alternator mazda 1,8 benz 2001r.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cycek27 » 11 lis 2011, 10:54

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy w waszym świecie , ale posiadam informację , która może się przydać wszystkim zainteresowanym.
Przy wymianie alternatora na nowy trzeba zwrócić szczególną uwagę na sterowanie alternatora. Są dwie wersje, albo LS albo PD. W naszych mazdach musi być sterowanie PD inaczej będzie się zapalać kontrolka ładowania nawet jak będzie ładowanie. Przerabiałem ten problem przez około 6 m-cy . Jeden mechanik "fachowiec" nawet rozebrał alternator i poprawił luty na regulatorze twierdząc , że pomoże. Po wyjechaniu od niego zapaliła się kontrolka, więc stwierdził, że trzeba wymienić cały na taki sam ale nowy. Koszty około 450 pln. zrezygnowałem dalej się męcząc. Poczytałem w kompie na kilku stronach i się dowiedziałem o czym teraz piszę . Mam już nowy alternator za 250 pln i kontrolka się nie pali, a wszystko działa jak powinno. Czytałem na forum , że ponoć pasuje od mitsubiszi ale już wiem , że nie pasuje bo ma inne sterowanie i to jest problem , o którym wielu nie wie, bo jest wtedy ładowanie ale pali się kontrolka a regulator wytrzymuje przez około dwa miesiące a poza tym pulsują światła i podświetlenie kontrolek. Jak ktoś potrzebuje więcej info albo mety na dobre alternatory proszę pisać podam namiary. Pozdrawiam Grzegorz

cycek27

Posty: 1
Od: 11 listopada 2011, o 08:44
Skąd: Płock
Auto: MAZDA PREMACY 1.8 BENZ + LPG 2001 R
Początkujący
 
Od: 11 lis 2011, 09:44
Posty: 4
Skąd: Płock
Auto: MAZDA PREMACY 1.8 BENZ + LPG 2001 R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy