dziwne stukanie,katalizator,pasek

Mazda 323 1980–1995

Postprzez BIGer » 23 lut 2006, 00:30

Witam mam kilka pytan odnosnie mazdy BF


czy jak peknie mi pasek rozrzadu to stanie sie cos z silnikiem?

Kila razy gdy odpalalem autko rano cos zaczelo mi klekotac spod pokrywy zaworow,zgasilem i jeszcze raz odpalilem i wszytko bylo ok! czy ktos wie co to moze byc? klekotalo jak zawory ale tylko jeden i to dosc glosno!

Czy zuzyty katalizator odbieraz duzo mocy? mam przebieg 232 tys i chyba juz jego czas?


bylbym wdzieczny za odpowiedzi,dziekuje

silnik mam 1.6 na wtrysku wielopunktowym
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez spec » 23 lut 2006, 18:06

klekotały ci popychacze hydrauliczne , normalka , jakby klepało po rozgrzaniu = [tiiit] :D katalizator ????? hymmmmmm chyba że zapchany , a co do kolizyjności to zdania naukowców są podzielone.... to tyle sija :)
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez xedi » 23 lut 2006, 18:31

BIGer napisał(a):klekotalo jak zawory ale tylko jeden i to dosc glosno

nie muszą wszyskie klekotać
xedi
 

Postprzez GofNet » 23 lut 2006, 20:16

BIGer napisał(a):czy jak peknie mi pasek rozrzadu to stanie sie cos z silnikiem?
W/g wszelakich zapewnień jednostki ośmiozaworowe Mazdy po roku 1989 (wcześniej nie wiem) są bezkolizyjne. Z resztą nie tylko one...
BIGer napisał(a):rano cos zaczelo mi klekotac spod pokrywy zaworow,zgasilem i jeszcze raz odpalilem i wszytko bylo ok!
Tak bywa i zbytnio nie należy się tym przejmować. Nawet w instrukcji do Mazdy jest taki przypadek opisany. Jego występowanie określają, jako chwilowe i mogące wystąpić po dłuższym postoju pojazdu (np. po nocy). Takie zachowanie uważają za normalne. Gożej, jak będzie dzwonić nieustannie.
BIGer napisał(a):Czy zuzyty katalizator odbieraz duzo mocy?
Tak, może odebrać nawet kilkadziesiąt procent mocy. Ale zazwyczaj to się zauważa. Auto się muli, słabo reaguje na pedał gazu, itp.
BIGer napisał(a):mam przebieg 232 tys i chyba juz jego czas?
Różnie z tym jest. Wszystko zależy od stanu silnika (czy bierze olej i czy go wypluwa do kata). Poza tym również i od paliwa. Ja mam przebieg 220kkm i jakoś nie odczuwam potrzeby wymiany oryginalego katalizatora.

Pozdrawiam
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez BIGer » 26 lut 2006, 16:18

Ale w tych silnikach chyba nie bylo hydlalicznych popychaczy tylko plytki, dziwne bo wczesniej mi nie stukało, a teraz raz na tydzien zaklekocze,moja juz pali olej 0,5 l na 4 tys km wiec juz sporo,ostatnio zauwazylem ze ja zmulilo jakos wiec moze to katalizator.?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez Sigma » 26 lut 2006, 18:19

w moim gaznikowym sa popychacze, wiem bo sam zbieram na wymiane :)
If you notice this notice, you may notice that this notice, was not worth noticing
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2004, 16:00
Posty: 180
Skąd: Gdynia/Toruń
Auto: była: 323 BF 1.3 LPG 1988r.
jest: MX-5 NBFL Unplugged 1.6 2004r.

Postprzez GofNet » 26 lut 2006, 18:19

BIGer napisał(a):Ale w tych silnikach chyba nie bylo hydlalicznych popychaczy tylko plytki
Płytki występują w silnikach Z5 1.5i 1,489ccm 88KM 65KW 105Nm DOHC. Natomiast tutaj rozpatrujemy silniki B6E 1.6i 1,498ccm 84KM 62KW 125Nm SOHC. Te ostatnie rozrząd zbudowany mają w oparciu o HLA – czyli hydrauliczną redukcję luzu zaworowego.
BIGer napisał(a):wczesniej mi nie stukało
Wcześniej, czyli przed ostatnią wymianą oleju? Jeżeli tak, to zmień na olej, na jakim jeździłeś wcześniej.
BIGer napisał(a):moja już pali olej 0,5l na 4kkm, więc już sporo
Czy ja wiem, czy sporo. Są na FORUM posiadacze pojazdów, których silniki spalają 1l na 1.000kkm a nawet znajdzie się ktoś taki, komu po przejechaniu 400km znika (znikał) 1l oleju silnikowego! To jest dopiero dużo. Nie ma jednak powodu do dumy. Musisz dolewać między wymianami, więc rewelacji nie ma :|. Może masz jakieś wycieki np. spod pokrywy zaworowej?
BIGer napisał(a):zauważyłem, że ją zmuliło
Powodów może być wiele. Począwszy od lichego paliwa, poprzez efekt jazdy EmerytStyle i zapchany katalizator, kończywszy na "dupnych" świecach/przewodach WN oraz niewłaściwej kompresji na poszczególnych garach silnika.

Powodzenia
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez BIGer » 27 lut 2006, 00:19

czyli ja mam hydlaliczne popychacze? dziwne bo nigdy nie slyszalem ich rano nawet jak odpalalem z -22 stopnich!!! ale moment juz wiem rano gdy ruszam slysze takie cos jak poychacze leciutko to slychac szczegolne na ssani gdy obroty siegaja 2 tys,to moj tata ma 626 i jemu stukaja rano przez 3 sek,a mi nie jestem dumny z mojej madzi:) <jupi>


mam jeszcze jedno pytanie powie mi ktos dlaczego mi szarpie sprzeglo szczegolnie na 2 biegu,musze sie z nim delikatnie obchodzic aby nie szarpalo !!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323