Mazda MPV (LW) – Opinie o modelu

Mazda MPV 1999–2006

Postprzez r--x » 22 lis 2010, 20:37

Cześć, nigdy nie myślałem, że tu zajrzę (MPV) a tym bardziej że tu coś napiszę,
ale ostatnio sytuacja zmusza mnie do kupienia pojemnego VANA,
więc jako wierny fan Xedosów coraz poważniej myślę o MPV no bo sami wiecie:)

Bardzo Was proszę o kilka porad przed zakupem (interesują mnie roczniki/modele w granicach plus minus 25.000 zł). Interesują mnie najbardziej następujące sprawy (punkt 1. najbardziej):

1. jakie wymiary ma przestrzeń ładunkowa wypatroszona ze wszystkich foteli (poza przednimi oczywiście)
2. z jakim silnikiem najlepiej kupować (niskie spalanie, bezawaryjność)
3. na jakie szczegóły zwracać największą uwagę podczas oględzin
4. ...?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich właścicieli empefałek i czekam na Waszą pomoc.
r--x
Xedos 9 | 2.5L | automat | 1994 | Łódź
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2004, 21:10
Posty: 118
Auto: Xedos 9; 2.5 V6

Postprzez adacho01 » 2 gru 2010, 20:39

I stało się,,,, od tygodnia jestem właścicielem madzi MPV <serduszka> <serduszka> <serduszka> 2,0 benz 2000rok, kupiona w Polsce, auto sprowadzone z niemiec od 1,5roku w Polsce, przebieg 155tys,

autko ma juz parę latek, nie jest w idealnym stanie ale chodzi ładnie,

autko w niedługiej przyszłości bede starał sie zgazować <faja> <faja>

muszę na początek wymienić parę elementów: amorki z tyłu ledwo trzymają, przednie tarcze hamulcowe są troche zwichrowane i przy hamowaniu to czuć wiec też chyba do wymiany ( no chyba ze można przetaczać? ale czy to się opłaca??) poza tym zauważyłem ze włącznik recyrkulacji powietrza nie zawsze sie włącza, a raczej tylko jak auto jest nagrzane, nie wiem czy coś przymarza i nie puszcza??? moze ktoś miał juz podobny problem to proszę o radę, jeszcze brakuje mi plastikowego klosza lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej niby pierdułka ale brak denerwuje, nie wiem tylko czy w aso beda mieli?? a i pewnie ceny bede mieli słone, <cisza>

to narazie na tyle pewnie bede sie kolegów radził jak bede mial wątpliwości, <spoko> <co?> <spoko>

Pozdr....
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2010, 23:36
Posty: 40
Skąd: Białystok
Auto: mazda MPV (LW) 2,0 PB +LPG 2000r

Postprzez gazparts » 3 gru 2010, 20:54

Dobry wybór ja już mam 2 mpv-ki :D
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 10:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez Suchoklates » 28 gru 2010, 22:53

|Witam!
Podejrzewam, że pojawią się śmichy-chichy, ale powiedzcie, Panowie, jak wyjmuje się siedzenia z drugiego i trzeciego rzedu?
Dodam, że ciągnałem już za ten drut z taśmą, fotel wypinał się z tylnych mocowań i podnosił pochylając do przodu ale potem ani chu-chu! Prosiłem, głaskałem, używałem siły i słów powszechnie uwazanych za ..."nieparlamentarne" i ...nic...

I za słowami Laskowika z utworu "Oj, bedzie bal!" – Stachu! Staachu!... Jak to się robi? :)
Początkujący
 
Od: 12 lis 2010, 14:57
Posty: 8
Skąd: Elbląg
Auto: MAZDA MPV 2.0 2000 r. benzyna/gaz CANDY COLOUR EDITION

Postprzez gazparts » 29 gru 2010, 07:20

nom a potem łapiesz za 2 poprzeczne czarne druty przy przednim mocowaniu ściskasz je i puszcza zamek przedni ,
ps wyjąć te siedzenia jest łatwiej jak włożyć :D miłej zabawy :)
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 10:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez skarkop » 30 gru 2010, 19:52

Wbrew pozorom wyjmowanie i wkladanie jest bardzo proste. Zrobisz to dwa razy i za trzecim pojdzie "samo". Bardzo istotna informacja to przy wyjmowaniu foteli musza byc odsuniete najlepiej maksymalnie do tylu. Wowczas latwo jest je przechylic do przodu, scisnac odpowiednie prety z przodu fotela i nie puszczajac scisku przechylic fotel do tylu. Wkladanie jest rownie proste. Jedynie trzeba trafic zaczepem w odpowiednie miejsce (trzeba przecwiczyc) i potem gwaltowny ruch najpierw do przodu, a potem do tylu i juz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 13:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez bonisz » 13 sty 2011, 02:11

...jest potrzeba wymiany rozrządu (i oczywiście + pompa wody....asekuracyjnie)
w mojej MPV 2.0 benz,
i teraz pytanie:
– hurtownia we Wrocławiu(gdzie mieli dobre ceny)
rozrząd+pompa(jak mówią) zestaw na pierwszą linię – 1035pln, bez sprawdzenia VIN
-Gdynia hurtownia jw. ze sprawdzeniem VIN -640pln
-Gdynia sklep z wymianą(specjalizacja japńczyki) 1500pln bez spr VIN
co Wy na to???
czym sie kierować, nie chcę oszczędzać , ale też nie przepłacać...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 23:59
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda MPV II 99r 2,0 benzyna

Postprzez sokoli_majster » 13 sty 2011, 12:27

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy macie w swoim samochodzie jakieś zabezpieczenie "antykradzieżowe" (alarm, odcięcie zapłonu, blokadę)? Bo zastanawiam się nad założeniem czegoś a elektryk mi powiedział że on do takich "nowych" samochodów nie montuje np. odcięcia zapłonu bo potem elektronika nawala.
sokoli_majster
 

Postprzez bonisz » 13 sty 2011, 14:57

...jest orginalnie wmontowany immo bez kontrolki...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 23:59
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda MPV II 99r 2,0 benzyna

Postprzez adacho01 » 13 sty 2011, 15:08

sokoli_majster napisał(a):Czy macie w swoim samochodzie jakieś zabezpieczenie "antykradzieżowe" (alarm, odcięcie zapłonu, blokadę)?


u mnie jest taki mikro-włącznik schowany w tapicerce (jak ktoś nie wie gdzie to nie ma szans na odpalenie, jak go nie włącze po przekreceniu zapłonu to nie odpalę, odcina zapłon i chyba rozrusznik bo wcale nie kreci, był jak juz kupiłem auto zamontowany przez poprzedniego właściciela ,,, troche kłopotliwe ale mozna sie przyzwyczaić, narazie nie zauwazyłem zadnych problemów z działaniem tego ustroistwa :D
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2010, 23:36
Posty: 40
Skąd: Białystok
Auto: mazda MPV (LW) 2,0 PB +LPG 2000r

Postprzez bonisz » 13 sty 2011, 15:14

adacho01 napisał(a):
sokoli_majster napisał(a):Czy macie w swoim samochodzie jakieś zabezpieczenie "antykradzieżowe" (alarm, odcięcie zapłonu, blokadę)?


u mnie jest taki mikro-włącznik schowany w tapicerce (jak ktoś nie wie gdzie to nie ma szans na odpalenie,


...pewnie na podłokietniku, miałem taki w pasacie, dobre...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 23:59
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda MPV II 99r 2,0 benzyna

Postprzez Norby » 7 lut 2011, 09:05

Czasem widzę na drodze wzrok zazdrosnych właścicieli Zafir czy Galaxy, nawet zostałem zapytany o auto podczas tankowania ale nie spodziewałem się nigdy takiej sytuacji jak wczoraj. Będąc na niedzielnym wypadzie zakończonym kawą u szwagra przez okno żona zobaczyła jak na podwórze wjechał czarny Chrysler Voyager 2,5 CRD . Szwagier myślał, że to jego kolega ale kierowca wszedł do innego bloku i za chwilę już dzwonił domofonem z pytaniem czy jest kierowca Mazdy :D Okazało się, że od dłuższego czasu przyglądał się a nie jestem tam często więc w końcu udało mu się mnie złapać. Poprosił abym zszedł i zasypał mnie deszczem pytań. Chce sprzedać swoje auto i kupić właśnie Mazdę MPV, był zachwycony a na koniec chyba się tego spodziewałem zaproponował zamianę <glupek2> Podziękowałem mu grzecznie i pożegnałem. Bezcenne uczucie z posiadania mojej Madzi
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 05:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez zippo50 » 5 mar 2011, 10:31

mam MPV od listopada 2010 jeszcze nie mialem okazji zobaczyć drugiej na własne oczy,mieszkam w Chorzowie.Przed zakupem tez nie widziałem tego modelu niema z kim wymienić doświadczeń
pozdrawiam serdecznie
zippo
Początkujący
 
Od: 22 sty 2011, 10:59
Posty: 6

Postprzez gazparts » 5 mar 2011, 13:15

No to ja jestem ewenement chyba na skalę światową bo mam dwie sztuki na podwórku ;P .
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 10:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez bonisz » 6 mar 2011, 09:17

ja w 3miescie widziałem 2 sztuki...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 23:59
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda MPV II 99r 2,0 benzyna

Postprzez skarkop » 6 mar 2011, 09:26

W Debicy i Mielcu widzialem po jednej :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 13:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez pdrog » 6 mar 2011, 16:26

U mnie w Ino-city jest 5 w tym jedna jest LV a cztery LW..... a było 6 jak miałem swoją :)
pdrog
 

Postprzez CheZZy » 14 mar 2011, 19:10

Witajcie ,

mój tato przymierza się do kupna właśnie MPV 2,0 2000r w benzynie i poradźcie mi , czy warto kupować ten samochód , bo jak czytam komentarze to nie wszystkie są przychylne za tym autem...

Powiedzcie mi , dlaczego ceny MPV są tak małe w porównaniu z innym samochodami typu Van patrząc rocznikowo i pojemnością i rodzajem paliwa.

Do Admina :wiem że nie powinienem tego tutaj pisać , ale to jest chyba jedyny odpowiedni temat moim zdaniem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 17:49
Posty: 453
Skąd: Kłodzko
Auto: MPV 2,0 benzyna 2000r., volvo v50

Postprzez bonisz » 14 mar 2011, 21:28

...za każdym autem idą przychylne i nie przychylne komentarze, tak już bywa.Ja szukałem 7osobowego auta, patrzałem na Galaxy,Alhambry,Chraslery, i czytając ich fora, szala przechylała się na Madzie MPV w benzynie 2.0.Auto wyróżnia się wśród potoku fordów,VW i reszty,części przystępne, a komfortem bije na głowę pozostałe Vany.Potężnie dużo miejsca, fotele wygodne i łatwo składające się, średnie spalanie u mnie to 9,-9,5L...Ceny innych wynikają tylko z tego jak mniemam że to VW, i wszyscy jeżdżą nimi i zachwalają <lol> :P ,...a wcale to nie są tak bezawaryjne auta jak sądzą niektórzy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 23:59
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda MPV II 99r 2,0 benzyna

Postprzez sokoli_majster » 15 mar 2011, 08:03

1) ... auto jest z Japonii – wyższa jakość wykonania, trwałość
2) ma przesuwane drzwi – bezcenne na zapchanych parkingach
3) doskonała ładowność, ma 7 (lub czasami 6 miejsc ale takiej nie kupuj)
4) nie ma aż tak dużego problemu z częściami zamiennymi jak piszą niektórzy
sokoli_majster
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy