich cyrkow! W koncu wszyscy mamy takie same tylki i w PL i w US. :D
daniellokw
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6