Mazda MPV (LW) – Opinie o modelu

Mazda MPV 1999–2006

Postprzez widz » 15 paź 2007, 16:43

Chociaż ciągle na niemieckich blachach (żółte) – ale już od tygodnia jestem autentycznie szczęśliwym posiadaczem MPV. Mam już prawie skompletowaną fotorelację/historię z całego przebiegu zakupu – od momentu kontaktu ze sprzedającym w DE aż do powrotu do PL.

W międzyczasie zamierzam montować alarm – i stąd prośba: czy ktokolwiek posiada instrukcję / manual serwisowy do Mazdy MPV. Jak mam typową książkę użytkownika – ale to za mało do grzebania w instalacji elektrycznej :–) Jeżeli ktoś taką posiada proszę o info !
widz
 

Postprzez otiks » 15 paź 2007, 18:03

Niestety do MPV to jest mało materiałów, część informacji znajdziesz w MAZDA EPC, część w dokumentacji dotyczącej np. silnika CD z M6, ale to wszystko, ja nie trafiłem nigdzie na serwis manual do MPV :(
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez fotokrak » 2 lis 2007, 14:13

Jeżeli ktoś waha się czy brać mazde to myślę że nie ma co się wahać po prostu są to super woziki, choć tak jak każdy ma swoje potknięcia, lecz akurat tu tych jest niewiele, jedynie co bym zaproponował to ew zrobienie krok do przodu, czyli coś większego, nawet na 6-7-8 osób... a wygodnego jak limuzyna czy sedan, i niezawodnego jak mazda.... o czym mówię?
O toyota previa II!
Zamierzałem kupić mazde 5 niestety nie oferują z automatem, wiec zacząłem szukać po innych markach, sharan odpadł, voyager gdy wsiadłem Ok, ale jak poczytałem problemy dziękuje rozumiem dlaczego taki tani... i w końcu się udało dokupiliśmy do naszej małej japoneczki większa przyjaciółkę.
o urdzie nie wspomnę, dlatego wybór albo mazda albo toyota, reszta to po prostu samochody składane na raty przez laty :P :)
Silnik w zależności od wersji jest albo z Avensis albo z Lexus RX300
Obrazek
Obrazek
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez marcin3z7adi » 27 lis 2007, 18:29

fotokrak napisał(a):Zamierzałem kupić mazde 5 niestety nie oferują z automatem, wiec zacząłem szukać po innych markach, sharan odpadł, voyager gdy wsiadłem Ok, ale jak poczytałem problemy dziękuje rozumiem dlaczego taki tani... i w końcu się udało dokupiliśmy do naszej małej japoneczki większa przyjaciółkę.



Witam super piekne cacko, ja przymierzam sie do MPV 2000 -2003r, ale PREVIA tez mi sie podoba tylko ta nowa wersja to chyba bedzie drozsza od MPV chociaz nie wiem? moze kolega orientuje sie lepiej jakie ceny i od kiedy ta wersja wyszla? Jesli MPV to szukalbym diesla albo 2.0 benzyne bo fordowski 2.5 lub 3.0 V6 odpadaja, a jakie sa motory w PREVI?
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez krystof » 28 lis 2007, 14:54

Previa wychodzi zdecydowanie drożej, co zauważysz na pierwszej lepszej stronie autokomisowej. Produkowana była już w 2000, ale (bodaj) przez 2 lata tylko w benzynie.
MPV w dieslu szukaj w roczniku od lipca 2002 – wtedy miały facelifting silnika.
Pozdrov, Krystof
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 15:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez marcin3z7adi » 28 lis 2007, 21:17

Dzieki za info, zastanawiam sie jeszcze nad opcja z USA a dokladnie z CANADY mam tam rodzine wiec moze cos sie znajdzie ale napewno bedzie trodno w dieslu. pozdrawiam.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez krystof » 29 lis 2007, 09:46

