Mazda5 (CR) – Opinie o modelu

Mazda5 2005–2010

Postprzez fotokrak » 11 maja 2007, 09:19

trochę się zapaliłem do kupna tego samochodu po wizycie w salonie po prostu zachwyt!
podobają mi się też co prawda Toyoty po roku 2001 ale jak widzę spalanie tamtych pojazdów jest znacznie wyższe.
Rozmawiałem z gosciem który używa ten samochód od okolo roku kupił gdy tylko weszły do salonu, teraz sprzedaje gdyż bierze nowy, czas na kupno nowego gdyz idzie nowy rok podatkowy
samochód ten jexdził cały czas, kurier jakis.
Co do ceny jeszcze się nie zastanowił ale z tego co przebełkiwał chciałby za niego coś do 10000 funtów, ale zeby bylo smiesznie mozna kupic samochod "uzywany" z przejechanymi np 500 milami i data pierwszej rejestracji kwiecien 2007 silnik petrol 2 litryza 11000 funtów. W firmowym salonie nowka do zarejstrowania pełny koszt czyli do wyjazdu na droge to koszt 17-20000 funtow w zależnosci od wyposażenia za 17,900 stał Mazda 5 Sport w kolorze Black mica, klima, 17" alusy dsc i tcs GPS i cos tam jeszcze.

Wracajac do znajomego jest zachwycony przez czas eksploatacji w miescie i w trasie codziennie nie mial zadnych problemow, twierdzi ze dość szerok łatwo wsiadać pasazerom i (troche minus w Londynie) prowadzi sie wspaniale, wg niego można by było życzyć sobie troszke wiecej siły gdy jest załadowany na full ale jak to ujoł gdy chce poszaleć siada w rodstara :)) tym sie jeździ nie szaleje, plusem dla dużo jeżdzacych i dla polaków powienien być iliść spalania, z tego co widze wiekszosc tego typu pojazdow spalanie ma powyzej 10 litrow nawet do 18 tu w miescie, tu nie przekracza się 10. a oscyluje w miescie w granicach 8 czyli tyle co moja mazda MX-3!
Tak jak pisałem szukam czegoś w tym stylu choć bardzo mi się podobają sportowe, no ale cóż praca wymusza na mnie zakup wiekszego samochodu.
Troche niepokoi mnie brak możliwosci wyjęcia [jakich?] siedzen, mało mi będą potrzebne, ale zawsze można położyć je i zakryć grubą gumą by zabespieczyć przed uszkodzeniami z bagażu.
Jak zdąże to może dziś jesze zaglądne do salonu, jutro będe w Genewie może i tam znajde salon mazdy to zdam relacje za ile i z jakim wyposażeniem sprzedają szwajcarzy.
Pozdrawiam
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 12:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez sal » 11 maja 2007, 09:29

fotokrak napisał(a):Jak zdąże to może dziś jesze zaglądne do salonu, jutro będe w Genewie może i tam znajde salon mazdy to zdam relacje za ile i z jakim wyposażeniem sprzedają szwajcarzy.
Pozdrawiam
Szwajcarska strona www Mazdy dziala bez problemow.
http://www.mazda.ch
Mazda 5 Exclusive 2.0l benzyna – 36100CHF
Mazda 5 Sport 2.0l benzyna – 37100CHF
Początkujący
 
Od: 14 lut 2007, 10:57
Posty: 12
Skąd: Zurych
Auto: Leźnik 2.5XT

Postprzez fotokrak » 11 maja 2007, 14:57

dzieki :))) no to moge iść spokojnie w góry :))
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 12:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Grzechuka » 16 maja 2007, 18:59

Opony fabryczne na felgach alu w mazdzie 5 to
TOYO TRANPATH J48
205/55R16 91V

POZDRóWKA
przesiadka z Nissana i wsiadka w Defendera
Początkujący
 
Od: 2 sty 2007, 15:32
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD Top Navi

Postprzez sal » 16 maja 2007, 20:00

Grzechuka napisał(a):Opony fabryczne na felgach alu w mazdzie 5 to
TOYO TRANPATH J48
205/55R16 91V
A. No to ten nasz ma dokładnie takie same :–(
No nic – trudno. Się zobaczy i najwyżej się zmieni na jakieś inne za rok.
Początkujący
 
Od: 14 lut 2007, 10:57
Posty: 12
Skąd: Zurych
Auto: Leźnik 2.5XT

Postprzez sal » 22 maja 2007, 21:05

No to dzisiaj odebraliśmy 5-kę w wersji Exclusive (szwajcarskiej, która się różni od Exclusive sprzedawanej w PL) :–)
Jak na razie wrażenia super, mnóstwo przydatnych funkcji w samochodzie (karta zbliżeniowa też zaczyna być plusem, a nie minusem), mnóstwo miejsca, prowadzi się bardzo dobrze... :–)
Zobaczymy jak będzie dalej.
Swoją drogą – czy dealerzy w PL sprzedają 5-ki z polską instrukcją obsługi?
Zastanawiam się ile może ona kosztować i jak ją wydębić od któregoś dealera... :–(
Początkujący
 
