Spis wszystkich żarówek.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez DRAGO » 10 wrz 2005, 12:54

Wpadłem na taki ciekawy pomysł, żeby wszystkie żarówki zewnętrzne w mojej Mazdzie wymienić na diodowe zamiennik. Pośrednio miałoby to wpłynąć na zmnniejszenie spalania poprzez mniejszą konsumpcję prądu przez instalację elektryczną i stad moje pytanie:
<czytaj> Jakie żarówki (typy żarówek) są zastosowane we wszystkich światłach zewnętrznych w mojej Mazdzie?
Czyli: stop, kierunkowskazy (przednie/boczne/tylne), postojówki (przód/tył), wsteczna i przeciwmgielna, oprócz mijania i drogowych oczywiście.Może ktoś już robił takie przeróbki?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

_____________________________________________
323F BA Z5 1,5i 1.489ccm 16v DOHC 88KM 132Nm 1995r.
www.v6gryfice.pl

Kupujesz samochód ? Nie daj się nabrać ! Pomożemy Ci:

– Wybrać używany samochód
– Profesjonalnie zdiagnozować wybrany pojazd
– Wynegocjować niższą cenę
Ponadto:
– Zmierzymy twój czas na 1/4 mili, moc, moment obrotowy twojego pojazdu na sprzęcie G – Tech Pro Competition
– Zdiagnozujemy komputerowo usterki twojego samochodu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2004, 00:20
Posty: 10 (0/1)
Skąd: gryfice
Auto: honda legend 3,2 v6

Postprzez Briareos » 10 wrz 2005, 23:19

Postojowe: W5W (5W)
Mijania: H1 (55W)
Drogowe: H1 (55W)
Kier. przedni: P21W (21W)
Kier. boczny: W5W (5W)
Kier. tylny: P21W (21W)
Stop/tylne: P21/5W (dwuwłóknowa 21W stop i 5W lampa)
Cofania: P21W (21W)
Przeciwmgielne tylne: P21W (21W)
Oświetlenie tablicy rej.: R5W (5W)
Drzwi: W3W (2,4W)
Kabina przód: W5W (5W)
Kabina tył: 10W (10W rurkowa)
Bagażnik: 10W (10W rurkowa)

Zależnie od wyposażenia możesz mieć inną lampę wnętrza (ale liczba i typ żarówek się powinien oglnie zgadzać) oraz H3+H1 w reflektorach, zamiast H1+H1.

Jak znajdziesz "diodowe zamienniki" halogenów, albo tych 21W, to daj znać hahaha
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez Wojtas_323F » 11 wrz 2005, 01:03

Pośrednio miałoby to wpłynąć na zmnniejszenie spalania poprzez mniejszą konsumpcję prądu przez instalację elektryczną
O ile zmniejsza spalanie taki zabieg? Czy to może tuning psychiczny, jak magnetyzery?
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2005, 01:13
Posty: 86
Skąd: Białystok
Auto: 323F BG 1.8 SOHC ?KW 1991

Postprzez DRAGO » 11 wrz 2005, 13:31

Dzieki Briareos oto link do żarówek P21W, co byś nie myślał, że nie istnieją hahaha

<czytaj> Żarówka P21W 12V 12xLED żółta

I P21W/5W dwuwłóknowe:

<czytaj> Żarówka P21/5W 12V 12xLED biała

Oczywiście do halogenów nie ma takich świeczek, bo to inna bajka :)
Wojtas_323F napisał(a):O ile zmniejsza spalanie taki zabieg? Czy to może tuning psychiczny, jak magnetyzery?
W przeciwieństwie do magnetyzera oszczędność takiego 'zabiegu' popierają oczywiste obliczenia. Wadomo, że w zime jeździmy na światłach, a to duże obciążenie dla układu elektrycznego, a co za tym idzie większe zużycie paliwa. Dajmy na przykład, że mamy włączone wszystkie światła zewnętrzne, nie licząc przednich halogenów. Żarówki W5W ciągną około 0,5A a P21W 1,5A z akumulatora i włączone przednie postojówki, tylne postojówki, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, przeciwmgielne tylne, to 6x0,5A+1,5A=4,5A podczas gdy diody: 6x0.02A+0.03A=0.15A, do tego dochodzi częste miganie światłami stopu i kierunkowskazami które w sumie zabierają podczas chwilowego właczania 10A a diody łącznie 0.22A

Sumując: instalując diody, można chwilowo odciążyć instalację o około 14A, nie licząc podświetlenia deski rozdzielczej i świateł wewnętrznych, których często się nie używa. Podejrzewam, że tą różnicę będzie widać w oszczędności paliwa.
www.v6gryfice.pl

Kupujesz samochód ? Nie daj się nabrać ! Pomożemy Ci:

– Wybrać używany samochód
– Profesjonalnie zdiagnozować wybrany pojazd
– Wynegocjować niższą cenę
Ponadto:
– Zmierzymy twój czas na 1/4 mili, moc, moment obrotowy twojego pojazdu na sprzęcie G – Tech Pro Competition
– Zdiagnozujemy komputerowo usterki twojego samochodu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2004, 00:20
Posty: 10 (0/1)
Skąd: gryfice
Auto: honda legend 3,2 v6

Postprzez Briareos » 12 wrz 2005, 00:17

DRAGO napisał(a):oto link do żarówek P21W, co byś nie myślał, że nie istnieją hahaha
Ależ ja znam te "wynalazki". Podobnie jak piszczące żarówki cofania itp. Mają jednak istotną wadę – świecą kierunkowo, bo mają LED'y soczewkowe. Owszem, cześć światła idzie na boki, ale niewiele, a odbłyśnik w tym wypadku nie pomaga nic a nic. No nie widziałem, ale takie mam wrażenie, że w migaczu przednim w BA to LED'y będą cieniutko świecić... z boku może nie być widać że migasz, szczgólnie w dzień. To się niebezpieczne robi...

Co do wyliczeń... troszkę przesadzasz. Owszem, postojowe można wliczyć zawsze (choć to duże uproszczenie, bo tylko pół roku jeździsz na światłach, chyba że głównie nocami pomykasz). Do tego oświetlenie rejestracji. Ale przeciwmgielne? Tego się parę razy na rok używa... Stopy i kierunki też się stosunkowo rzadko włącza, nawet w mieście. Jakie 14A? Musiałbyś mieć nogę na pedale hamulca non-stop i jechać na awaryjnych.
Jest to jakaś oszczędność prądu, ale... no niech będzie, że to 4A zaoszczędzisz (średnio). Wydajność alternatora, to 70A dla silnika 1,5, więc jakaś 1/18 mocy całkowitej. Alternator odbiera silnikowi raptem kilka koni, to 1/18 z tego, to prawie nic.

Gdyby LED'y się tak wspaniale spisywały w światłach, to już dawno byłyby stosowane. Być może kiedyś coś żarówki zastąpi, ale Mazda zastosowała rozwiązanie klasyczne i tu akurat nie warto poprawiać.

PS. I już tak, żeby się przyczepić, to sprawdź najpierw, czy lampa nie traci homologacji po załadowaniu do niej inego typu żarówek, niż producent przewidział. Upierdliwa kontrola drogowa i dostaniesz mandacik za niesprawne stopy i być może migacze też – tylko dlatego, że masz tam LED'y.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez DRAGO » 12 wrz 2005, 12:10

Co do tych 14 amper, to wyraźnie napisałem, że jest to 'chwilowe' obciążenie, bo wiadomo, że na kierunkowskazach i światłach stop nie jeździ się cały czas, aczkolwiek często się ich używa, pół roku jeżdżę na światłach, ale i jak wyjeżdżam gdzieś poza miasto zawsze włączam światła mijania, żeby było bezpieczniej, a często jeżdżę...

Nie wiem, co mają piszczące żarówki cofania do LED'ów – dziwne porównanie :]

To jest fakt, że ledy świecą kierunkowo, ale dają bardzo mocne i jasne światło, więc odbłyśnika nie potrzebują, sam też nie widziałem, jak w Mazdzie to wygląda, ale przy innych zastosowaniach widziałem LED'y i spisują się doskonale.

Nie wiem natomiast, jak pobór prądu odnosi się do mocy, lecz jak znajdę kompetentne źródło, to będę wiedział :]

Co do fabrycznych zastosowań LED'ów, to nie wiem, czy widziałeś kiedyś najnowsze BMW serii 5 czy 7 czy też Mercedesa C klase, M klase, czy też Audi A6. W tych samochodach LED'yy znalazły zastosowanie w światłach takich, jak stop, postojowe, czy kierunkowskazy. Nie wiem, jak reszta, ale BMW stosuje pełne oświetlenie diodowe kierunkowskazów i lamp tylnych.

A Mazda zastosowała takie 'klasyczne', jak to napisałeś rozwiązanie dlatego, że w roku 1995 prawdopodobnie dzisiejsze LED'y były dopiero co testowane, o ile w ogóle istniały i żaden producent ich nie wprowadzał do produkcji masowej, o homologację się nie martwię, bo nikt mi nie zarzuci, że w światłach są LED'y a nie żarówki, bo nie będzie tego widać.

Dzieki za sugestie, ja jednak sam sprawdzę, jak to będzie wyglądało/działało a potem wysnuję wnioski, bo na razie to tylko teoria...
www.v6gryfice.pl

Kupujesz samochód ? Nie daj się nabrać ! Pomożemy Ci:

– Wybrać używany samochód
– Profesjonalnie zdiagnozować wybrany pojazd
– Wynegocjować niższą cenę
Ponadto:
– Zmierzymy twój czas na 1/4 mili, moc, moment obrotowy twojego pojazdu na sprzęcie G – Tech Pro Competition
– Zdiagnozujemy komputerowo usterki twojego samochodu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2004, 00:20
Posty: 10 (0/1)
Skąd: gryfice
Auto: honda legend 3,2 v6

Postprzez GofNet » 12 wrz 2005, 20:13

Sam jestem ciekaw tego rozwiązania. Pojawia się jednak pewne pytanie:
Jak będzie zachowywała się elektryka przy uszkodzeniu takiej żarówki. Na przykład przy spalonym kierunkowskazi podczas jego włączenia mruga on z dwukrotnie większą prędkością, co daje kierowcy informację o uszkodzonym oświetleniu. Cikawe, jak zachowa się ta metoda podczas żarówek LED'owych...

Jest jeszcze dodatkowy argument przemawiający za żarówkami LED'owymi przynajmniej jako kierunkowskazy. Otóż posiadam w mojej Mazdzie wzmocnione żarówki Philips Vision Plus + 50% 21W i niewątpliwie są bardzo skuteczne, jednak podczas ich mrugania silnik na przemian zmniejsza i zwiększa swoje obroty. Mam nowy akumulator, więc nie jest to usterka, lecz przypadłość. Najbardziej denerwuje, gdy się oczekuje na zmianę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu a silnik wtedy "faluje". Jestem niemal pewien, że na LED'ach tego mankamentu by nie było. Zastanawiam się jednak, jak to będzie z widocznością takiego oświetlenia...

@DRAGO: Jak założysz je do swojej Madzi i gruntownie przetestujesz (dzień, noc, deszcz, słońce), to daj znać. Chętnie bym taką relację przeczytał...

Pozdrawiam.
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez DRAGO » 13 wrz 2005, 01:32

Teoretycznie w razie przepalenia jednej diody efekt powinien byc taki sam, jak na żarówkach.

Jeśli chodzi o widoczność LED'ów, to przytoczę jeszcze raz przykład BMW np. seria 5 ma w reflektorach [jakich?] około 20 ledów i może trochę mniej w kierunkowskazach. Widoczność jest porównywalna z żarówkami w dzień a w nocy nawet i lepsza. Nie wiem, jak to będzie z przednimi postojowymi, ale myśle, że dorównają zwykłym żarówką.

@GofNet: Jak na razie nie wymienię wszystkich żarówek na LED'y, bo to chwilowo za duży koszt dla mnie, ale stopniowo będę je wymieniał. Jeśli przednie postojówki się sprawdzą (jak widac budzą najwięcej kontrowersji) i oczywiście zdam relację :).
www.v6gryfice.pl

Kupujesz samochód ? Nie daj się nabrać ! Pomożemy Ci:

– Wybrać używany samochód
– Profesjonalnie zdiagnozować wybrany pojazd
– Wynegocjować niższą cenę
Ponadto:
– Zmierzymy twój czas na 1/4 mili, moc, moment obrotowy twojego pojazdu na sprzęcie G – Tech Pro Competition
– Zdiagnozujemy komputerowo usterki twojego samochodu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2004, 00:20
Posty: 10 (0/1)
Skąd: gryfice
Auto: honda legend 3,2 v6

Postprzez GofNet » 2 paź 2005, 19:42

DRAGO napisał(a):@GofNet: zamontowałem te ledy, jako postojowe. W dzień spisują się całkiem nieźle a w nocy są dużo lepsze od zwykłych żarówek,jaśniejsze i lepiej widoczne. To samo zrobię ze światłami stopu i oświetleniem rejestracji.
Białe, czy niebieskie zamontowałeś na postojowe? W całym zakresie pola jest światło dobrze widoczne? Dużo dałeś za sztukę i czy można wybrać np. mocniejsze lub słabsze (zróżnicowane ceną)?

Postojowe są 5W. Ciekaw jestem, czy przy światłach STOP (21W) będzie równie dobrze to wyglądało. Ja mam na STOP'y wrzucone żarówki Philips PowerPlus + 50%. Zastanawiam się, czy LED'y będą przynajmniej choć trochę poziomem światła zbliżone do w/w.

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję następnej relacji ;).
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez DRAGO » 2 paź 2005, 21:27

Na postojowe zamontowałem te białe 'ksenon' z taką lekko fioletową poświatą, światło jest dobrze widoczne, jako światła postojowe w nocy spisują się dużo lepiej, niż zwykłe postojówki a i lepiej wyglądają.

Na postojówki można wybrać tylko jeden typ W5W, mogą się ewentualnie różnić kształtem, ale najlepsze do postojówek są walcowe (te, co ja mam), bo równo rozpraszają światło po kloszu, takie diody kosztują 7zł za 2 sztuki na stronie http://www.toptuner.pl.

STOP'y mam nadzieje niedługo sobie wymienię na 2 włóknowe i tu just jest zróżnicowanie w cenie, bo tak 1 jak i 2 włóknowe składają się z różnej ilości LED'ów i są albo mocniejsze albo słabsze. Na tej stronie kosztują 27zł za 2 włóknowe i bodajże 12zł za 1 włóknowe – lepiej poszukać na Allegro, bo ceny są lepsze.

Nie widziałem nigdy, jak świecą te Philips'y, ale diody naprawdę dają radę, jeszcze to potwierdzę, jak założę te zamienniki P21/5W.
www.v6gryfice.pl

Kupujesz samochód ? Nie daj się nabrać ! Pomożemy Ci:

– Wybrać używany samochód
– Profesjonalnie zdiagnozować wybrany pojazd
– Wynegocjować niższą cenę
Ponadto:
– Zmierzymy twój czas na 1/4 mili, moc, moment obrotowy twojego pojazdu na sprzęcie G – Tech Pro Competition
– Zdiagnozujemy komputerowo usterki twojego samochodu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2004, 00:20
Posty: 10 (0/1)
Skąd: gryfice
Auto: honda legend 3,2 v6

Postprzez no_fear » 20 lis 2007, 09:42

BARDZO stary odkop :P

ale potrzebuje szybkie info – jaka jest żarówka w schowku pasażera ?
oczywiście cały czas mowa o 323F BA
W5W ? czy jakaś inna?

z góry dziękuję :)
Sprzedam: aparat P5 z cewką zewnętrzną by "Tadziol"
Obrazekwww.SPAmobile.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2006, 15:47
Posty: 413
Skąd: KrK
Auto: Galaxy MK2 2.3

Postprzez MvG » 24 lis 2007, 14:25

Briareos napisał(a):oraz H3+H1 w reflektorach, zamiast H1+H1


A czy sedan różni się od efki pod względem reflektorów przednich? Bo u mnie jest H4+H1.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2006, 15:26
Posty: 99 (1/1)
Skąd: mazowsze
Auto: 323S BA Z5 96r. nobble green

Postprzez Pantas » 17 wrz 2008, 23:19

Chciałbym mieć w komplecie spis wszystkich żarówek w 323F BA.

Szukałem na forum, ale nie znalazłem tematu, więc prosiłbym o pomoc w skompletowaniu, wygląda to następująco:

Światła mijania: H1 x2
Światła drogowe: H1 x2
Światła pozycyjne przód: W5W x2
Kierunkowskazy przód: P21W
Kierunkowskazy bok: W5W x2
Kierunkowskazy tył: P21W
Czerwone lampki w drzwiach: ?
Podświetlanie stacyjki: ?
Oświetlenie schowka w kabinie: W5W
Oświetlenie schowka w bagażniku: rurkowa 36 mm (?)
Lampka w podsufitce centralna: rurkowa 31 mm (?)
Lampki kierunkowe w podsufitce: W5W x2
Podświetlanie tarczy licznika: W5W x5
Światło pozycyjne tył i stop: P21/5W (dwuwłóknowa)
Światło cofania: P21W
Światło przeciwmgielne: P21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: ?
Przyciski na desce rozdzielczej: ?

Prosiłbym o uzupełnianie i ew. poprawę uzyskanych przeze mnie informacji.

Na bieżąco będę to uzupełniał, ale Was też proszę o pomoc.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2008, 11:04 przez Pantas, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez jimek85 » 17 wrz 2008, 23:46

Nie wiem czy widziales ta strone www może cos Ci to pomoże, ale niech tez wypowiedza sie inni.
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2007, 16:36
Posty: 32
Auto: aktualnie brak

Postprzez farciarz » 20 wrz 2008, 13:35

jimek85 stronka denna. Źle dobiera żarówki. Mazda 323F V generacja. Światła przednie. Wykazuje tylko H3 podczas gdy do lamp Koito są H1 <dupa> .
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez rufens » 20 wrz 2008, 15:05

Ja szukam informacji jakich diod użyć do podświetlenia suwaka regulacji siły nawiewu, gniazda zapalniczki i panelu wyboru rodzaju nawiewu (nogi, szyby itp.)
Ma ktoś takie dane?
A na samochodach wcale się nie znam.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=63761
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 20:07
Posty: 60
Skąd: ŁÓDŹ
Auto: 323F (BA) '98

Postprzez Pantas » 20 wrz 2008, 17:59

Czy może ktoś pomóc w uzupełnianiu tej listy? Chciałbym żeby wszystko było w jednym miejscu. Z góry dzięki za pomoc!
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez farciarz » 20 wrz 2008, 18:12

Pantas napisał(a):Chciałbym mieć w komplecie spis wszystkich żarówek w 323F BA.

Szukałem na forum, ale nie znalazłem tematu, więc prosiłbym o pomoc w skompletowaniu, wygląda to następująco:

Światła mijania: H1 x2
Światła drogowe: H1 x2
Światła pozycyjne przód: W5W x2
Kierunkowskazy przód: P21W
Kierunkowskazy bok: W5W x2
Kierunkowskazy tył: P21W
Czerwone lampki w drzwiach: ?
Oświetlenie stacyjki: ?
Oświetlenie schowka w kabinie: ?
Oświetlenie schowka w bagażniku: rurkowa 36 mm (?)
Lampka w podsufitce centralna: rurkowa 31 mm (?)
Lampki kierunkowe w podsufitce: W5W x2
Podświetlanie tarczy licznika: ?
Światła pozycyjne tył: ?
Światło stop: ?
Światło cofania: ?
Światło przeciwmgielne: P21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: ?
Przyciski na desce rozdzielczej: ?

Prosiłbym o uzupełnianie i ew. poprawę uzyskanych przeze mnie informacji.

Na bieżąco będę to uzupełniał, ale Was też proszę o pomoc.


A więc tak...
światło cofania P21W
światła stop...typowa dwuwłóknowa 21W
podświetlenie tarczy licznika jak dobrze pamiętam 5 szt. W5W
Oświetlenie schowka w kabinie W5W
Światła pozycyjne tył ????... kolego to jedna i ta sama żarówka co do światła stopu....dwuwłóknowa
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez Czacha » 20 wrz 2008, 22:54

Stop i pozycyjne to jedna żarówka a nazywa się ona dokładnie P21/5W ;)
Wyłącz światła – włącz myślenie
Nareszcie zamontowane dzienne <jupi> ....... Moja Madzia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez Pantas » 20 wrz 2008, 23:01

Uaktualnione, proszę jeszcze o:

Czerwone lampki w drzwiach: ?
Oświetlenie stacyjki: ?
Oświetlenie schowka w bagażniku: rurkowa 36 mm (?)
Lampka w podsufitce centralna: rurkowa 31 mm (?)
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: ?
Przyciski na desce rozdzielczej: ?
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323