Akcesoria: Podnośniki Sokie-Tech. Jak poprawnie je zamontować.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Tomek6 » 20 mar 2012, 21:25

Witam wszystkich,
Zakładam temat, bo nie potrafię już poradzić sobie z tym problemem. Kiedyś wisiał u nas temat o zakupie zbiorowym podnośników maski z Tajwanu. Nikt się nie zdecydował, więc dzięki uprzejmości Zielonego, zamówiliśmy komplet dla mnie. Przyszedł, wszystko zmontowałem, ale nie dało się zamknąć maski. Podnośniki nie składały się. Maska jedynie wyginała się pod naporem siły. Po konsultacji z Zielonym zareklamowaliśmy towar u żółtka. Dziękuję również po drodze Wojtkowi za telefoniczne konsultacje problemu :) Żółtek zaproponował, że jak zapłacę drugie 8 dolców za wysyłkę to towar da za darmo. No i tak mając jeden komplet w garażu dziś dostałem drugi. Zamontowałem i to samo. Wszystko robię tak jak jest w instrukcji. Próbowałem nawet inaczej manipulując podkładkami itp. Za każdym razem efekt jest taki sam.



Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Adamczyk » 20 mar 2012, 21:49

A nie są one zamontowane do góry nogami??
Wydaje mi się ze grubsza strona z reguły jest na dole a cieńsza się wysuwa.
Może głupie ale warto spróbować ;P
Początkujący
 
Od: 11 lis 2011, 12:50
Posty: 18
Skąd: Goch DE
Auto: Mazda 6 Kombi
2.2 SkyActiv
2016

Postprzez Tomek6 » 20 mar 2012, 21:55

Wszystko zamontowałem dokładnie tak jak mówi instrukcja. Tak właśnie narysowane są w niej te siłowniki...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Adamczyk » 20 mar 2012, 22:19

Na pierwszym zdjęciu widzę ze jest miejsce do przesuwania mocowania w prawo/lewo. Pobaw się tym, tak na logikę żeby to działało to muszą być one idealnie pionowo. Jeżeli są choć trochę pod skosem to naciskając na maskę siłowniki zamiast się zsunąć będą się "przełamywać"


Aha jeszcze jedno.
Wymontuj ten od strony pasażera, jeżeli maska się zamknie to będziesz wiedział że ten drugi działa i analogicznie sprawdź ten od pasażera.
Zastanawia mnie dlaczego ten siłownik od pasażera ma miejsce do regulacji a ten od strony kierowcy nie.
Ostatnio edytowano 20 mar 2012, 22:23 przez Adamczyk, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 11 lis 2011, 12:50
Posty: 18
Skąd: Goch DE
Auto: Mazda 6 Kombi
2.2 SkyActiv
2016

Postprzez Pawko_6 » 20 mar 2012, 22:22

Taka konstrukcja, sprawia wrażenie, że się pokrywa połamie. Prawdopodobnie źle dobrane siłowniki, za duża siła. Spróbuj je ruszyć, zamontuj po jednym, albo ugnij w drzwiach garażu, może pomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez zielony110 » 20 mar 2012, 22:41

Pawko_6 napisał(a):Prawdopodobnie źle dobrane siłownik

Tylko dlaczego dwa razy <co?>
Czytalem opinie o sprzedawcy i ludzie ktorzy kupili podnosniki do GH nie mieli problemow.
Sam nie wiem co i jak. Moze maja jakas dodatkowa zawleczke ktora trzeba wyciagnac lub cos podobnego ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2011, 20:20
Posty: 2619 (3/5)
Skąd: UK/Bydgoszcz
Auto: Inne

Postprzez damianko » 20 mar 2012, 22:56

siłowniki za moce są. miałem tak w passacie jak robiłem sam bo nie było za bardzo dostępu do dedykowanych zestawów. Sprawdź co się stanie jak będziesz miał tylko jeden siłownik
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2011, 21:26
Posty: 205
Skąd: Kielce
Auto: Mazda 6 GH 2.2 163PS

Postprzez Tomek6 » 20 mar 2012, 22:58

Adamczyk napisał(a):Wymontuj ten od strony pasażera, jeżeli maska się zamknie to będziesz wiedział że ten drugi działa i analogicznie sprawdź ten od pasażera.


Pawko_6 napisał(a):Spróbuj je ruszyć, zamontuj po jednym


Pojedynczo również nie ma szans zamknąć maskę. Montowałem najpierw lewy, potem prawy, ale niestety efekt jest taki sam. Nie jestem w stanie również pod naporem ciała ugiąć żadnego ani trochę.

Adamczyk napisał(a):Na pierwszym zdjęciu widzę ze jest miejsce do przesuwania mocowania w prawo/lewo.


Tak to jedynie wygląda, ale ze względu na ten profilowany garb, nie ma takiej możliwości i na dobrą sprawę pozycja jest tylko jedna.

Pawko_6 napisał(a):Prawdopodobnie źle dobrane siłowniki, za duża siła.


Na to wygląda, Drugi za mocny komplet <płacze> Jutro dostarczę na forum dokładne zdjęcia samych siłowników.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez @ndrzej » 20 mar 2012, 23:05

Może spróbuj wymontować i ścisnąć siłownik pod własnym ciężarem albo przy pomocy jakiejś dzwigni. Sprawdz w ten sposob kazdy silownik osobno. Nie ryzykuj domykając klapę, bo mozesz ją uszkodzić.
Troche dziwne, aby sprzedawca wyslal drugi komplet nie dzialajacy. Sprawdz, czy te silowniki nie maja jakiejś blokady w pozycji rozciągniętej.

edit:

Adamczyk napisał(a):A nie są one zamontowane do góry nogami??
Wydaje mi się ze grubsza strona z reguły jest na dole a cieńsza się wysuwa.

Zamontowane są prawidłowo. Cieńsza strona na dole a grubsza u góry zapewnia lepsze smarowanie wewnatrz amortyzatora oraz lepsze zabezpieniecznie przed dostaniem sie wody do wnetrza amortyzatora.
Ostatnio edytowano 21 mar 2012, 00:48 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy
Powód: prosze edytowac posty ;)
Początkujący
 
Od: 20 gru 2010, 23:16
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 GH Anniversary 2.0 MZR

PostTen post został usunięty przez Gość 21 mar 2012, 00:49.
Powód: post pod postem

Postprzez Tomek6 » 22 mar 2012, 16:48

Problem rozwiązany! :) Przyczyną niedomykania klapy było górne mocowanie. Adapter ze względu na swój kształt nie przylegał idealnie całą swoją płaszczyzną do zawiasu. Nie pomagała temu dodatkowo podkładka samozaciskająca ( nie wiem czy to się tak nazywa, podkładka z wypustkami, w kształcie płatka śniegu). Można temu zaradzić regulując adaptery maksymalnie do góry w kierunku przodu maski a te podkładki gwiazdkowe można wymienić lub skręcić śrubę naprawdę mocno (uwaga na gwint). Do tego wszystkiego przesmarowałem jeszcze raz teleskopy silikonem w sprayu za radą Wojtka no i cóż wszystko już działa. Szlaki przetarte :D

Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w temat za posty a szczególne podziękowania kieruję do kolegi Zielonego dzięki, któremu mam te podnośniki i, który tak dzielnie walczył ze mną z Hanem Wu w efekcie czego mam w sumie 2 komplety <lol> a także Wojtkowi za wsparcie i wspólne rozbrajanie tematu przez telefon <spoko> <uklon>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez glowasiek » 22 mar 2012, 17:12

No to super, ze juz wszystko dziala !! Uwaga bo Wojtek dziala teraz globalnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez Wojtek » 22 mar 2012, 17:57

Tomek6 napisał(a):Przyczyną niedomykania klapy było górne mocowanie. Adapter ze względu na swój kształt nie przylegał idealnie całą swoją płaszczyzną do zawiasu.

Tomek, czy mozesz to bardziej precyzyjnie opisac?
prosze, bo beda pewnie kolejni koledzy... a szkoda by bylo meczyc
(juz i tak wymeczonego przez nas)
Tomek6 napisał(a):Hanem Wu

... hahaha hahaha hahaha

a i temat bedzie jasniejszy...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Tomek6 » 22 mar 2012, 18:17

Wojtek napisał(a):Tomek, czy mozesz to bardziej precyzyjnie opisac?
prosze, bo beda pewnie kolejni koledzy... a szkoda by bylo meczyc


Zgodnie z instrukcją pomiędzy element mocowania z zestawu a zawias należy umieścić tą podkładkę zaciskającą w kształcie gwiazdki. Ściskana wżyna się w metal i blokuje adapter aby się nie przesuwał. Niestety ma to też swoją wadę, ponieważ ogranicza bezpośredni kontakt mocowanie – zawias przez co adapter nieodpowiednio układa się na swoim miejscu a maska zamiast składać się, buja. W momencie kiedy przykręcamy śrubę i stawia ona już zasadniczo duży opór my mamy wrażenie, że za chwilę przekręcimy gwint a w rzeczywistości podkładka jest zaledwie w połowie rozpłaszczona. Należy zebrać się na odwagę i solidnie to skręcić lub zastąpić tą podkładkę zwykłą, nieco grubszą a podczas przykręcania zablokować adapter wkładając pomiędzy niego a zawias np. klucz aby nie przesunął się on podczas dokręcania.

Lepiej tego nie opiszę ;) Gdyby ktokolwiek miał w przyszłości z tym problem służę wszelką pomocą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Wojtek » 22 mar 2012, 18:27

mysle, ze juz wystarczajaco dokladnie to opisales ;)
wiadomo, gdzie tkwil problem...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Adamczyk » 22 mar 2012, 18:47

To teraz pisz ile chcesz za ten drugi zestaw co Ci sie ostał ;P <glupek2>
Początkujący
 
Od: 11 lis 2011, 12:50
Posty: 18
Skąd: Goch DE
Auto: Mazda 6 Kombi
2.2 SkyActiv
2016

Postprzez Wojtek » 22 mar 2012, 18:48

ale na PW ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Tomek6 » 22 mar 2012, 19:02

Dostaje teraz od Was panowie sporo pw w sprawie drugiego kompletu :D Na tą chwilę komplet zostanie jeszcze trochę u mnie. Będę malował jego mocowania pod kolor nadwozia (górne już pomalowałem i są przykręcone), więc dopóki nie skończę i nie podmienię na te czarne, które teraz siedzą w Maździe nie będzie na sprzedaż. Chciałbym też skorzystać z tego, że komplet leży i jakoś go zwymiarować, dzięki czemu to dla Was będą cenne informacje jak długie są teleskopy oraz jaką mniej więcej mają siłę. Dzięki temu mocowania będzie można dorobić, a teleskopy kupić chociażby Magneti Marelli. Gdyby się udało zejdziemy mocno z kosztami i oszczędzimy oczekiwań na przesyłki zza granicy. Jeśli zdecyduje o sprzedaży siłowników, będzie to w przeciągu ok 2 tygodni i na tą chwilę pierwszym chętnym jest chmooreck a następnie Kamil ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez zielony110 » 22 mar 2012, 19:14

Tomek6 napisał(a):na tą chwilę pierwszym chętnym jest chmooreck a następnie Kamil ;)

czlowieka nie ma w pracy, forum nie sledzi i juz go wszystko omija, bo juz myslalem ze ja bede pierwszy :P :P :P
Tak serio Tomek ciesze sie, ze wszystko dziala jak nalezy.
Obrazek
To teraz jeszcze filmik poprosimy jak to dziala :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2011, 20:20
Posty: 2619 (3/5)
Skąd: UK/Bydgoszcz
Auto: Inne

Postprzez Waldek91 » 22 mar 2012, 19:36

Dokładnie, filmik byłby mile widziany :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2011, 20:18
Posty: 506 (0/1)
Skąd: Bielsk Podlaski/Białystok/Belgia
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR 147KM PB 2008r. kolor 35J

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6