MPV w dieslu z 2002 roku można w Polsce dostać już za ok. 37.000, ale trudno powiedzieć, co to za egzemplarze :(
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 15:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez marcin3z7adi » 8 gru 2007, 08:10

Czy ktos wie co to za silnik 2.0 benzynka w MPV 11.1999 pierwsze egzemplarze z nowego nadwozia, czy to tradycyjny 2 litrowy japonczyk mazdy? Wlasnie po taka jade do niemiec, juz na mnie czeka :D
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez fotokrak » 8 gru 2007, 23:00

Jeżeli chodzi o toyote previe II to są w dizlu, są też w benzynie i podobnie w miare nieźle się sprawują w gazie, ale biorąc pod uwagę że gaz w polsce to syf z dodatkiem gazu może byc różnie, w każdym bądz razie współczuje że nie możecie w polsce rejestrować angielskich wozików bo są w zajefajnym stanie i tanio.
nawt jak na poskie warunki, bo angielskie to wiadomo samochód nie jest szczytem marzeń, no chyba że mówimycoś o półce mazeratti czy ferrari :))).
i poem wam moje drobne przemyslenie na temat samochodów tradycyjnie kupowanych przez polaków.

-Dlaczego kupiłeś to A czy V? bo łatwo kupić części a do japonczyków jest problem!
dlaczego?
Bo wiesz do japonczyków mało ludzie kupują części!

No i po temacie <lol> <glupek> <głaszcze> <glupek2> :D
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez marcin3z7adi » 18 gru 2007, 11:15

MPV juz jest!!!! Super autko, powrot z niemic to w tym aucie przyjemnosc, plynie po drodze, silnik 2.0 benzyna 122KM, nawet sobie radzi, ale wazne ze oryginalny japonczyk, tradycyjna 2 litrowka, maly przeglad, i mozna smigac. Po nowym roku pomysle o zagazowaniu bo jednak troche boli przy tankowaniu, na trasie ok 8,5-9l/100km, a po miescie zima to chyba ponad 12!!! Mysle ze na sekwencji bedzie sobie radzila OK. Zreszta to nie samochod wyscigowy :) , do szybkiej jazdy i podniesienia adrenaliny mam motor :D , pozdrawiam i polecam autko jesli ktos szuka rodzinnego vana.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez Szada » 14 sty 2008, 10:15

Ja nabyłem MPV 2,5 TD z 98r. w grudniu i jestem na etapie usuwania usterek. Korozja dopadła rurki od tylniego ogrzewania (nowe kosztują 250-300zł). Zaczął też mi kopcić na biało i ubywa płynu chłodniczego – myślę, że to uszczelka pod głowicą. Rozglądam się za jakimś dobrym sklepem, więc będę wdzięczny za jakieś namiary.
Szada
 

Postprzez marcin3z7adi » 15 sty 2008, 22:57

Po miesiacu eksploatacji MPV LW 2.0 nie chce innego auta, ewentualnie mlodszy rocznik lub model 5, autko pali srednio 9l/100( 8-trasa, 10-11 miasto) zima, wiec niebawem montaz sekwencyjnej instalacji gazowej, zamontowany juz alarm. Auto bardzo wygodne, plynie po drodze, moze ktos sie orientuje jaka dojazdowke mozna do niej zastosowac, butla bedzie w miejscu kola zapasowego. Wydaje mi sie ze 15 bedzie za niska do tego wymiaru kol co mam 195/65/15 i auto bedzie mialo przechyl w razie potrzeby dojazdu do wulkanizacji, czy nie powinna byc jakas 16"???
1.02.2008
Instalacja sekwencyjna juz zalozona, na razie jeszcze na probach ale chodzi fajnie nie ma roznicy czy benzyna czy gaz.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez miłek » 24 mar 2008, 18:50

mazda mpv 2.5 v6 wersja usa zakupiłem miesiąc temu przejechałem ok 3,5tkm przebieg 131tyskm wrazenia
naprawde kawał fury , pakowna ,szybka 170 koników wygodna dla rodziny 2+2 i jeszcze kupe miejsca z tyłu po złozeniu tylnych siedzen które zgrabnie chowają sie w kanape zwykłe zawieszenie ,oczywiscie automat mój pierszy ale juz go kocham daje niespotykany komfort,kupiłem z dobrych rąk,poprzedni własciciel jezdził 8 lat zakupił ten sam model tylkorocznik 05 i silnik 3.0 v6 auto wszystkim sie podoba jedynie co to podświetlał mi sie check silnika ale tylko po tankowaniu i po przeprowadzeniu sondazu po znawcach na terenie wawy problem został rozwiązany chociaz wątków podawaki duzo co to moze byc odp. prozaiczna paliwo!!!!! tankowałem po 50 zł w róznych stacjach az znalazłem taką po której zatankowaniu juz mi sie check nie zaświecił i tylko tam tankuje i mam spokój co do serwisu na rozrzadzie mam łancuch,olej w ksiązce co 8tys km powyzej 100tys km stosuje półsyntetyk 10w40 mobil,olej w automacie co 20 tys,koncówki drązka po 70 zł raz w roku amory ok 300 za szt raz na 4lata kayaba,klima raz w roku ok 150zł opony ciekawa rzecz z lekka nietypowe 215/60/16 znalazłem nowe barumy na zeraniu po upustach 230 zł szt nowki wszedzie indziej ceny zaczynały sie od 400 (pozdrawiam chłopaków z zerania)
jedyny minus to spalanie 13,5 miasto 10 trasa ale juz gazownik czeka instalacja prins z górnej pólki 5000zł zwróci sie po przejechaniy 22tys km
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 mar 2008, 15:23
Posty: 4
Skąd: WYSZKÓW
Auto: MAZDA MPV 2.5 V6 2000R

Postprzez marcin3z7adi » 26 mar 2008, 00:38

miłek napisał(a):jedyny minus to spalanie 13,5 miasto 10 trasa ale juz gazownik czeka instalacja prins z górnej pólki 5000zł zwróci sie po przejechaniy 22tys km


Witam, nowego szczesliwego posiadacza MPV-ki, ja tez na poczatku chcialem wersje z USA, ale trafila sie w niemczech 2.0 benzynka za dobre pieniadze wiec nie przeposcilem okazji, jak juz kolega zainstaluje gaz to jestem ciekaw jak bedzie sie sprawowal, ja juz mam instalacje sekwencyjna pali do 12l po miescie i 9-10 trasa. Wybralem wersje 2.0 bo podobno w V6 sa jakies porcelanowe gniazda wtryskow czy cos takiego w silniku i ktos mi powiedzial ze jest problem z gazem, wiec jestem ciekaw jak to sie bedzie spisywalo bo w przyszlosci jesli zmienie na nowsza to chcialbym mocniejszy silnik w mojej 122KM to troche przymalo, ale na gazie i tak pojedzie 170 km/h. Milego uzytkowania i pociechy z autka.Pozdrawiam.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 18:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez miłek » 26 mar 2008, 09:36

nie moge narzekac 170 koni w mojej mazdzie wzupełności wystarcza do bardzo dobrych osiągów w stosunku do gabarytów i ciezaru auta a co ciekawe poprzedni własciciel zakupił madzie mpv 3.0 v6 i stwierdził ze silnik 2.5 v6 lepiej sie zwijał moze to kwestia zestrojenia automatu bo róznica 30 km pomiedzy modelami powinna by odczuwalna a co do gniazd to byłem juz u profesjonalistów od gazu powiedzieli ze nie bedzie kłopotu oni duzo zakładali gazu w silnikach v6 nikt na nich złego słowa nie powiedział zresztą to widac po warsztacie nie tam jakas chałtura w garazu tylko profesjonalnie wyposazony i bardzo duzo nowych i drogich samochodów sie tam gazuje .m am na forum brata który chciał zoszczedzić 1000zł zrobił u papraka i teraz go odwiedza 2 razy w tygodniu a on rozkłada rece mówi ze lepiej nie umie , z gazem jest tak 80% sukcesu to profesjonalny montaz ZA KTÓRY TRZEBA ZAPŁACIC FRYCOWE aby miec spokój i dla tego jak szukałem gazownika to szukałem dobregoa n i e taniego , a z brata sie smieje bo kupił dobry samochód a teraz mna problem <lol> a co do insalacji gazowej to najlepszy jest prins tak twierdzą powazni fachowcy tez i na naszym forum a ze kosztyje cóz wszystko co dobre musi kosztowac wole raz a dobrze wydac kase niz tak jak brat bujac sie pół roku z walnietym gazem, tym miłym akcentem koncze
.pozdrawiam miłek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 mar 2008, 15:23
Posty: 4
Skąd: WYSZKÓW
Auto: MAZDA MPV 2.5 V6 2000R

Postprzez kk » 6 kwi 2008, 22:20

Witam Ja też lubuję się w mpv, wcześniej tj. rok temu miałem 2,5 td 99 , wymieniałem tylko klocki i oleje, oraz łącznik stabilizatora przód. Do tej pory wspominam ja z sentymentem, lałem tylko paliwo a ona jeździła i jeździła. Niezawodny wóz. Kiedyś zimą silnika zaczął mi kuleć, to zmieniłem świeczki żarowe i silnik jak nowy. No i stało się, duże bum i mazdy nie ma!!
Teraz jestem posiadaczem (niestety) mpv 97 3.0 4x4 automat ,150KM benzyna/gaz wersja kanadyjska. No i niestety w porównaniu do 2,5 td, ta 3.0 na okrągło sie psuje.Najpierw poszedł pasek wentylatora, zahaczył o górną gumę chłodnicy, wyrwał ją wraz z obudową, na tyle skutecznie ze chłodnica była do wymiany. Potem klocki, ale to normalne.Potem skrzynia przeszła mi w tryb awaryjny (została tylko 1 i 2), to mnie pociągnęło po kieszeni!!! Aktualnie kontrolka check pali się cały czas albo dla odmiany miga- silnik znowu kuleje, ale tylko czasami. Przez chwilę było słychac jakby zawory, najpierw jeden , potem drugi ale coś jej odbiło i wszystko jej przeszlo , oprócz tej kontrolki check. Przy tych wszystkich objawach zaczęła mi się grzać- podejrzewam ,ze to wiskoza, znowu nie mały wydatek. No i jakby tego było mało olej mi się sączy, gdzieś tam na końcu silnika, kapie na wydech no i jest kupa dymu. Teraz czeka w kolejce do mechanika. Chciałbym zlikwidowac ten wyciek, dlatego POTRZEBUJĘ SCHEMAT SILNIKA. Chociaż od europejskiej wersji automata. Może ktoś jest w stanie mi pomóc.
Ps. Może ktoś zna jakiegoś specjalistę od mazd z Trójmiasta i okolic?
kk
 

Postprzez pdrog » 27 lip 2008, 12:22

Witam
Od ponad tygodnia jestem posiadaczem Mazdy MPV LW 2.0 benzyna, 120 koni, kupiona od dealera Opla z roczną gwarancją, przebieg niespełna 82000 km. Salon kupił auto od pierwszego właściciela który zostawił tam MPV a wziął Zafirę <glupek2>
Cena wyjściowa niespełna 10000 euro, ale jak się okazało w cenę wliczone już było zrobienie rozrządu oraz łączników stabilizatora bo miały lekkie luzy. Ponieważ sprzedawca deklarował chęć zrobienia powyższego w przeciągu 10 dni, a ja nie wyrażałem chęci tak długiego przebywania na terenie Bundesrepubliki dogadaliśmy się w kwestii rabatu na wymienione prace – zgodnie z orzeczeniem rzeczoznawcy DEKRA – na kwotę 1550 euro. Tak więc stałem się w tej cenie szczęśliwym posiadaczem MPV. Złożyłem dwa podpisy dałem dowód osobisty sprzedawcy i ten w ciągu 4 godzin załatwił wszystkie formalności w urzędzie i ubezpieczalni – tablice zjazdowe z czerwonym paskiem, ubezpieczenie, brief na moje nazwisko... . W 4 godziny :) w Polsce nie było tak różowo. Zapłacił 192,12 euro – i okazało się że to też już było w cenie auta <jupi>
Podróż do naszego ukochanego kraju bezproblemowa. Autostrada – 110 do 130 km/h przez Polskę już znacznie wolniej- zużycie średnie z komputera 7,3 litra, a rzeczywiste z tankowania pod korek – 7,37 litra <jupi> Moja GF którą jechałem po MPV na tej samej trasie zużyła – 6,55 litra.
Po dwóch dniach w warsztacie w Osielsku wymieniłem : pasek rozrządu ( Gates ), napinacz, rolkę prowadzącą, dwa paski klinowe, pompę wody, świece, olej ( mobil 5w50), filtr oleju, płyn chłodniczy, łączniki stabilizatora przód. Robocizna + części – 1500 złotych ( 450 euro ). Nowe opony kleber dynaxer hp2 – 1000 zł komplet. Zostało jeszcze przyciemnienie szyb – 750 złotych.
Zrobiłem autem 1700 km ( w tym 550 km po autostradach, 300 po mieście, reszta po naszych wspaniałych terenach niezabudowanych) i zużycie paliwa rzeczywiste z tankowania pod korek – 8,26 litra. klimatyzacja chodzi nonstop.

Wrażenia z użytkowania : komfort, widoczność, wentylacja, zużycie paliwa – rewelacja. Brakuje mi tylko odtwarzacza CD no i czarny kolor stracznie brudzący jest :(
Jak zrobię zdjęcia i przeczytam w końcu jak je zamieszczać – to się pochwalę.
pzdr
pdrog
 

Postprzez adacho01 » 10 sie 2008, 23:22

witam kolegów posiadaczy madzi MPV,

planuje zakup MPV i juz od paru tygodni rozglądam sie za jakąś sztuką, juz malo brakowala a bym kupil na Litwie w Marianpolu MPV 2001, 2.0 benzyna + gaz lecz nie do konca mi sie spodobala,

mam natomiast pytanie czy kolegom nie przeszkadza to ze w aucie nie ma rolety bagażnika,
chodzi o to ze jak cos jest w bagazniku to z zewnątrz wszystko widac nie ma czym tego zasłonic, chyba ze roleta to opcja i można ja dokupic???


Pozdr.
adacho
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2010, 00:36
Posty: 40
Skąd: Białystok
Auto: mazda MPV (LW) 2,0 PB +LPG 2000r

Postprzez pdrog » 11 sie 2008, 08:29

Trzeba szyby przyciemnić i po kłopocie. Z tego co się orientowałem to większość dużych vanów ma ten sam problem z brakiem rolety ( m.in. Voyager, Espace, Odyssey, Previa ).
Ewentualnie można sobie bagaże kocem przykryć hahaha
pzdr
pdrog
 

Postprzez otiks » 11 sie 2008, 09:00

xANDy jak szukał swego czasu auta to rozważał zakup MPV albo M6, w czasie poszukiwań widział gdzieś (chyba w czechach) MPV z roletą zakrywającą tylne złożone fotele. Twierdzi że roleta jak i jej mocowania wyglądały na oryginał. Będę dzisiaj w ASO z moją MPV to zapytam czy takie coś występuje w opcji do tych autek.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy