Docieranie 323F, 2001, 2.0

Postprzez michal66 » 7 lis 2010, 13:46

Witam
john80 wyluzuj troche, poniosles koszty zwiazane z remontem z nadzieja ze bedzie ok.rozumien to, ale daj sobie i silnikowi troche czasu,pierscienie nie docieraja sie tak z dnia na dzien 2000 km to według mnie troche jeszcze za malo, a i wszelkie uszczelniacze,ktore byly wmieniane tez sie musza ulozyc.sprawdz jeszcze luzy zaworowe i uzyaj auta normalnie obserwujac olej <spoko>
pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny – dopij wódkę i idź spać
Początkujący
 
Od: 11 mar 2010, 00:23
Posty: 12
Skąd: Tarnobrzeg
Auto: Mazda 323F 1999r TDVI

Postprzez john80 » 15 lis 2010, 10:50

Hej,
Dzięki wszystkim za rady i pomoc. Obserwowałem auto kilka dni jak radziliście. No niestety od kiedy używam auta normalnie to olej znika. Jak jeździłem wolno i nie przekraczałem 3-4k obrotów olej nie schodził. Jak zacząłem jeździć szybciej i z większymi obrotami to olej spada dość szybko... obecnie z 3/4 na bagnecie zrobiło się 1/3 :|

Nie wiem, mogę wrócić do stylu jazdy jak przy docieraniu, ale autko zmieni się w Papa Mobile <oczy>
Jest lepiej, bo oleju zjada mniej, ale nadal zjada i nie wyobrażam sobie sytuacji by miedzy wymiana oleju dolewać 2-3 litry, to nie jest normalne :| Nawet jak będę chciał sprzedać auto w przyszłości to kupujący się zdziwi, a powiem mu o tym na bank, bo nie jestem ***** i poinformuję o wszystkich mankamentach auta. Sam wymagam uczciwości, więc od siebie tym bardziej...
Why so serious?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lip 2010, 04:14
Posty: 50
Skąd: Toruń/Warszawa
Auto: Mazda 323F, 2001 rok, silnik 2.0 benzyna, 131KM

Postprzez john80 » 21 lis 2010, 00:55

Panowie, zdaje się, że mieliście rację :)
Zrobiłem dolewkę pół litra oleju, na bagnecie miałem idealnie połowę między minimum i maksimum. Przestał palić, mimo dalszej jazdy i dużych odległości, miarka jest na tym samym miejscu i poziom się utrzymuje :) Czyli tak jak powiedział mechanik – przy docieraniu może jeszcze palić trochę.

Aaaa no i odmę nową kupiłem. Kto wie czy tamta nie była zawalona starym olejem i ciśnienie przez pierścienie nie uchodziło. Mała rzecz, a cieszy...

Dziękuję za pomoc, wreszcie samochód mi posłuży...
Why so serious?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lip 2010, 04:14
Posty: 50
Skąd: Toruń/Warszawa
Auto: Mazda 323F, 2001 rok, silnik 2.0 benzyna, 131KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323