Od: 14 lut 2007, 10:57
Posty: 12
Skąd: Zurych
Auto: Leźnik 2.5XT

Postprzez fotokrak » 23 maja 2007, 10:07

kurcze jedynie co mnie rozwala to brak możliwości zakupu z automatyczną skrzynia biegów, w Polsce czy też ożywając jej w trasie lub też jako tzw samochód rodzinny nie marudziłbym bo wszak miliony kilosów przez lata zrobiłem na ręcznym ale kurcze teraz gdy codziennie robie 100km, jadąc prawie cały czas w korku mam cholerny zgryz :(
W podobnej cenie jest Toyota previa, moim atutem dla Beaty było niskie spalanie mazdy, ale okazało się że nowe toyoty Previa również spalanie mają na podobnym poziomie, do tego własnie skrzynia automat hmmm,
Może chłopaki dacie jakieś powody by zrezygnować z automatu i pozostać w TEAM Mazdy ?
Obydwa samochody to japońskie prawie doskonałe samochody :)

ostatnio pojeździłem troche jepem w manualu po londynie i stwierdziłem że gdzie jak gdzie ale w londynie jazda na manualu to porażka zwłaszcza gdy jedziesz od klienta do klienta przez całe miasto 2-3 razy dziennie.
Kurcze może jutro wybierzemy się odwiedzimy kilku sprzedawców mazd i toyot i może przejedziemy się
, Ale jak macie jakieś info lub spostrzeżenia to bardzo proszę bo ja osobiście to mogę dyskutować na temat wyższości procesorów niż samochodów hehe :)
Acha raczej interesują mnie nowe modele czyli zakładam 2006-2007
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 12:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez sal » 24 maja 2007, 20:14

fotokrak napisał(a):W podobnej cenie jest Toyota previa, moim atutem dla Beaty było niskie spalanie mazdy, ale okazało się że nowe toyoty Previa również spalanie mają na podobnym poziomie, do tego własnie skrzynia automat hmmm,
Toć Previa to jest kurde autobus! :–)
Dużo większa niż 5-ka, ale i IMHO bardziej "przestarzała".
W UK sprzedają ciągle Previę?
Czy celujesz w używane?
Początkujący
 
Od: 14 lut 2007, 10:57
Posty: 12
Skąd: Zurych
Auto: Leźnik 2.5XT

Postprzez peteros1 » 7 cze 2007, 22:18

A czy ktoś miał okazję porównać "organoleptycznie" Mazdę 5 z Alteą XL? Oczywiście chodzi mi o ok. 140 KM diesle.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 13:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez sal » 19 cze 2007, 23:44

peteros1 napisał(a):A czy ktoś miał okazję porównać "organoleptycznie" Mazdę 5 z Alteą XL? Oczywiście chodzi mi o ok. 140 KM diesle.
My mieliśmy jazdę testową Alteą XL diesel.
Niestety odpadł. Określenie "klekot" dobrze tutaj pasuje.
Mazda wygrała ilością miejsca w środku, funkcjonalnością, trzecim rzędem foteli, pochylanymi (bardziej niż w Altei) fotelami w drugim rzędzie, ceną i jeszcze kilkoma "parametrami".
Niestety nie jeździliśmy Mazdą 5 dieslem...
Początkujący
 
Od: 14 lut 2007, 10:57
Posty: 12
Skąd: Zurych
Auto: Leźnik 2.5XT

Postprzez Grzechuka » 10 lip 2007, 19:41

Napisałem wcześniej, że mam złe wrażenia z eksploatacji ogumienia montowanego fabrycznie w mojej Madzi Piątej.
Pływanie w koleinach i na mokrej nawierzchni podczas deszczu było mi do tej pory prawie obce, ale jeździłem innym autem na węższych oponach.
Poczytałem o oponach ... i okazuje się, ze opony TOYO plasują sie dość wysoko, akurat nie ten model – ale nie są to gumy "noname" – tylko największego japońskiego producenta.
Komentarze użytkowników innych gum w tym rozmiarze są tak zróżnicowane, że chyba zajeżdżę te fabryczne gumy i nie będę marudził że powyżej 100km/h na deszczu nosi mnie po szosie... To znak od mojej Madzi Piątej, że chce dowieść mnie bezpiecznie do domu... i za to Ją lubię...
przesiadka z Nissana i wsiadka w Defendera
Początkujący
 
Od: 2 sty 2007, 15:32
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD Top Navi

Postprzez fotokrak » 10 lip 2007, 22:13

Micheliny są zarąbiste ciche i kleją się, co wiecej czesto mają certyfikat do temperatury 5 st co np w moim przypadku oznacza że mogę jeździć bezpiecznie na nich cały rok :)
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 12:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Grzechuka » 25 sie 2007, 23:26

Jeden z naszych zacnych kolegów zadał mi pytanie, o spostrzeżenia o spalaniu "piątki"...

Pomyślałem, że może zainteresuje to innych.
Poniżej cytuję odpowiedź... nikt się nie obrazi jak mniemam...

Tankuję zawsze do pełna i zwykle, jak świeci się rezerwa. Czyli średnio wlewam koło 50- 55 litrów. Zwyczajowo kasuję licznik dzienny.
I tak:
ostatni okres – przewaga trasy w kolumnie aut nad morze, tempomat... 90-120km/h, nieco miasta – przejechałem 680km,
miasto,jedynka ... dwójka trójka-przejeżdżam 450-550km
autostrada niemcy, włochy, austria 120-160km/h – przeloty po 600 – 750km.

Nawet w mieście używam tempomatu, ponieważ jazda z nogą na gazie powoduje przepały. Jazda na trójce po mieście z ustaloną prędkością ok 50-60km/h daje na komputerze wskazania na poziomie 4-6/100.
Powyższe wyniki są z ostatnich miesięcy. Kiedy bawiło mnie jeszcze deptanie na pedał i ostra jazda, paliłem ponad 10/100.
Wypalanie filtra cząstek stałych jest olejożerne.
Unikam jazdy poniżej 2000obr. Dynamika odczuwalnie niższa, i krótkotrwała jazda na wyższym przełożeniu z niską prędk. obrotową silnika, połączona z próbami przyspieszania przy niższych obrotach, powoduje, że filter wypala sadzę godzinami, a zużycie na komputerze wskazuje astronomiczne wielkości 15-40l/100.

Ogólnie polecam – autko boskie
przesiadka z Nissana i wsiadka w Defendera
Początkujący
 
Od: 2 sty 2007, 15:32
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 5 2.0 MZR-CD Top Navi

Postprzez Jancio » 2 wrz 2007, 23:21

Zostało mi jeszcze 3 tygodnie do odbioru "5". Niestety żaden z dilerów nie miał do zaproponowania jazdy próbnej. Trochę więc jak przed "pierwszym razem" czuję niepokój a zarazem nie mogę się doczekać jaka ona jest naprawdę. Przesiadam się z Mondeo 130KM. A na polskich drogach dopiero raz udało mi się spotkać "5" Czy to rzeczywiście taka rzadkość?
Jancio
 

Postprzez xANDy » 3 wrz 2007, 10:03

Jancio napisał(a):Czy to rzeczywiście taka rzadkość?

To zależy też od rejonu Polski. We wrocławiu na jednej ulicy spotkałem 3x M6, jedną M5 i dwie trójeczki. Na drugiej trójkę i szóstkę zaparkowane "nos w nos", pod kościołem drugi taki komplet...

Ale faktycznie M5 nie jest bardzo popularnym autem – jeszcze rzadsza jest chyba MPVka w ostatniej budzie.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 20:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez otiks » 3 wrz 2007, 11:20

MPV to w każdej budzie jest unikatem, ale przyznam że kilka udało mi się już namierzyć. Znam miejsce w WRC gdzie na jednym parkingu dzień w dzień stają 2*M626, 3*M6 i MPV i połowa parkingu obsadzona mazdami <diabełek>
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 21:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez Darmel » 15 wrz 2007, 19:41

Mogę sie pochwalic ze po roku używania mojej madzi 5 stukneło mi na liczniku 40 000
jak narazie jestem bardzo zadowolony
Oprócz normalnych przeglądów nie dzieje sie z nią nic ,tylko dziwię się zawsze jaki to bród odkłada się na filtrze kabinowym,po kolejnym przeglądzie jest poprostu czarny ale to tylko świadczy o powietrzu jakie nas otacza.
Myślę że zrobiłem udany zakup :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2006, 13:57
Posty: 18
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 5 2,0 MZR-CD Exclusive

Postprzez WaldemarS » 4 paź 2007, 07:07

Wg opini mechanika z ASO-silnik nie jest "niby" tak strasznie wyżyłowany mimo iż ma największy (w wersji 143KM) moment obrotowy (360) , niż silniki konkurencji...generalnie po wizycie w salonie-nie wyleczyłem się z Mazdy5...choruję dalej...termin podania lekarstwa-styczeń-luty (mimo usilnego lobbingu żony na rzecz Skody octavi i opla astry kombi...)
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2007, 10:40
Posty: 7

Postprzez cristow » 4 paź 2007, 14:39

Witam serdecznie.

Ja zachorowałem .... i przywiozłem sobie Mazde 5 prosto z salonu w Berlinie (auta uzywane przy salonie) – wyniosła mnie okolo 10.000 mniej niż gdybym kupił w kraju z drugiej ręki.

I jeszcze mam gwarancje do 2009 roku.

I jest super ( a przesiaadłem się z Hondy Civic z 2004 roku) !

Pozdr.
Cristow
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2007, 12:41
Posty: 105 (0/1)
Skąd: Orzechowo, Wielkopolska
Auto: Mazda 5, MZR-CD TOP 143 KM '06

Postprzez WaldemarS » 5 paź 2007, 07:36

--->cristow? gratulacje!a ile dałeś za jaki rocznik/wersję? u nas jednak rynek wtórny malutki i ryzykowny...jakie były opłaty?
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2007, 10:40
Posty: 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy