Mazda MPV (LW) – Opinie o modelu

Mazda MPV 1999–2006

Postprzez krystof » 17 lis 2009, 15:25

ja nie mam złudzeń – coś było z nią niehalo – odkupiłem ją od polskiego Niemca – wiem, że to brzydki stereotyp, ale zdaje się, że się sprawdził; zrozumiałbym wszystko, ale nie to, że auto zaczęło nagle po 3-4 miesiącach korodować w wielu miejscach, a przy zakupie wyglądało, jak świeżo malowane ;@)

chciej, mpv, chciej – bo warto ;@)
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 14:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez bchmiel » 17 lis 2009, 16:36

marcin3z7adi napisał(a):Witam, kolege nie ma zadnego problemu z zamontowaniem butli podwieszanej, ja mam w swojej MPV 2.0, cala instalacja sekwencyjna za 1800zl, mysle ze jak to bedzie 2.3 4 cyl a nie V6 to chyba cena bedzie podobna, do V6 mysle ze ok 2500zl,

No to będę musiał sprawdzić u mojego gazownika, ile by to kosztowało. Ja jestem przywiązany do BRC, już 3 samochody u nich zagazowałem.
marcin3z7adi napisał(a):w butle tankuje ok 38l gazu wiec nie jest to juz tak malo, da sie przejechac ponad 320 do 350 km zalezy od jazdy , kolo dojazdowe w pokrowcu nie zajmuje duzo miejsca jest OK, sam chetnie bym teraz zmienil na mlodsza wlasnie z silnikiem 2.3 4 cyl bo ta 2.0 troszke za malo, ale musze jeszcze pojezdzic ta co mam bo cele wyzsze budowa domu, moze za 2-3 lata zmiana i tylko na MPV nic innego nie wchodzi w gre.

Ja obecnie mam butlę, do której wchodzą 42 litry. I niestety muszę tankowac co 2-3 dni. Dlatego będę się rozglądał za max możliwą do zamontowania butlą w MPV.
marcin3z7adi napisał(a):Jak by cos to moge polecic gazownika robil mi juz 3 moje mazdy i wszystko bylo OK, zadnych problemow podobnych do opisywanych w dziale o gazie. Pozdrawiam.

Dobry namiar zawsze w cenie. A gdzie jest ten warsztat?

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez bchmiel » 17 lis 2009, 16:47

krystof napisał(a):Tak więc – MPV gorąco polecam jako najlepszy wybóe spośród aut, które wymianiasz – to, zdaje się, najlepszy kompromis w temacie wartośćnabycia / eksploatacja / spalanie / awaryjność / wygoda / osiągi.

Jak już pisałem – dla mnie do tej pory ideałem był S-max. Dwa fakty skłoniły mnie do szukania alternatywy:
– koszt zakupu uzywanego 3-4 latka, nie mówiąc już o nówce czy czymś mało używanym
– wielkość bagażnika.

Teraz przymierzam się do MPV, ale jeszcze nie zostało przesądzone, że to będzie ona. S-max mocno zawyżył moje wymagania dotyczące wyposażenia (bo w porównaniu z MPV jest on bogato wyposażony) oraz wyglądu.
krystof napisał(a):Ważna sprawa – wózek przy trzech rzędach – obawiam się, że będziez miał kłopot :@( – w bagażniku jest na prawdę ciasno – ze sto parę litrów – zmierzyłbym Ci dokładnie szer/wys/dł, ale nie mogę akurat dźwigać, więc nie zamontuję siedzeń :@(

I tak czeka mnie przymiarka z wózkiem – rozpoznanie bojem. Do S-maxa wózek wchodził a wydaje mi się, że MPV ma większy.
krystof napisał(a):No i do rzeczy – biorąc pod uwagę Twoje potrzeby może weź pod uwagę powiększonego Chryslera, czyli Grandvoyagera? Jest dłuższy o typowego o ok. 30 cm, a to już robi różnicę. W zasadzie brak konkurencji w segemcie (no, nie piszęo dostawczakach typu VW Caravelle albo Transporter, czy też M. Vito – no własnie – może Transporter? – bezawaryjny diesel, bajecznie tani serwis ...?).

Za duże autka. Ja 99% kilometrów robię po zatłoczonej Warszawie. Potrzebuję autka sprytnego, które da radę wcisnąć się w ograniczone miejsca parkingowe a jednoczesnie takiego, które pomieści moją 6-os rodzinę.

Grand Voy, Caravelle czy choćby Vito to dostawczaki – odpadają.

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez marcin3z7adi » 17 lis 2009, 19:32

Ten warsztat gdzie gazuje swoje autka to w Radomiu, jak chcesz kontakt to na priwa wysle.
http://www.moloski.republika.pl – to moje kolejne hobby, a jest ich jeszcze kilka :D
http://www.hotelglass.radom.pl – polecam klub BABYLON

Pozdrawiam-MARCIN.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2007, 17:43
Posty: 121
Skąd: Bialobrzegi
Auto: 323F BA 1.8, MPV LW 2.0

Postprzez benek1 » 17 lis 2009, 21:33

Namiar na dobrego gazownika zawsze się przyda.

Dla ciekawości w Gdańsku sekwencyjna inst gazowa LECHO lub BRC to koszt ok 2800.
Ja w necie znalazłem człowieka z Rawy Mazowieckiej króry tą samą ins ( LECHO) zakłada ( podobno dobrze) za 1800.

Vito (dokładnie v-klasse) miałem przyjemność ( i nieprzyjemność) użytkować i nie powiem żebym miał jakiś problem z parkowaniem – nawet lepiej niz w typowej osobówce. Komfort jazdy wspaniały. (Jedyna wada – awaryjność – tragediaaaaa)

Mazda MPV może i nie jest przesadnie wyposażona w różnego rodzaju bajery, ale chyba nie o to chodzi w tym aucie.
MAZDA MPV OK
Początkujący
 
Od: 21 lip 2008, 14:26
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Auto: MPV 2002 2.0Diesel 136KM
MPV 2002 2.0 Benz LPG

Postprzez Blondas » 20 lis 2009, 11:28

Jeżeli rodzina 6-osobowa to wystarczy nie montować 7 fotela w wersji 7-osobowej i bagażnik jak ta lala, z tym że nowsze niemiaszki są tylko 6 osobowe.
Jakby Cię interesowało, to kuzyn ma do sprzedania ładną Sienę z USA, potwór nie auto, 8 osób i paka jeszcze zostaje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2008, 13:51
Posty: 43
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV, 2004, 2.0 MZR-CD

Postprzez bchmiel » 20 lis 2009, 14:26

Blondas napisał(a):Jeżeli rodzina 6-osobowa to wystarczy nie montować 7 fotela w wersji 7-osobowej i bagażnik jak ta lala, z tym że nowsze niemiaszki są tylko 6 osobowe.
Jakby Cię interesowało, to kuzyn ma do sprzedania ładną Sienę z USA, potwór nie auto, 8 osób i paka jeszcze zostaje.


W tej chwili właśnie szukam wersji 7.-miejscowej MPV.
Sienna jest dla mnie za duża. Ja 95% kilometrów przejeżdżam w Warszawie; tutaj parkuję pod pracą (centrum), tutaj robię zakupy, tu mam rodzinę. Taka Sienna to za duży kolos, szczególnie że oprócz mnie jeszcze dwie drobne kobitki będę regularnie poruszały się samochodem.

Na razie na widelcu mam MPV, choć ciągle nie zamykam się na inne modele.

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez benek1 » 1 gru 2009, 11:39

Czy ktoś z szanownego grona posiadaczy MPV słyszał o takiej sprytnej wersji, która posiadałaby automatycznie regulowany poziom nadwozia? Auto sprowadzone z Belgii CDVi szyberdach, motorRF-5C. Czy nie pachnie to trochę anglikiem?
MAZDA MPV OK
Początkujący
 
Od: 21 lip 2008, 14:26
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Auto: MPV 2002 2.0Diesel 136KM
MPV 2002 2.0 Benz LPG

Postprzez Ladapis » 1 gru 2009, 12:03

Uzupełniam powyższe pytanie, bo wspólnie z benkiem1 szukamy autobusów dla naszych rodzin. Cześć benek1 :–)

Anglikiem nie pachnie, bo po numerze VIN potwierdziłem, że wyprodukowane na rynek Belgijski – to jest OK. To co wzbudza wątpliwości przed zakupem, to 2 sprawy:

1.
Automatyczna regulacja wysokości podwozia/prześwitu w zależności od załadunku.
Czy to standard w tych autach (model 2002) czy to opcja z jakimś hydropneumatycznym zawieszeniem, kosztownym w naprawie, czy to standard i proste rozwiązanie.

2.
Na tylnej klapie pod napisem MPV jest (raczej oryginalny emblemat) CDVI. Być może został doklejony, ale czcionka wydaje mi się "mazdowska" choć nigdy takiego czegoś nie spotkałem. Poza tym takie określenie CDVI widnieje głównie w ogłoszeniach, a to motor zwykły RF-5C (136 KM).

Takie nasze z "benkiem1" wątpliwości... Pomożecie?
Zapraszam na moją stronkę:
http://japonczyki.w.interia.pl
... i proszę o opinie, abym mógł się poprawić ;–)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 lip 2007, 20:26
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA 626 / NISSAN Sunny

Postprzez krystof » 2 gru 2009, 10:18

Automatyczna regulacja wysokości podwozia/prześwitu w zależności od załadunku.


w życiu się nie spotkałem w żadnym z opisów, a naszukałem się dużo i to dwa razy ;@)
ani żaden beznynowy Amerykanin, ani tym bardziej ropnak tego nie miał (podobnie, jak tempomatu w dieslu, o czym mowa w innym wątku ;@) )

CDVI


a to z kolei widziałem i też się zastanawiałem, skąd ta róznica, że jedna mają, a inne nie

może jakiś spec od marketingu zbadał, że Belgowie lubią, jak im napisać o silniku na tylnej klapie ;@)
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 14:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez bchmiel » 4 gru 2009, 00:02

No i stało się. Wczoraj w nocy zajechałem pod dom naszym nowym rodzinnym autobusem, czyli Mazdą MPV. Udało mi się kupić wersję po FL. Jak na razie, po zrobieniu trasy 1.100km z północnych Niemiec, jestem bardzo zadowolony z samochodu. To mój pierwszy w życiu diesel, więc tym częściej będę się teraz pojawiał na forum mazdaspeed i zadawał dziwne pytania.

Kłaniam się nisko wszystkim użytkownikom MPV i niniejszym potwierdzam – dokonaliście naprawdę dobrego wyboru. To świetny samochód. <spoko>

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez bchmiel » 4 gru 2009, 00:09

Pytanie pierwsze: jak najłatwiej rozwiązać temat wsiadania pasażerów do 3. rzędu siedzeń? Chodzi mi o wersję 7-osobową.

Właśnie skończyłem mocowanie się z fotelami w drugim i trzecim rzędzie i stwierdzam, że postępowanie wg instrukcji Mazdy nie daje komfortu przy dostawaniu się do 3. rzędu siedzeń. Za dużo czynności z siedzeniem z drugiego rzędu: przesuń max do tyłu, złóż (lub lepiej wyjmij) zagłówek, połóż oparcie, podnieś fotel – <glupek2> .
A może coś źle robię?

Porady wszelkiej maści mile widziane.
Pozdro
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 13:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez krystof » 4 gru 2009, 07:58

To mój pierwszy w życiu diesel, więc tym częściej będę się teraz pojawiał na forum mazdaspeed i zadawał dziwne pytania.


obyś nie musiał :P

gratulacje i pozdrowienia, Krystof
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 14:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez krystof » 4 gru 2009, 08:01

drugiego rzędu: przesuń max do tyłu, złóż (lub lepiej wyjmij) zagłówek, połóż oparcie, podnieś fotel – .
A może coś źle robię?


ja – rzadko, bo rzadko – stosuję tę metodę wybiórczo:bez zdejmowania zagłówków, cofania, cudowania ... pochylam (składam) na pół gwizdka fotel
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 14:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Postprzez skarkop » 5 gru 2009, 14:55

U mnie rowniez rzedko uzywany jest trzeci rzad siedzen, a jak juz to na dalsza trase, wiec nic sie nie dzieje jak skladam fotel. Poniewaz glownie wsiadaja tam dzieci, wiec czasami wchodza po prostu przez tylna klape. Jesli jedzie 6 osob doroslych to skladam srodkowy fotel i wlasnie ten jeden nie jest uzywany.

Gratuluje dobrego wyboru bchmiel. Oby ci dobrze sluzyl.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 13:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez Blondas » 10 gru 2009, 13:24

U mnie zawsze od tyłu wchodzą, lubią, czy nie lubią :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2008, 13:51
Posty: 43
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV, 2004, 2.0 MZR-CD

Postprzez benek1 » 16 gru 2009, 00:21

Stało się. Mazda MPV 2002 rok.
Pierwsze wrazenia pozytywne. Sporo miejsca, ładne wnętrze – mimo, że jeszcze nie umyte porządnie, super widocznośc, dla dorosłych siedzących w drugim rzędzie komfort mógłby byc większy. Praca silnika ok chociaż przesiadłem się z benz więc zdecydowanie głośniejsza praca silnika od Premacy benz, także wyczuwalne większe drgania. Super webasto – tego było mi trzeba. Kilka miejsc z korozją m. in. od wew strony maski pod uszczelką – na zewnątrz mimo, ze lakier nie odnawiany korozji brak. Zawieszenie ok – ładnie radzi sobie z rzeczywistością. Rakieta to nie jest ale mocy wystarczy żeby nie zasnąc.Więcej za jakiś czas.
Krystof jakbyś znalazł trochę czasu chcialbym porównac w realu nasze MPV-ki. Tym bardziej, że jesteś użytkownikiem MPV w 3mieście z wiekszym stażem.
Czy też podczas ruszania wystepują u Was lekkie drgania? Podobno miał wymieniane kompletne sprzegło.
Trochę ciężko wchodzi jedynka – reszta biegów ok. Co to może byc?
MAZDA MPV OK
Początkujący
 
Od: 21 lip 2008, 14:26
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Auto: MPV 2002 2.0Diesel 136KM
MPV 2002 2.0 Benz LPG

Postprzez benek1 » 16 gru 2009, 05:54

Potrzebne są jakieś sprawdzone miejsca do ewentualnego serwisowania auta Gdańsk i okolice.

Do Auto West Solski Chwaszczyno mam małe zaufanie. Szwagierka miała w Premacy (benzyna) nieregularnie problem z odpalaniem oraz nierówną pracą silnika. Wymienili akumulator i skasowali ponad 600 zł (lekka przesada). Do tego nie dostała żadnego papieru – fakt nie prosiła ale ... Problem ocztwiscie nie zniknął. Skończyło się na wymianie świec oraz czyszczeniu przepustnicy i silniczka krokowego w innym serwisie( ok 450 zł) Teraz jest ok. Nie pomniejszam umiejętności p Solskiego ale po tej akcji z aku to mi by się nie chciało marnowac czasu i pieniędzy na wizytę w Chwaszczynie.
MAZDA MPV OK
Początkujący
 
Od: 21 lip 2008, 14:26
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Auto: MPV 2002 2.0Diesel 136KM
MPV 2002 2.0 Benz LPG

Postprzez benek1 » 16 gru 2009, 05:57

Czy w waszych MPV jest gdzieś antena radiowa?
Ostatnio edytowano 13 sty 2013, 10:04 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: podział
MAZDA MPV OK
Początkujący
 
Od: 21 lip 2008, 14:26
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Auto: MPV 2002 2.0Diesel 136KM
MPV 2002 2.0 Benz LPG

Postprzez krystof » 16 gru 2009, 08:53

Benek,
ja serwisuję już drugą MPV w pogwarancyjnym serwisie toyoty na Słowackiego (pan Tomek).

Robiłem dwukrotnie rozrząd, regulację zaworów, wahacz, oczywiście oleje itp, ostatnio czyściłem smoka i miskę, szykuję się na zmianę podkładek pod wtryskami i wymianę wysprzęglika (w maździe w Redzie pan mi zakrzyczał za robociznę 6 stów, bo się rzekomo skrzynię biegów przy tym demontuje – skoro się nie zna i jest drogi, to wybiorę znów pana Tomka).

Prawda o panu Tomku jest taka, że pan Tomek nie robi elektroniki i pochodnych (nie ma komputera), zrobi wszystkie naprawy mechaniczne, ale – ponieważ specjalizuje sięw toyotach – potrzebuje wsparcia w postaci twardych danych (np. ostatnio muszę mu zdobyć momenty wkrętów do zmiany podkładek).

Polecam go, pozdrov, Krystof
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 14:41
Posty: 151
Skąd: 3miasto
Auto: mpv mr 2002 diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy