Części które pasują z wersji europejskiej do amerykańskiej

Mazda6 2007–2012

Postprzez miro81 » 29 gru 2013, 15:34

Witam, czy ktos sie orientuje jak jest z dostepnoscia czesci do mazdy USA w Polsce i ktore czesci zuzywalne mozna byloby uzyc z wersji europejskiej lub innych modeli samochodow? Potrzebuje wymienic tarcze, klocki hamulcowe i filtr kabinowy. Oprocz tego mam jeszcze problem z zawieszeniem przy prawym przednim kole – drazek kierowniczy i cos nie tak z wahaczem gornym. Mieszkam w okolicach Krakowa i mam problem z serwisowaniem samochodu. Warsztaty w ktorych bylem nie maja dostepu do katalogu w tej wersji albo sprawdzajac numery seryjne czesci twierdza ze wiekszosc niestety musialbym sprowadzac. W autoryzowanej mazdzie przy ul. Wielickiej licza jak za woly i czas oczekiwania na czesci to okolo 1 miesiac, poza tym slyszalem o nich zle opinie.
Bylbym wdzieczny za pomoc!
mazda 6 ultra
2.5L full option
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 18:18
Posty: 59
Skąd: UAE
Auto: mazda 6 Ultra 2.5L

Postprzez Cyruś » 30 gru 2013, 18:11

Witam,

temat przerabiałem dość intensywnie, moja tez z USA.

Co do części – raczej trzeba szukać dedykowanych do wersji USA – różnice są spore. Głównie przez wymiary auta (w każdą stronę auto jest większe). Inny typ zawieszenia. I aby części pasowały idealnie, raczej trzeba szukać dedykowanych. Chociaż podejrzewam iż spora ilość części jest identyczna jak EU.

Ja po pierwszym zakupie używki z allegro, z wersji EU odpuściłem – gdyż cześć niby pasowała – ale nie idealnie (oryginalna cześć Mazdy). Dlatego zacząłem wymieniać tylko na oryginały i dedykowane do tej wersji – dużo mniej zdrowia i nerwów to kosztuj, tylko niestety sporo więcej $$$.

Jeżeli interesują cię nowe części:

– ASO (horrendalnie drogo)
– Firmy zajmujące się importem części z USA (strasznie drogo)
– Import na własną rękę z USA (bardzo drogo)

Przesyłka prawdopodobnie tak czy siak trafi na cło i po doliczeniu: cła, vat, prowizji za odprawę, dostawy – ceny wychodzą na porównywalnym poziomie, jakby zamówić przez firmę tym się specjalizujące.

Ogólnie ceny części do Mazdy są naprawdę bardzo wysokie – nie zależnie gdzie kupisz. (chociaż w USA cena jest bardzo fajna – ale pod doliczeniu reszty kosztów pośrednich, już się taka fajna nie wydaje)

Ściągałem części bezpośrednio z USA, ale część kupiłem także u firm pośredniczących (nie chciało mi się poświęcać temu czasu), bo tak jak napisałem jeżeli przekalkulujesz wszystko. To zajmując się tym osobiście zyskasz 5-15% taniej, ale poświęcisz dużo więcej czasu – szczególnie przy odprawie, aby ustalić odpowiednie kody cenę dla danej części.

Tutaj masz przykładowe ceny – z mojego ostatniego zamówienia:

Pozycja 1: Stabilizator (strona lewa) – wartość 28,24 USD
Pozycja 2: Stabilizator (strona prawa) – wartość 28,24 USD
Pozycja 3: Łożysko koła (strona lewa/przód) – wartość 28,24 USD
Pozycja 4: Zabezpieczenie łożyska (strona lewa/przód) – wartość 7,29 USD
Pozycja 5: Łożysko koła z piastą (strona lewa/tył) – wartość 75,76 USD
Pozycja 6: Końcówka półosi(strona lewa) – wartość 91,43 USD
Pozycja 7: Filtr oleju – wartość 12,98 USD (2 sztuki)
Pozycja 8: Filtr powietrza – wartość 35,26 USD (2 sztuki)

Dostawa: 150 USD

Cło: 72,00zł
Vat: 399,00zł
Prowizja za odprawę dla DHL: 83,00zł
Przelew: 25,00zł


Do były raczej drobne części, paczka nie była duża. Podejrzewam, że przy dużo większych częściach (gabarytowe przesyłki), transport może bardzo nie korzystnie wpłynąć na cenę końcowa
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2013, 13:55
Posty: 32
Auto: Mazda 6 – 2012 (USA), 2,5l (2488cc)

Postprzez newuser » 31 gru 2013, 11:23

Paczka morska i odpadaja wszelkie cla akcyzy i vaty , transport jakies 50centow za pol kg tyle ze czas oczekiwania kolo 4 tyg ;) oczywiscie sa tez firmy w Polsce ktore maja katalogi do amerykanskich wersji i badz to sprowadzaja oryginaly badz pomagaja w znalezieniu zamiennikow – zawsze mozesz popytac : http://www.carspeed.pl/, http://www.mazparts.pl/
pzdr
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 01:08
Posty: 167 (0/2)
Auto: mazda 3S 2,3 2006

Postprzez miro81 » 2 sty 2014, 10:10

Dzieki za info!
Najbardziej zalezy mi teraz na wymianie tarcz hamulcowych wraz z klockami. Czy moglby mi ktos doradzic czy tarcze i klocki sa "standardowe" dostepne od reki w Polsce i jaki rodzaj/marka/rozmiar potrzebuje na przod i tyl?
Nie znam sie na tym i chcialbym uniknac problemow ze sciaganiem tarcz i chodzeniem z nimi po sklepach w poszukiwaniu wlasciwego modelu.
Pozdrawiam!
mazda 6 ultra
2.5L full option
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2009, 18:18
Posty: 59
Skąd: UAE
Auto: mazda 6 Ultra 2.5L

Postprzez newuser » 2 sty 2014, 12:19

dzwon do tych sklepow co Ci podalem linki, oni Ci po nr VIN dobiora co trzeba, beda wiedziec co pasuje od wersji europejskiej a co nie
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 01:08
Posty: 167 (0/2)
Auto: mazda 3S 2,3 2006

Postprzez kobik » 8 lut 2014, 13:36

Witam , wymieniał już ktoś klocki w ver. usa ? też mnie zastanawia to czy eu bedą pasowały..
Początkujący
 
Od: 8 lut 2014, 13:20
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6