Mazda5 (CR) – Opinie o modelu

Mazda5 2005–2010

Postprzez cristow » 5 paź 2007, 08:26

Witam ponownie.

Informacyjnie – kupiłem Mazde 5 z silnikie 2.0 diesel 143 KM, w wersji wyposażeniowej TOP.

Zapłacilem 18.500 euro. czyli okolo 70.500 PLN.

Z kosztami transportu (bo przywiozlem na lawecie – nie chcialem tam zalatwiac ubezpieczenia, tablic itd itd) z kosztami rejestracji, przeglądół itd itd wyniosła mnie 75.000 zł. Czyli okolo 10.000 mniej niz gdybym szukał w kraju.

Auto bezwypdkowe, z gwarancją, z przebiegiem 21.000 km, i po przeglądzie.

Pozdr
Cristow.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2007, 12:41
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Orzechowo, Wielkopolska
Auto: Mazda 5, MZR-CD TOP 143 KM '06

Postprzez Jaksa » 5 paź 2007, 10:24

cristow napisał(a):Auto bezwypdkowe, z gwarancją, z przebiegiem 21.000 km, i po przeglądzie.
No prosze ......gratuluje zakupu w tej cenie samochodu "igły" :)
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez WaldemarS » 5 paź 2007, 19:18

---> cristow
nu to jeszcze raz gratulacje! rozumiem ,że rocznik 2006? czy 2007? sam jej szukałeś,czy jakiś spec?
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2007, 10:40
Posty: 7

Postprzez cristow » 5 paź 2007, 19:25

rocznik – czerwiec 2006 :–) sam szukalem .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2007, 12:41
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Orzechowo, Wielkopolska
Auto: Mazda 5, MZR-CD TOP 143 KM '06

Postprzez Darmel » 14 paź 2007, 21:22

gratuluje udanego zakupu ja przejechałem juz po polskich drogach 40 000 i to fakt ze nadal budze zdziwienie kiedys będąc w Bartoszycach ludzie oglądali moje cacko jak jakies dziwne zjawisko jeszcze raz gratuluje
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2006, 13:57
Posty: 18
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 5 2,0 MZR-CD Exclusive

Postprzez sussel » 15 paź 2007, 09:19

Witam, mam takie pytanie, przymierzam sie mocno do M5 i interesuje mnie wyciszenie kabiny, szczegolnie w dieslu. Bylbym wdzieczny za Wasze spostrzezenia w tej materii. Jak rowniez, czy klima automatyczna spokojnie "daje rade" ?
pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 10 lip 2005, 21:06
Posty: 5
Skąd: lubin
Auto: mazda premacy 2.0 DiTD

Postprzez M5red » 15 paź 2007, 17:48

sussel napisał(a):Witam, mam takie pytanie, przymierzam sie mocno do M5 i interesuje mnie wyciszenie kabiny, szczegolnie w dieslu. Bylbym wdzieczny za Wasze spostrzezenia w tej materii. Jak rowniez, czy klima automatyczna spokojnie "daje rade" ?
pozdrawiam


Witam!
Jak, być może, czytałeś mój wcześniejszy post, jestem szczęśliwym posiadaczem M5 w dieslu 143KM. Jeśli chodzi o wyciszenie kabiny to powiem szczerze...jest cicho, choć nie tak, że nie słychać silnika! Mnie to jednak nie przeszkadza. Oprócz obrotomierza lubię mieć "odsłuch" silnika, to pomaga w odpowiedniej kontroli pracy, doboru przełożenia. Mój kolega jeżdżący Octawią TDI, po wejściu za kierownicę stwierdził, że jego auto to traktor, a tu jest miły klekocik. Na zewnątrz praca diesla W M5 jest też dużo przyjemniejsza niż TDI. Powiem tak: słyszałem i jezdziłem M5 benzynową. Odgłos silnika to nie jest ważki argument! Argumentem jest jego zachowanie w ruchu: elastyczność, przyspieszenie i moc. To przeważa! :D Jeśli chodzi o klimę automatyczną, to mam doświadczenie po tegorocznym lecie. Nie mam żadnych zastrzeżeń! Miły chłód od samego uruchomienia klimy, także w trzecim rzędzie siedzeń. Po prostu, ustawiasz AUTO i zapominasz – masz komfortowe warunki do jazdy!
Serdecznie pozdrawiam i polecam zakup!
M5red
 

Postprzez Jancio » 16 paź 2007, 18:17

Też "5" 143KM Top. Jeszcze ciepła bo mam ją dopiero tydzień. Nie wytrzymałem i na mały test tempomatu wybrałem nasz najbliższy highway Stryków-Poznań. Fajne uczucie przyśpieszania klawiszami. Pewnie nie będzie mi dane używać tempomatu zbyt często w Polsce, ale zawsze to coś nowego nowym autku.
Producent co prawda nic nie mówi o docieraniu "5" ale jakie jest Wasze zdanie o tych silnikach w pierwszych dniach jazdy?
Co do klimy potwierdzam opinie że daje pełen komfort (no może nie powinienem się wypowiadać w tej porze roku). A hałas, no cóż zależy od prędkości, nawierzchni, wiatru itd. Jest co w "5" szumieć – relingi, duże powierzchnie lusterek, i sama duża powierzchnia frontu. Ja przesiadłem się z Mondeo i w "5" jest w co się wsłuchać podczas jazdy ale napewno nie zagłusza to radia nawet słuchanego na +3.
Jancio
 

Postprzez Darmel » 16 paź 2007, 20:37

Jancio napisał(a):Co do klimy potwierdzam opinie że daje pełen komfort

To naprawdę cudownie działajace urzadzenie jest w pełni cudowne tak samo w latem jak i zimą .
Jancio napisał(a):A hałas, no cóż zależy od prędkości, nawierzchni, wiatru itd. Jest co w "5" szumieć – relingi, duże powierzchnie lusterek, i sama duża powierzchnia frontu.

To prawda tam ma co szumiec ale jest następna prawda ,że nie jest to samochód wyscigowy tylko cudowny samochód rodzinny i powinno się nim jżdzic zgodnie z przeznaczeniem .
Po roku używania stwierdzam że wydane pieniadze były słusznie i na odpowiedni cel ,
Kocham to autko i lubię w nim spędzac czas tak samo jak cała moja rodzina !!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2006, 13:57
Posty: 18
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 5 2,0 MZR-CD Exclusive

Postprzez sussel » 17 paź 2007, 13:24

Dziekuje za Wasze uwagi i spostrzezenia. Zostal mi juz ostatni ( ale najwiekszy krok:) przekonania zony. Upiera sie prz Toyocie Coroli Verso, ale suwane drzwi w M5 i koronny argument: MAZDA TO MAZDA:D zrobia swoje:).
pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 10 lip 2005, 21:06
Posty: 5
Skąd: lubin
Auto: mazda premacy 2.0 DiTD

Postprzez Jancio » 17 paź 2007, 16:37

sussel napisał(a):Dziekuje za Wasze uwagi i spostrzezenia. Zostal mi juz ostatni ( ale najwiekszy krok:) przekonania zony. Upiera sie prz Toyocie Coroli Verso, ale suwane drzwi w M5 i koronny argument: MAZDA TO MAZDA:D zrobia swoje:).
pozdrawiam

U mnie sprawdziło się poprostu posadzenie dzieciaków na tylnych siedzeniach i były zachwycone róźnymi możliwościami aranżacji foteli, stolików, przegródek itp To był jeden z argumentów. Pies też jest zachwycony bo jadąc w części bagażowej może swobodnie zaglądać przez położony środkowy fotelik co się dzieje w kabinie.
Mnie się to przed zakupem nie udało ale jak masz możliwość jazdy próbnej to polecam.
Jancio
 

Postprzez Darmel » 17 paź 2007, 20:23

Jancio napisał(a):U mnie sprawdziło się poprostu posadzenie dzieciaków na tylnych siedzeniach i były zachwycone róźnymi możliwościami aranżacji foteli, stolików, przegródek itp

Ja także jak sprawdziłem mozliwosci tylnej częsci samochodu wpadłem w zachwyt i tak samo jak Ty kupowałem autko w ciemno .
Teraz jest zupełnie inaczej 5-tki pojawiły sie na drogach i w salonach mozna ją dotknac
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2006, 13:57
Posty: 18
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 5 2,0 MZR-CD Exclusive

Postprzez lycka » 18 paź 2007, 09:21

Witam,
Pewien czas temu zastanawiałem się nad zakupem M5.
Teraz już ją mam, co prawda dopiero tydzień i jakieś 400 km przejechane ale jestem wprost zachwycony.
Jest to model z silnikiem diesla w wersji 110 kM ale naprawde nie ma na co narzekać! Zgodnie z przeznaczeniem jest to auto rodzinne i nie nadaje się do wyścigów jakakolwiek moc by w nim nie była. A 320 Nm daje mi pełne poczucie bezpieczeństwa czynnego podczas jazdy. Mam zresztą takie dziwne odczucie, że pedał gazu działa niejako dwutorowo?
Auto wyposażone jest z nastawieniem na wygodę (pełna automatyka, jedyne co trzeba robić to wrzucać biegi i wciskać kierunkowskazy od czasu do czasu, acha i zmieniać stacje radiowe). Sterowanie radiem i tempomatem w kierownicy sprawia że M5, cokolwiek wykonana w środku bez fajerwerków, wyraźnie rośnie!
Ciekawe jak się sprawdzają spryskiwacze reflektorów, ciśnienie wody jest piękne, zobaczymy w praktyce.
Jedyne mankamenty, które do tej pory zauważyłem to zbyt mały schowek na okulary pod dachem i brak podłokietnika dla żonki (oj marudzi).

A i jeszcze na koniec coś śmiesznego, zapomniałem powiedzieć żonie że fotele są podgrzewane – ale kobieta spanikowała gdy poczuła przyjemne ciepełko pod siedzeniem!

Pytanie do doświadczonych, jak wygląda rzeczywistość a jak sugerowane średnie zużycie paliwa pokazywane przez komputer. W tej chwili średnie zużycie wynosi 6,1 l/100 km – nie za malo jak na taka krowke, dodatkowo z bagaznikiem na dachu? Oczywiscie w żadnej trasie jeszcze nie bylem.

Reasumujac: dla mnie hit i bezwzględny lider tego segmentu!
lycka
 

Postprzez arpio » 9 lis 2007, 23:38

Dołączam również do grona posiadaczy madzi5 disel 143 konikow wersja sport, kupiona w Danii, troszeczkę wydaje mi się że rózni się od krajówek. Muszę powiedzieć ze dość dlugo rozważałem ktory z minivanów zakupic. Najpoważniejszym Konkurentem był ford S max, lecz teraz utwierdzam się w słusznym wyborze
,Niestety mam instrukcję jedynie po duńsku i trudno mi do wszytkiego dojść i nie wiem czy wszystkie opcje w niej odkryłem. Ktoś z was napisał o karcie zbliżeniowej w swojej 5. O co tu chodzi? Oraz czy możecie napisać czy odtwarzacz cd jest na dwie płyty. również służę wymianą doświadczeń.
andrzej
www.arpio.pl
Początkujący
 
Od: 9 lis 2007, 19:22
Posty: 4
Skąd: zielona gora
Auto: Mazda 5 disel sport

Postprzez WaldemarS » 20 lis 2007, 08:11

zakup w Danii? i jak to wyszło finansowo? opłaca się? Ludzi poradźcie pliz-sprowadzać z Niemiec (najchętniej używaną przy salonie), czy może Szwajcaria? (najtańsze nówki,więc może i używki będą ok)
jakie są koszty sprowadzenia ze Szwajcarii? (podatki,cła itp)
Żona już się pogodziła z zakupem Madzi...
Syna przekonałem aranżacją wnętrza,schowkami,stolikiem-nie mógł się nadziwić,że być może będzie mógł jeśćw samochodzie (hehehe wyperswaduję mu to po zakupie :)
Dalej obstaję przy wersjii diesel143KM...
dziwię się zakupów w ASO Księżyno- czy mi się wydaje,czy to jeden z najdroższych salonów w Polsce?
diesel143KM exclusive Księżyno- 105.500zł (lakier w cenie)
AZ auto Warszawa- 99.900zł(+lakier 1600)
jakoś taniej wychodziło w Lublinie,ale cuś ich strona padła...
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2007, 10:40
Posty: 7

Postprzez Darmel » 20 lis 2007, 08:23

WaldemarS napisał(a):ASO Księżyno- czy mi się wydaje,czy to jeden z najdroższych salonów w Polsce?
diesel143KM exclusive Księżyno- 105.500zł (lakier w cenie)

Myśle ze cena u nas jest dużo niższa jesli chcesz dam Ci namiary na salon w Gdańsku ale nie Zdanowicz tylko Auto Perfekt
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2006, 13:57
Posty: 18
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 5 2,0 MZR-CD Exclusive

Postprzez cristow » 20 lis 2007, 16:32

Witam.

Ja sprowadzilem sam z salonu aut uzywanych przy salonie Mazdy w Berlinie !!

Polecam – roczne auto mam 10.000 taniej niz takie samo w kraju (sprowadzone przez kogos innego) i mam gwarancje do 09.2009 !!!

Mazda 5 w wersji TOP z silnikiem 2.0 CD 143 KM mam za 76.000 z przyprowadzeniem, ocleniem i kompletem kół zimowych.

www .koch-gruppe.de

a potem http://www.koch-gruppe.de/kgw/search.html

i poszukaj co maja na stanie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2007, 12:41
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Orzechowo, Wielkopolska
Auto: Mazda 5, MZR-CD TOP 143 KM '06

Postprzez WaldemarS » 21 lis 2007, 14:51

cristow-->dzięki wielkie, po asortymencie cus mi się wydaje,że spodoba mi się salon..on jest przy salonie mazdy taaak? autka sprawdzone,czy sprawdzają tuż przed zakupem? Jak wygląda płatność?trzeba mieć tyle gotówki ze sobą (aż strach)?
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2007, 10:40
Posty: 7

Postprzez cristow » 21 lis 2007, 15:11

Witam.

To co mają na stronie mają w ofercie – ale proponuje zadzwonic i zarezerwowac sobie autko przed wyjazdem (tylko ktos musi gadac po niemiecku :–) ).

Tak – to jest przy salonie MAZDY w Berlinie.

DUUUUZY wybór na placu – Mazd 3 , 6, i 5 w benzynie.

Ale jak chcesz diesla – najpierw zadzwon i rezerwuj – schodza jak cieple buleczki.

Ja mialem gotówke całą ze sobą – ja nie gadam po niemiecku wiec latwiej bylo polozyc kase na stol i zabrac auto niz ustalac jakeis przelewy czy cos takiego :–)

Pozdr
i powodzenia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2007, 12:41
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Orzechowo, Wielkopolska
Auto: Mazda 5, MZR-CD TOP 143 KM '06

Postprzez arpio » 30 lis 2007, 18:40

dzięki za kontakt.
Jeszcze jedno. Czy ktoś wie gdzie można dostać orginalny olej mazdy do disla oraz filtr?
W serwisie zażyczyli sobie za wymianę tego 475 zł. :|
Na tą chwilę mam przejechane 2 tyś km i chciałbym zrobić zalecany przegląd, ale koszt lekko mną zachwiał. Może udałoby mi się ten koszt zbić? No nie koszt ten mnie powalił :(
andrzej
www.arpio.pl
Początkujący
 
Od: 9 lis 2007, 19:22
Posty: 4
Skąd: zielona gora
Auto: Mazda 5 disel sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy