Ślizgające sprzęgło, uszczelniacze 323f bg 16. 16v

Postprzez wojytek » 16 sie 2010, 11:45

Witam,

Odkąd zakupiłem magdalenę czyli już jakieś 10 miechów, do zrobienia mam sprzegło, mianowicie
pomijając fakt że ruszając na pełnej parze na 1 mam automat, autko podczas normalnej jazdy nie ślizga,
ale wkurza mnie to że za każdym razem kiedy ruszam i niezbyt "umiejętnie" puszcze sprzęgło lub podczas jazdy,
sprzęgło się upala!!! a najbardziej jest wkurzający ten charatkerystyczny swąd spalonego sprzęgła, od tego nieda sie wytrzymać w wozie.
Oczywiscie piłka jest króka--> nowe kompletne sprzęgło valeo za 230zł kilka godzin roboty w kanale i po sprawie,
ale przypuszczam że sprzęgło jest zaoliwione, a wnioskuje to po tym że z gumy gdzie wchodzi wybierak sprzęgła,
poci się olej. I w takim przypadku zakup nowego sprzęgła jest tak sensowny jak lokata...

A więc moje pytanie jest takie, jak wyglada sprawa uszczelnienia wału korbowego, oraz wałka sprzęgłowego ze szkrzyni (nie wiem skąd pochodzi olej), czy jest mozliwośc wymienienia tych uszczelniaczy bez wyciagania wału,
czy rozbierania całej skrzyni biegów?

Serdeczne dzieki
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 gru 2009, 15:50
Posty: 18
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f bg 1.8 DOHC 137km

Postprzez Kioto » 16 sie 2010, 21:16

wojytek napisał(a):czy jest mozliwośc wymienienia tych uszczelniaczy bez wyciagania wału,
czy rozbierania całej skrzyni biegów?

jest wyciagasz skrzynie od silnika wyjmujesz ja odkrecasz docisk tarcza sprzeglowa wyjdzie z nim zobaczysz kolo zamachowe ,,, w nim 6 srob odkrecisz je i zdejmiesz kolo zamachowe za kolem w aluminiowym odlewie bedzie simmering odkrec ta obudowe i zdejmij ,,simmering wybij delikatnie przez deseczke drogi nowy ,,, a w skrzyni tez dziala to w podobny sposob zdejmujesz lozyszko oporowe i tez bedzie simmering wydlubujesz go i bijasz nowy nie ma potrzeby rozpolawiania skrzyni ,, choc mozesz to zrobic ale juz jej nie zlozysz do kupy :D tyle ze ja niewiem czy ty masz automat bo cos w swoim poscie pisales ale nie rozumiem ,czy manual skrzynie bo jak automat to tam niema takiego sprzegla jak ty chcesz kupic :D
lakier jak dziewczyna zawsze musi wygladac mokro :)
lakierowanie to pasja nie praca
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2010, 00:14
Posty: 167
Skąd: pomorskie
Auto: 323 Usa 1,6 8v 1992 lpg 397 tys
323 1,7D pn sedan
renault clio.megane
opel vectra B
obecnie subaru impreza 98 r

Postprzez wojytek » 17 sie 2010, 13:15

skrzynia manualna, najprawdopodobniej z wersji 1.3, bo przy 2000rpm jade 63km/h wg. GPS, ale mniejsza o to,
chodziło mi tylko o to, czy niema problemu z wymiana simeringu po sciągnięciu sprzęgła,
dzieki
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 gru 2009, 15:50
Posty: 18
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f bg 1.8 DOHC 137km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323