Mazda MPV (LW) – Opinie o modelu

Mazda MPV 1999–2006

Postprzez pdrog » 21 sie 2008, 11:28

otiks napisał(a): Będę dzisiaj w ASO z moją MPV to zapytam czy takie coś występuje w opcji do tych autek.


I co mówi ASO ??
pdrog
 

Postprzez pdrog » 25 mar 2009, 14:03

Po ponad ośmiu miesiącach od momentu kupna i przejechaniu prawie 12kkm mogę pokusić się o jakieś podsumowanie i zaopiniowanie mazdy mpv.
Bilans plusów i minusów przedstawia się następująco – kolejność przypadkowa, lista pewnie niepełna ale będzie uzupełniana sukcesywnie.
PLUSY:
– widoczność – doskonała, wysoko się siedzi świetnie widać sytuację na drodze szczególnie podczas wyprzedzania. Na boki i do tyłu też dobrze widać, słupki niespecjalnie ograniczają widoczność a pionowa tylna szyba świetnie się sprawdza podczas cofania
– ekonomiczność – niewielki apetyt na paliwo, szczególnie w zestawieniu z masą auta i charakterem moich przebiegów ( miasto/trasa = 75% / 25% ). Niskie spalanie połączone jest z absolutną bezusterkowością- z wyjątkiem wymiany rozrządu i in. rzeczy zaraz po zakupie – wymieniłem dwie żarówki i akumulator, ale miał prawo odmówić posłuszeństwa bo miał prawie 7 lat. Do tego dochodzą relatywnie niskie ceny części eksploatacyjnych, nawet blacharskie i inne np. na allegro są dość tanie i zaskakująco łatwo dostępne ( w porównaniu do podaży aut )
– wentylacja – bardzo skuteczna klimatyzacja dwustrefowa, szybkie przewietrzanie, ogrzewanie wnętrza
– nietuzinkowość auta – też jest plusem (przynajmniej dla mnie), spojrzenia kierowców wszelkich szaranów, galaksów, zafir, turanów, sceników i innych zachodzących w głowę WTF za auto ?? mazda mpv?? Jak dla mnie super uczucie, a jeszcze jak ludzie czasami podchodzą na parkingu albo stacji benzynowej – i pytają, oglądają i widać że im się podoba – bezcenne
– przesuwne drzwi – świetny patent, wygoda sadzanie dzieciaków w fotelikach, wchodzenie do auta na parkingu – super
– elastyczność silnika, przyspieszenie – bardzo przyzwoite parametry, z pewnością jest w tym zasługa skrzyni biegów bo w końcu jest to taki sam silnik jak w 626 a zachowuje się mocno inaczej – powiedziałbym że ma trochę z charakterystyki diesla – zaczyna się od ok 1600-1800 obr/min a powyżej 3700-3800 nie lubi – najlepiej utrzymywać 2000-2500 rpm
– dobre wytłumienie wnętrza, spasowanie elementów i jakość użytych materiałów– w aucie jest cicho, dopiero powyżej 130 km/h dość głośny jest szum opływającego powietrza, żadnych trzasków, skrzypień itp
– przestronność wnętrza – tego nie trzeba uściślać – bagażnik jest przeogromny a ilość miejsca dla pasażerów jest co najmniej komfortowa

MINUSY
– fabryczne radio bez CD – ale to w moim egz. bo bywały z zamontowaną zmieniarką lub z CD – lekiem będzie xCarLink – na wiosnę
– lokalizacja lewarka skrzyni biegów – wygodniejsza byłaby tak jak w 5, wyżej przy kierownicy. Tragedii nie ma ale do czegoś trzeba się przyczepić
– jedynie pas biodrowy w środkowym fotelu drugiego rzędu
– wąskie i niezbyt wygodne podłokietniki – w 626GF po lifcie jest o niebo lepiej
– na długich trasach fotel staje się niezbyt wygodny – niby jest duży ale słabo wyprofilowany, zakres regulacji za mały, a może pedał gazu ma niewłaściwy kąt nachyleni lub wysokość a może moje prawie 2 metry wzrostu –nie wiem – faktem jest że na długich trasach trochę cierpnie prawa noga.


Podsumowując : auto warte zakupu, bezproblemowe, wygodne, doskonale się prowadzi, świetnie się sprawdza jako rodzinne auto – miałem wiele samochodów ale tak dobrego jeszcze nie. Porównywać z mpv lub z nią konkurować moim zdaniem może tylko Toyota Previa lub Sienna, Honda Odyssey. Inne auta typu Kia Carnival, Peugeot 807, Renault Espace bądź Chrysler Voyager – odpadają pod względem awaryjności, a VW Sharan z rodzeństwem to nie ta klasa.
W załączeniu mała sesja wiosenna przed domem razem z GF – zdjęcia takie sobie ale to tylko k850i i do tego tak jakoś bardzo na szybko .
Post umieszczam w dwóch miejscach [ nasze mazdy i pozostałe modele mpv lw (btw bardzo burzliwy wątek) – mam nadzieję, że nie jest to niezgodne z regulaminem] żeby więcej osób trafiło na info o tym modelu nadal dość egzotycznym na naszym rynku.
pzdr


Sorry za rozłazłość. pzdr
Ostatnio edytowano 30 mar 2009, 13:54 przez pdrog, łącznie edytowano 1 raz
pdrog
 

Postprzez marcin3z7adi » 25 mar 2009, 17:11

Witam, widze ze auto sie przyjelo, ja mam to samo tylko 11.1999r, tez radio bez CD zalatwilem ten problem za jakies 50zl , kupilem FM transmiter do gniazda zapalniczki z wyjsciem na usb i karta pamieci SD wiec na karcie 2GB mozna zmiescic ogrom muzyki w MP3, gra fajnie. Widze jednak ze zaglowek z srodkowego fotela wyjety, faktycznie troche przeszkadza w widocznosci przez wsteczne lusterko. Ciekaw jestem jak wychodzi spalanie przy takim podziale jazdy w cylkach miejskim i drogowym, ja smigam bardziej po trasie ale i tak zainstalowalem LPG, 10l gazu/100km do predkosci 120km/h ponad 120 zalezy od warunkow i zaladowania auta 11-13l/100km, a po miescie to caly czs od 11 do 13l/100km, ciekaw jestem jak sie ma do tego benzyna bo nie testowalem tylko droga z niemiec do domu wiec malo wiarygodny wynik ale srednio ok 8-9l/100.Ja mam juz ponad rok, u mnie przejechalem 30000km, a w sumie ma 170000, jak do tej pory nic nie robilem oprocz przesmarowania czegos w przepustnicy, bo jak rano wciskalem pierwszy raz pedal gazu to bylo ciezko cos sie blokowalo, 20 minut roboty u mechanika troche smaru w spreyu i jest bajka.za 10000 bedzie wymiana rozrzadu a do tej pory tylko olej filtry i klocki z przodu.Jednorazowo przejezdzalem nawet ok 1500km i jak dla mnie bajka, wygodnie komfortowo niee to co robie ta sama trase zony 323 F BA, fakt ze duzo szybciej ale wysiadam lekko polamany wlasnie tam mam efekt dretwienia prawej nogi w MPV jeszcze sie nie przytrafilo no ale ma 176 cm wzrostu wiec moze inaczej sie dopasowywuje do calosci. Dobra juz koncze bo sie rozpisalem, ale fajnie ze coraz wiecej osob zaczyna doceniac ten model nie mowiac juz o marce, ja jestem wierny marce od 1992 z wylaczeniem moze 3 lat na inne epizody, jednak od pieciu lat juz nie zmiennie Mazda i tak juz zostanie, mysle ze zrobia jeszcze cos nowszego w zastepstwie MPV bo Mazda 5 juz nie ma takiego komfortu to raczej nastepca Premasy, pozdrawiam.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez pdrog » 25 mar 2009, 18:45

Witam
Też mnie bardzo cieszy coraz większa popularność tego modelu, oczywiście ze względu na ograniczoną podaż to nigdy nie będzie tak pospolite auto jak chociażby sharan, ale to w sumie dobrze. Ważniejsze jest aby ludzie nie obawiali się inwestycji w takie auto bo jego eksploatacja jest bezproblemowa, dość tania i przyjemna.
Przypomniałeś mi kolejny minus auta – zagłówki. Tylny środkowy przeszkadza a ponadto wkurzające jest to że są one sztywne bez regulacji/obrotu. Spalanie masz w mojej sygnaturce w podpisie – ale ja jeżdżę raczej spokojnie i płynnie.
Pedał gazu podobnie i u mnie się blokuje, lae tylko na zimnym – fajnie że podałeś rozwiązanie, zrobię przy najbliższej okazji. Jeszcze jedna rzecz jest do zdiagnozowania ?? – pedał hamulca bądź coś innego w układzie piszczy przy zdejmowaniu/odpuszczaniu nogi z hamulca – niezależnie czy silnik pracuje, czy nie.
Mazda 5 to już zdecydowanie klasa niżej, przynajmniej gabarytowo, coś pomiędzy mpv a premacy.
pzdr
pdrog
 

Postprzez krystof » 26 mar 2009, 16:58

jeśli chodzi o popularność mazdy, to zawyżam średnią – mam już drugą! ten sam rocznik 02 (późniejsza rejestracja), z CD zamiast kaseciaka, reszta bez zmian

pierwsze auto nastręczało hmmm, trudności (korozja rurek w klimie, korozja skraplacza, korozja drzwi, klapy silnika i bagażnika, w końcu przegrzany silnik :@(

z drugą, odpukać, na razie okej (mam ją dokładnie 3 miesiące) – wymieniłem rozrząd, płyny, pasek klinowy + łożyska, w dalszej kolejności olej w skrzyni (być może ;) pisze o tym w innym wątku) i klocki – czeka mnie długa podróż letnia (>5 tys. kilo), więc może coś jeszcze przed wyjazdem (nie mam pojęcia, co, szczerze mówiąc)

druga mazda, ergo – jestem bardzo zadowolony; wcześniej były 2 toyoty, fiat, honda, deawoo ... może wróciłbym do toyoty, ale jest nie na moją kieszeń – tak, czy siak, japońce rządzą

spalanie – w mieście 10, na trasie z 8,5; jak depnąłem na niemieckiej autobanie to dycha i lepiej (może od tego mi się silnik przegrzał?)

same pozytywy – zero negatywów (a środkowy można wyjąć ... ja to zrobiłem z całym siedzeniem – po co złom wozić :) )

wrzuciłby Wam foty, ale nie umiem :|

pozdrov, Krystof
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 15:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez marcin3z7adi » 26 mar 2009, 18:14

Witam, kolejnego sympatyka MPV, ja musze sie pochwalic ze moja na autostradzie rozpedzilem do 180km/h a do tego jeszcze na LPG, sam bylem w szoku, nawigacja pokazywala ok 173km/h ale do tej pory nie wiem co bardziej wiarygodne, u mnie jak do tej pory zadnych sladow korozji na blacharce ani przewodach, klima chodzi OK, sa wpisy z serwisu w niemczech ze byla kontrolowana przy przegladach, jak do tej pory zadna mazda mnie jeszcze nie zawiodla co roku robie trase do Wloch, Chorwacji na wczasy w rozne miejsca (ok 2500 do 4500 km) przez 2 -3 tygodnie zalezy gdzie sie wybieramy i zadna Mazda nie zawiodla, w zasadzie to nigdy zadne inne auto tez nie odmowilo mi posluszenstwa na drodze poza fiatem i VW golfem to wlasnie te dwa z trzech odstepstw od aut japonskich od 1992roku. Ztym fotelem tez tak myslalem zeby go zdemontowac, lepiej by bylo przechodzic na tylne fotele, ale ja mam wyjete obydwa tylne poniewaz czesto zabieram ze soba na wystawy 3 ogromne rude stwory po ok 60kg,(Dogi de Bordeaux) i tylko na okres wakacyjnego wyjazdu wkladam do tylu jeden fotel, albo na jakis rodzinny wyjazd w wiecej niz 5 osob.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez krystof » 27 mar 2009, 09:43

ale ja mam wyjete obydwa tylne


tylne też mam wyjęte <lol> jeździmy w czwórkę, więc mam 4 (jestem bardzo poukładanym człowiekiem ;) )

czesto zabieram ze soba na wystawy 3 ogromne rude stwory


polecam matę do bagażnika (pewnie piszę pro forma, bo masz?) – kupiłem taką na "jednym bardzo popularnym portalu aukcyjnym" ;) za stówę – pasuje dobrze, choć oryginalna mazdy (oddałem razem z autem) była lepiej dopasowana ...

ja musze sie pochwalic ze moja na autostradzie rozpedzilem do 180km/h


no to ja posypałem więcej – ponad 180 było na gps-ie (około 193 na zegarze) – ale obroty wchodziły już na czerwone, więc był to tylko (głupi) test, a nie ciągła jazda ... no ... a chwilę potem zagotował mi się silnik :(
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 15:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez Blondas » 27 mar 2009, 10:27

marcin3z7adi napisał(a):mysle ze zrobia jeszcze cos nowszego w zastepstwie MPV bo Mazda 5 juz nie ma takiego komfortu to raczej nastepca Premasy

jest MPV 3 ale na razie tylko w Japonii bodajże, także będzie można zmieniać po linii MPV jak dotrze do Europy, bo mi też autko się dobrze sprawuje (aczkolwiek klekot). Koniecznie muszę czujniki cofania/parkowania zamontować, bo z wyczuciem ciężko. Przy prędkości 170-180 byłem zdziwiony małym poziomem głośności w kabinie, i muzyki się dało słuchać, i rozmawiać spokojnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2008, 14:51
Posty: 43
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV, 2004, 2.0 MZR-CD

Postprzez krystof » 27 mar 2009, 10:56

O! a ja mam czujnik – wprawdzie tylko 2 punkty, ale działa; może tym razem nie zmielę sobie tylnego zderzaka, jak kiedyś ;)
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 15:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez pdrog » 27 mar 2009, 11:56

Blondas napisał(a):jest MPV 3 ale na razie tylko w Japonii bodajże, także będzie można zmieniać po linii MPV jak dotrze do Europy, bo mi też autko się dobrze sprawuje (aczkolwiek klekot). Koniecznie muszę czujniki cofania/parkowania zamontować, bo z wyczuciem ciężko. Przy prędkości 170-180 byłem zdziwiony małym poziomem głośności w kabinie, i muzyki się dało słuchać, i rozmawiać spokojnie.


Jak będzie ta mpv dostępna to super, jeśli nie to pójdę chyba w Hondę Odyssey. Ja nie wiem po co wam te czujniki ?? przecież doskonale widać. W kwestii Vmax się nie wypowiem bo powyżej 140 nie bujałem bo nie lubię.
Cieszy mnie jakiś ruch w tym wątku – ale co tam, nic się nie psuje, nic nie wkurza to ile można chwalić ;) :)
pzdr
matę do bagażnika mam ori, ale wszystko się na tym cholerstwie ślizgało więc kupiłem porządną bardzo grubą i mocno podgumowaną wykładzinę, własnoręcznie dociąłem i jest lepiej. A ori leży w garażu i będzie przydatnym gadżetem przy sprzedaży auta – ale to dopiero za ok 3 lata
pdrog
 

Postprzez Blondas » 27 mar 2009, 12:17

pdrog napisał(a):Ja nie wiem po co wam te czujniki pytajnik przecież doskonale widać

zawsze wydaje mi się, że zaraz walnę w ścianę albo drzewo, a tam jeszcze prawie metr

pdrog napisał(a):pójdę chyba w Hondę Odyssey

nie wiem, czy mi do garażu weszłaby, chyba jest nieco większa, podobnie jak piękne autko Toyota Siena (8 miejsc łącznie)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2008, 14:51
Posty: 43
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV, 2004, 2.0 MZR-CD

Postprzez marcin3z7adi » 27 mar 2009, 12:31

Ja owszem mate to tylu tez mam z serwisu aukcyjnego za 99zl byla do MPV i jest super dobrze dopasowana, tylko dodatkowo jak zabieram psiaki to naciagam takie frotowe przescieradla z gumkami, fajnie trzymaja a psy nie rysuja maty pazurami bo by juz ja pewnie przetarly, a przescieradla kupuje po 1zl w ciucholandach :D i po kilku wyjazdach do smieci bo sie prac nie oplaca, srodkowe fotele tez zabezpieczylem specjana plachta dla psiarni i dodatkowo przescieradlem od strony bagaznika zeby nie wymazaly tapicerki na plecach foteli. No to fajnie ze jest nowy model po MPV bedzie sie w co przesiasc ale pewnie jeszcze po drodze jedna zmiana na troche nowszy model jakis 2003-2005 a potem dopiero cos innego jak cenki spadna :) O czujnikach tez troche myslalem ale jakos jeszcze nie zamontowalem, moze kiedys???
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez pdrog » 27 mar 2009, 21:01

mały OT i zdjęcia ciut za duże chyba mod nie zlinczuje od razu :]
Hmmm?
http://www.allegro.pl/item591841426_maz ... _1_43.html

czarną bym wziął od razu, ale fajnie że coś takiego w ogóle się pojawiło
Ostatnio edytowano 1 maja 2009, 09:32 przez pdrog, łącznie edytowano 1 raz
pdrog
 

Postprzez marcin3z7adi » 28 mar 2009, 16:39

A ja juz myslalem ze to fotki noego modelu MPV 3 , a to taka fajna zabawka, chyba sobie zakupie!!! Akurat zielona!!! Chociaz poczekam do wakacji, jak sie juz pokazala w Polsce to we Wloszech bedzie tego zawalenie w roznych skalach. A moze ma ktos dostep do zdjec nowego modelu???
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez marcin3z7adi » 28 mar 2009, 16:51

Wlasnie znalazlem w necie nowy model podaje linka do fotek, ja juz sie zakochalem <list> <jupi> w srodku troche podobna do nowego modelu Chryslera i Dodga, mialem okazie pojezdzic Dodgem 2008 3.300benzyna. Kupuje duza skarbonke i juz zaczynam odkladac na nowy model :D !!!

http://www.zercustoms.com/photos/2008-Mazda-MPV.html
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez remont » 12 kwi 2009, 15:59

Ja też użytkuje MPV – diesel z 2005 (6 miejscowa) przejechaem ponad 70 tys, nie tylko przeloty – moje spostrzeżenia co do spalania; przy ekonomicznej (do 120km/h) na trasie; mieści się w 7 litrach, cykl mieszany (dojazd ok.20 km do Krakowa i poruszanie się po mieście) to jakieś 8.5 litra, ale też potrafi sobie lyknąć na trasie (autostrady – prędkość przelotowa ok. 200) ok 10 litrów. co do komfortu – same pozytywy, chociaż przy prędkości powyżej 150 gdy jade sam samochód zaczyna reagować na podmuchy wiatru, ale gdy jest dociążony to idzie jak po sznurku. Części zamienne; jak kupuje to w japan cars ceny niższe od serwisu mazdy, chociaż nie wszysytko można u nich dostać. Z porażek – wymienlem amortyzatory tylne na monroe (po przejechaniu ok1 tys, skuteczność tlumienia spada o ok 20%, a po 2 tys. jeden się wylal (poszy do reklamacji) w ubiegym tygodniu kupilem i zalożylem keyaba. Pozdrawiam wszystkich użytkowników MPV-ki z malopolski i nie tylko. Kazimierz. a cha pochwale się rozbudowalem webasto pelen wypas
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2008, 20:19
Posty: 37
Skąd: ok/Krakowa
Auto: mazda MPV LW 2005 2,0d 16V 136KM

Postprzez otiks » 30 kwi 2009, 12:21

marcin3z7adi ta wersja jest już dostępna od dwóch lat http://www.mpv.mazda.co.jp/
ale zgadzam się, jest rewelacyjna.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez skarkop » 1 maja 2009, 09:19

Witam wszystkich sympatykow MPV
Planuje zakup tego cacka w najblizszym roku. Mysle o silniku benzynowym 2.0 wiec bedzie chodzilo o model z rocznika 2000 lub 2001. Mam jedno pytanie. Poniewaz w swojej madzi zrobilem system video z dyskiem 120GB to czy radio w MPV posiada wejscie na zewnetrzne zrodlo dzwieku (AUX)?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 14:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez pdrog » 1 maja 2009, 09:34

skarkop napisał(a):Witam wszystkich sympatykow MPV
Planuje zakup tego cacka w najblizszym roku. Mysle o silniku benzynowym 2.0 wiec bedzie chodzilo o model z rocznika 2000 lub 2001.


do lipca 2002 był silnik 2.0

skarkop napisał(a):Mam jedno pytanie. Poniewaz w swojej madzi zrobilem system video z dyskiem 120GB to czy radio w MPV posiada wejscie na zewnetrzne zrodlo dzwieku (AUX)?


ma wyjście aux, obejrzyj sobie
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 7&start=20
pdrog
 

Postprzez skarkop » 1 maja 2009, 14:18

dzieki za informacje.
milego weekendu majowego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 14:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy