Problem z wyłączeniem świateł mijania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez piotrek88z » 19 wrz 2010, 12:12

Witam. Kilka dni temu zostałem szczęśliwym nabywcą Madzi 323F DiTD z 99r. Ale nie mogę dojść do ładu ze światłami i bezpiecznikami. O toż gdy ja kupiłem nie działały: radio, el. lusterka, zegarek. Reszta działa bez problemu. Natomiast światłą mijania(ale tylko z przodu) zapalały się przy zapłonie( czy tak mają mazdy?) ale wyłączały się normalnie. Zajrzałem do puszki z bezpiecznikami pod kierownicą. Okazało się ze brakuje kilku bezpieczników. Uzupełniłem je. Radio,el lusterka, zegarek zadziałały. Ale teraz nie działa dmuchawa, podgrzewanie szyby i A/C. A światła mijania zapalają się automatycznie ale już kilka sekund po zapłonie. Tylko problem jest z ich wyłączeniem. Dopiero kilkukrotne przełączanie w pozycje OFF powoduje ich wyłączenie. Jak to naprawić ? Co mogło "paść" ?
Ostatnio edytowano 2 paź 2010, 20:27 przez piotrek88z, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez Erastotenes » 19 wrz 2010, 12:39

Sprawdź ponownie bezpieczniki pod nogami i w grodzi silnika. U mnie sie pala światła nawet po zgaszeniu auta. Z łaski swojej tak na przyszłość uzupełnij profil o markę, typ silnika, moc i rocznik <czarodziej> . Pozdrawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez piotrek88z » 19 wrz 2010, 14:57

Hm... bezpieczniki sprawdziłem jeszcze raz dokładnie i nic niepokojącego nie znalazłem. Ma ktoś może opisaną puszkę bezpieczników? Co do tych świateł to zauważyłem ze przestała działać także ich regulacja...

EDIT

Powstawiałem bezpieczniki w miejsca gdzie według rozpiski na klapce powinny być puste miejsca ( skrzynka pod kierownica) i dmuchawa znów działa:) ale tylko na 4 biegu... więc domyślam się ze czeka mnie wymiana rezystora. Lecz problemu ze światłami nie rozwiązałem;/ Może któryś z przekaźników pada? Jak je sprawdzić?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez tomzwolin » 19 wrz 2010, 19:26

ja bym obstawiał przełącznik świateł kierunków :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 17:28
Posty: 82
Skąd: Okolice Biłgoraja
Auto: Mazda 323F 2.0 Diesel 90KM

Postprzez Erastotenes » 21 wrz 2010, 23:01

Obstawiam na to Obrazek ewentualnie zadzwoń do ASO w Rzeszowie, a najlepiej do Impex'u w Lublinie. Nie dzwoń do Czacha, bo na odpowiedz będziesz czekał pół dnia jak nie dłużej -tragedia jeśli chodzi o info i ceny. A drodzy ze heja. Lublin tańszy o jakieś 50-70 %. Przynajmniej wiem, że robią dobrze, nie biorą za usługę drogo i to mi sie podoba <spoko> .
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez piotrek88z » 23 wrz 2010, 20:18

Dzięki za porady ale uporałem się w końcu z tymi światłami. Problem tkwił w bezpiecznikach. Gdy powstawiałem bezpieczniki 15A w miejsca gdzie według tabliczki nie powinny być miejsca puste to zaczeły wyłączać się normalnie... Jak dla mnie to bardzo dziwna sprawa... Może tabliczka ze schematem jest od innej wersji Madzi? Wczoraj wymieniłem także poduszkę silnika od rozrządu... Też dzięki poradą na waszym forum. Teraz jest cichutko:) Mam nadzieję, że więcej problemów Madzia mi już nie przysporzy :D Dzięki i pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez Erastotenes » 23 wrz 2010, 23:53

Obrazek
U mnie tak to wygląda pod nogami. Mam nadzieje że w jakimś stopniu to ułatwi Ci to.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez piotrek88z » 29 wrz 2010, 10:03

Dzięki za zdjęcie:) U mnie ułożenie bezpieczników wygląda tak samo. Jedyny problem jaki pozostał to brak regulacji świateł. A możesz wstawić zdjęcie puszki bezpieczników z pod maski? Z góry dzięki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez alan » 1 paź 2010, 23:18

Witaj.
Napiszę jak było u mnie na wszelki wypadek, może to się komuś przyda.
Moje auto przyjechało z Austrii. Tam światła pali się chyba cały rok. Za skrzynką z bezpiecznikami zainstalowany był automatyczny włącznik świateł, który działa tak, jak opisałeś – 2 sekundy po zapłonie zapalają się (tylko!) przednie światła mijania i z chodzącym silnikiem nie da się ich nijak wyłączyć. Czyli nie problem, tylko ficzer :)
Podpis:
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów – limit 750 znaków.
Osadzony obrazek nie może mieć więcej niż 700x100 pikseli!
brak weny, sorry (ale podpis musi być! ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2009, 10:46
Posty: 40
Skąd: Poznań
Auto: 323S 2000r. 2.0 DiTD

Postprzez tomziom10 » 2 paź 2010, 11:49

Koledzy a ja mam pytanie bo mam taka sytuacje że po przekręceniu pokretla od swiatel na postojówki to zapalaja sie one ale natomiast jesli chce wlaczyc swiatla mijania to swiatla te nie zapalaja sie tylko w srodku zaczyna mi swiecic kontrolka od długich mimo ze nie sa one wlaczone. dlugie swieca jak normalnie je wlacze. co moze byc przyczyna?? pomożcie!! powiem ze wymienilem bezpieczniki od swiatel, i mam nowe zarowki. podobno moze to byc przekażnik albo ze nie ma masy?? mozliwe to jest. bo najgorzej jest w nocy bo nijak nie moge jechac na swiatlach mijania tylko jezdze na dlugich a to irytuje kierowcow:(
Chciałbym iść do nieba .... ale w piekle mam więcej znajomych :)!!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2010, 22:26
Posty: 4
Skąd: Opatów
Auto: Mazda 323F 1.5 hatchback BJ

Postprzez Grzyby » 2 paź 2010, 18:06

piotrek88z napisał(a):Problem ze światłami

Jaki?

Proszę o przeczytanie regulaminu i poprawę tematu.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez piotrek88z » 2 paź 2010, 20:35

tomziom10 napisał(a):Koledzy a ja mam pytanie bo mam taka sytuacje że po przekręceniu pokretla od swiatel na postojówki to zapalaja sie one ale natomiast jesli chce wlaczyc swiatla mijania to swiatla te nie zapalaja sie tylko w srodku zaczyna mi swiecic kontrolka od długich mimo ze nie sa one wlaczone. dlugie swieca jak normalnie je wlacze. co moze byc przyczyna?? pomożcie!! powiem ze wymienilem bezpieczniki od swiatel, i mam nowe zarowki. podobno moze to byc przekażnik albo ze nie ma masy?? mozliwe to jest. bo najgorzej jest w nocy bo nijak nie moge jechac na swiatlach mijania tylko jezdze na dlugich a to irytuje kierowcow:(


Hello. Kolega Erastotenes deczko wyżej pokazał co mogło prawdopodobnie paść. Może to wina przełącznika... gdzieś na forum czytałem, że można go rozebrać i styki przeczyścić, poodginać odpowiednio.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez tomziom10 » 3 paź 2010, 20:46

Kolego powiem ci ze tak zrobilem i znalazlem ten przekaźnik tam w grodzi silnika rozebralem go i w możliwy mi sposob przeczyścilem styki uzywajac wacika i wd-40. i o dziwo nie pomoglo ale to bylo wczoraj dzisiaj odpalilem autko i rowniez nie swiecilo natomiast wieczorem musialem jechac w jedno miejsce i az sie balem bo po ciemku to zle sie jezdzi po drogach na dlugich ale jakie bylo moje zdziwienie swiatla mijania zaczely swiecic normalnie. i ucieszony wyruszylem i na glownej drodze niestety zaczeły migac mi te swiatla tzn. raz zgasly i swiecily tylko postojowki a za chwile znow sie zalaczyly i tak chyba ze trzy razy az sie uspokoilo i znowy mijania dzialaly. co jest grane do licha?? pomożcie!!
Chciałbym iść do nieba .... ale w piekle mam więcej znajomych :)!!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2010, 22:26
Posty: 4
Skąd: Opatów
Auto: Mazda 323F 1.5 hatchback BJ

Postprzez Erastotenes » 8 paź 2010, 20:12

Regulator napięcia mówi dobranoc
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez alan » 21 paź 2010, 23:11

może to banał ale czy próbowałeś poruszać kabelkami przy żarówkach ?
moje lewe długie miewało kaprysy, aż żarówkę przez to kupiłem.
Podpis:
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów – limit 750 znaków.
Osadzony obrazek nie może mieć więcej niż 700x100 pikseli!
brak weny, sorry (ale podpis musi być! ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2009, 10:46
Posty: 40
Skąd: Poznań
Auto: 323S 2000r. 2.0 DiTD

Postprzez endy » 4 lis 2010, 22:55

Witam chciałbym się podłączyć do tematu, oczywiście problem z włączeniem świateł mijania oraz drogowych.Została tylko "blinda",sprawdziłem wyłącznik pod kierownicą, jest okey daje impuls na załącz za każdym razem. Sprawdziłem też przekażnik w grodzi silnika ,w skrzynce bezpiecznikowej jest dobry. Mam pytanie??,czy za światła mijania i drogowe odpowiedzialny jest tylko ten jeden przekażnik czy może jest ich więcej??.Zresztą też jak włączam "blinde",to chyba też pracuje ten jeden przekażnik. A świateł nie ma . Wygląda tak jakby było jeszcze coś po drodze ale nie wiem, gdzie szukać moze ktoś z kolegów miał taki problem i pomógł by mi co można jeszcze sprawdzić....A czy w Polsce można gdzieś dostać schemat elektryczny do Mazdy 323f 1.6 16v BJ...????. Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 1 cze 2010, 22:00
Posty: 15

Postprzez tomciokr » 4 lis 2010, 23:10

W serwisówce są schematy elektryczne i połączeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 16:33
Posty: 361
Skąd: Kraków
Auto: Honda CR-V
Hyundai Getz 1.1
Była Mazda 323F BJ FS 2.0

Postprzez piotrek88z » 4 lis 2010, 23:14

Próbowałeś zamienić przekaźniki w puszcze miejscami?? Chyba są 3 albo 4 takie same.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2010, 11:55
Posty: 70
Skąd: Jędrzejów
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 99'

Postprzez endy » 5 lis 2010, 20:04

Witam,kolego tomciokr mówisz że w serwisówce czyli w autoservisach mazdy tak.???? .Przekazniki zamieniałem miejscami i nic to nie poprawiło. Dziś sprawdziłem że jak załączam blinde to na tym przekażniku pojawia się masa i światełka świecą oczywiście tylko blinda !!!.Natomiast po włączeniu świateł mijania lub drogowych,na tym przekażniku nie pojawia się nic???. Oczywiście opieram się na tym że do włączania świateł mijania , drogowych i blindy odpowiedzialny jest tylko ten jeden przekażnik????. No chyba że jest jeszcze coś po drodze o czym nie wiem.????. Proszę o jakąś wskazówkę ,radę .Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 1 cze 2010, 22:00
Posty: 15

Postprzez tomciokr » 5 lis 2010, 21:44

Piszę o service manualu do mazdy który nie raz przewijał tu się przez forum. Powinien być we FAQ. Jak nie ma to dobrze byłoby dołożyć dla potomnych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 16:33
Posty: 361
Skąd: Kraków
Auto: Honda CR-V
Hyundai Getz 1.1
Była Mazda 323F BJ FS 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323