Mazda MPV (LW) – Opinie o modelu

Mazda MPV 1999–2006

Postprzez Gość » 13 kwi 2005, 00:25

Witam,

Ostatnio powiększyła mi się dość znacznie rodzinka, w związku z tym okazało się że do Mazdy 626 troje dzieci w fotelikach raczej nie wchodzi. Dwoje nimowlaków zajęło skarajne miejsca a starsze dziecko wchodzi "na śledzia" na środkowym siedzisku – poddupnik już się niemieści.
W związku z tym mam pytanie o Mazdę MPV – rocznik przed 2001:
– jak się sprawuje ten samochodzik ?
– jaka jest wygoda użytkowania ? tylko jedne drzwi [jakie?] z prawej strony, kanapa a nie osobne miejsca, czy wchodzi na kanapę 3 dzieci w fotelikach ? jak z demontarzem tylniej kanapy ? czy środkowa kanapa jest przesuwna ?
– jaka jest awaryjbość tego autka ?
– jakie spalanie ?

Za wszelkie opinie bardzo dziękuję.

Quietus
Gość
 

Postprzez Paweł » 13 kwi 2005, 00:33

Twoj watek jest tutaj: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=10085 (trzeba porzadek robic... :P).

Co do samochodu, to powiem tak, ze nie mialem z nim dluzszej niz 2-minutowej stycznosci w komisie, ale na pewno mozna zalozyc, ze jest to rzadki model, co oznacza, ze jest powazny klopot z uzywanymi czesciami do tego modelu, a zakladam ze jesli pytasz o spalanie, to jest to dla Ciebie istotne.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Gość » 13 kwi 2005, 00:40

Dzięki, przeczytałem wątek ... i sam nie wiem ... potrzebuje jakiegoś minivana w miarę niezawdonego ... z moją 626 nie miałem większych kłopotów więc myślałem że ten model mogłby być niezły, ale faktycznie może być droga w utrzymaniu ... teraz znowu mam zgryz ... może ktoś mogłby polecić jakiegoś vana ? Z góry uprzedzam że raczej starszy ... budżet nie ten ;–)
Gość
 

Postprzez gerz50 » 27 kwi 2005, 13:34

zdecydowanie mazde premacy z 2001 roku z silnkiem 2,0 Ditd wydatek około 36 000 Pln
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 20:00
Posty: 282
Skąd: ŻAGAŃ (lubuskie) /LEGNICA/ WROCŁAW
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2013; Mazda 3 BL 2.0 Disi 2012;
była;Mazda3 1.6 Active 2006 & Mazda3 2.0 Sport 2009
323F BJ 2.0 FS Sportive '01

Postprzez dylson » 6 lis 2006, 18:38

Witam jakis czas temu udzielalem sie na forum zeby zaczerpnac info na temat 323f. Jednak z zakupu nic nie wyszlo.Teraz znowu jestem zainteresowany mazda tylko ze ty razem MPV taka jak ta
mazdai
Prosze o jakies opinie o tym autku. Wyczytalem ze to silnik forda. Potrzebuje duzego vana i oprucz tego autka w gre wchodzi jeszcze windstar lub voyager.
Początkujący
 
Od: 22 lut 2006, 19:40
Posty: 8

Postprzez Adaś » 6 lis 2006, 19:00

dylson napisał(a):windstar lub voyager.


nie wiem jak ford windstar ale Voyager prowadzi w testach awaryjnosci na pierwszym miejscu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 15:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez dylson » 6 lis 2006, 20:36

Adaś napisał(a):Voyager prowadzi w testach awaryjnosci


Tez wlasnie o tym gdzies czytalem. Windstara mielismy 5 lat i jedyna awarja to wydmuchana uszczelka pod glowica(standard w tych autach). Nie wiem jaka mazde widzicie w tym ogloszeniu bo mi teraz pokazala sie jakas z 1998r. Chodzi mi o ten nowszy model produkowany chyba od 1999 lub 2000r. Mazda niestety jest troche drozsza ich ceny zaczynaja sie od ok 35tyszl. Tata chce przezanczyc na auoto ok 30 ale jesli te auta ciesza sie dobro opinia to moze ud sie to 5tys dozbierac. No i to japonskie auto ;)
Początkujący
 
Od: 22 lut 2006, 19:40
Posty: 8

Postprzez Globy » 7 lis 2006, 17:59

Przenosze temat do Pozostalych modeli i przyklejam, OK?
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez dylson » 7 lis 2006, 23:10

Dzieki za przeniesienie tematu, ale widze ze niestety nikt nie posiada wiedzy o tym autku :( Moze chociaz o silniku cos napiszcie slyszalem ze to silnik forda. Czy skrzynia tez jest od forda. Mowa o wersji amerykanskiej 2.5v6 automat. W tym momencie jestm bliski kupna pontiaca trans sport\montana.
Początkujący
 
Od: 22 lut 2006, 19:40
Posty: 8

Postprzez brii » 8 lis 2006, 08:48

Zastanawiałeś się nad Espace??
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez dylson » 8 lis 2006, 18:19

brii napisał(a):Zastanawiałeś się nad Espace??


Co do renault mam mieszane uczucia.Zreszta o ile wiem to espace ma boczne drzwi otwierane a nie odsuwane. A to praktycznie dyskwalifikuje to auto.
Początkujący
 
Od: 22 lut 2006, 19:40
Posty: 8

Postprzez pierzasty » 9 gru 2006, 19:54

Witam dobry raczej nie awaryjny i prosty w naprawie samochód .
Początkujący
 
Od: 17 cze 2005, 17:54
Posty: 5

Postprzez bat » 7 kwi 2007, 12:56

Hej,

Planuję przesiąść się z Ford'a Galaxy (1999, 7-osobowy, benzyna 2.3, 170 tyś km) na Mazdę MPV, rocznik 2003 lub 2004. Znajomy sprowadzi mi coś z Niemiec, kwota wchodząca w grę to 15-16 tyś. Euro. Raz widziałem jedną MPV na własne oczy ;–) Był to model z kanapą chowaną w bagażniku, ale akurat była schowana :–(

Jako że wożę ze sobą 4 dzieci (11, 9 i 2x 4 lata :–)) będę potrzebował na stałe 6 miejsc,
chowana kanapa więc mi raczej na nic się nie przyda, bardziej się martwię o komfort jazdy...

Z tego co widziałem, są wersje 6 i 7 osobowe – czy 6 osobowe mają z tyłu takie same fotele jak te w środkowym rzędzie? A jak oceniacie wygodę kanapy? Wprawdzie jeszcze jakiś czas będę woził dwa foteliki, ale wygodniej mi wozić młodsze dzieci za sobą.

Czym oznaczają dodatki w nazwach: Exclusive i Karakuri? Patrząc na wyposażenie konkretnych samochodów, trudno ustalić regułę. Część sprzedających nie wymienia wszystkich walorów zakładając, że dopisek do nazwy wszystko wyjaśni... ;–)

Słyszałem też parę negatywnych opinii o dieslach MPV (2.0) – że głośne, że szybko włącza się dodatkowe ogrzewanie silnika (co podobno ma nawet dodawać litr do zużycia paliwa). W galaxy diesel 1.9 (starego typu) był jak dla mnie bardzo głośny (zwykle jeżdżę benzyną) Jedyną zaletą jaką widzę przy dieslach jest dodatkowe ogrzewanie, czasami włączane z pilota :-D Garażu nie mam więć, może kiedyś by się przydało (jak znowu będzie zima stulecia)

Czy wszystkie modele z tego rocznika mają klimę? Czy w każdym jest nawiew w dachu na środku?

Jak widać wiele pytań i wątpliwości, jeśli macie też jakieś uwagi lub wskazówki, na co powinienem zwrócić uwagę wybierając konkretny model, będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

Sebastian
bat
 

Postprzez adikow » 23 kwi 2007, 00:13

Kupiles MPV? Tez sie nad nim zastanawiam, bo moja 626 jest za mala, czyli ten sam problem, o voyagerach sa ruzne plotki ale muj wujek zrobil nim 500tys mil !!! i dalej jezdzi, wymienil raz skrzynie. A silniki sa z mitsubishi, mowa o amerykancach, O MPV nie wiem nic poza tym ze wersja usa ma 2,5 i 3,0 silniki, na europe dizle. Na oko silnik 2,5 przypomina ten z Forda Conotur/COUGAR czyli taki amerykanski mondeo http://cgi.ebay.com/ebaymotors/95-02-MERCURY-COUGAR-FORD-CONTOUR-2-5-DURATEC-ENGINE_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33615QQihZ014QQitemZ330110575201QQrdZ1
Ale czy to ford czy mazda to wiadomo ze to tosamo czyli nie mozna powiedziec ze to z forda poprostu wspolna mysl techniczna
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sty 2006, 22:01
Posty: 54
Skąd: PL
Auto: Chrysler

Postprzez otiks » 7 maja 2007, 10:00

Ostatnio nabyłem MPV LW i opisałem już pierwsze wrażenia i zamieściłem fotki, więc nie będę się tu powtarzał tylko podaję link do miejsca na forum gdzie jest moja relacja z pierwszych jazd MPV http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=35268
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 21:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez otiks » 9 maja 2007, 10:25

Jakoś przeoczyłem ten wątek.
No a teraz kolej na odpowiedzi. Moja przygoda z MPV jest dość krótka ale:
Jeśli kupować to taka z 7 miejscami i każdym fotelem osobno. Kanapa z tyłu to pomyłka, jak ją złożysz to zyskujesz szybko miejsce w bagażniku ale tracisz aż 3 miejsca.

Wersja 6 osobowa to właśnie ta z systemem Karakuri. Moja to wersja 7 osobowa z 7 osobnymi fotelami w układzie 2+3+2 i wydaje mi się że to jest najlepsze rozwiązanie. Wersja z układem 2+2+3 ma z tyłu kanapę ale za to w drugim rzędzie ma 2 fotele z podłokietnikami z czego prawy ma możliwość przesuwania nie tylko przód/tył ale także lewo/prawo.

Co do samego silnika to mi się bardzo podoba zarówno dźwięk jak i sama dynamika. Brzmi jak tradycyjny "traktorek" ale nie jest uciążliwy i w zasadzie to po dźwięku można go rozpoznać jedynie na wolnych obrotach. Za to dynamika to zupełnie inna sprawa. Do 1800rpm jedzie spokojnie, ale jak wskoczy turbina przy 1800rpm to zaczyna się życie pod maską hahaha . Elastyczność tego auta jak na jego masę 1,8T jest rewelacyjna.

Webasto – standardowo jest montowane Webasto w wersji podstawowej czyli takie które przy temp. zewnętrznej poniżej 8st. dogrzewa silnik. U mnie ten system jest rozszerzony o sterownik czasowy i ma opcje ustawiania programów podgrzewania silnika/wnętrza na określoną godzinę. Dodatkowo ma możliwość zaprogramowania na określoną godzinę przewietrzania auta (rewelka jak parkujesz w lecie na nasłonecznionym parkingu).

Mój egzemplarz ma klimę z dodatkowym sterowaniem na tył. Z tyłu nawiewy są w suficie i z boków.

Ogólnie to autko jest super funkcjonalne, wygodne i co najważniejsze oszczędne. Przy sporym obciążeniu i jeździe po terenie dość górzystym (kotlina kłodzka + rowery na dachu) spaliła zaledwie 6,7l/100km.

Jeśli masz jeszcze jakieś konkretne pytanka to zadawaj, będę starał się odpowiedzieć.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 21:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez fotokrak » 30 maja 2007, 17:20

Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 12:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Tomasz Sulkowski » 1 sie 2007, 09:37

Ostatnio Kupiłem Mazdę MPV z silnikiem disel 136kw rocznik samochodu 2003 jest silnik z turbiną i nie wiem gdzie mam problem ponieważ raz turbina się włączy i samochód nabiera prędkości a nieraz jak wciskam na gas to samochód wcale mi nie przyspiesza i gaśnie mi jak się nagrzeje na wolnych obrotach.
Proszę o pomoc gdzie mogę dokładnie zdiagnozować swój silnik i z czego się zaczęły takie problemy.
Bardzo proszę o Pomoc
Tomasz Sulkowski
 

Postprzez otiks » 2 sie 2007, 21:58

Tak jak już kiedyś było to pisane na forum, turbina działa zawsze, ona jest mechaniczna i napędzana gazami wylotowymi, powyżej 2krpm nabiera już takiej prędkości obrotowej że zaczyna skutecznie doładowywać, to że brakuje ci mocy najprędzej będzie wynikało z nieszczelnego dolotu, sprawdź dokładnie cały układ dolotowy od filtra do kolektora a szczególnie odcinek pomiędzy turbiną a kolektorem. Po drodze będzie jeszcze IC, czujnik ciśnienie doładowania no i miejsce gdzie dochodzą spaliny czyli EGR. Jeśli masz gdziekolwiek choćby najmniejszą nieszczelność to silnik będzie pracował nieprawidłowo. Jeśli nic nie znajdziesz to sprawdź czy gdzieś nie masz odłączonego jakiegoś wężyka od podciśnienia. Na koniec pozostaje sprawdzenie układu paliwowego i wtryskowego, ale to już ostateczność. Życzę powodzenia w szukaniu.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 21:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez dominikmazda » 5 sie 2007, 21:49

Witam swiezo nabylem z niemiec to autko przejechane 206tys jak sie bedzie sprawowalo to wam bede relacjonowal jeszcze remont zawieszenia i wymiana klockow ham narazie to wklad na dzien dobry ale ceny nie sa zle czekaja mnie jeszcze oponki 16" wyposazony w 2xAirbag, ABS, Webasto, szyber dach,klimatyzacja, ogrzewanie dwu strefowe, 7 miejsc, alufelgi, hak, ciemne szyby, wspomaganie ,tyl naped,relingi, Zyczcie mi powodzenia ale ogulnie to trzecia moja mazda, druga w dieslu
dominikmazda
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy