Chrobotanie podczas jazdy.

Mazda3 2003–2008

Postprzez tamburyn » 29 cze 2018, 15:25

Cześć :)

Zacznę może od tego, że w lutym 2018r. moja Mazda dostała strzał w lewe przednie koło. Zdążyłem uciec z "czołówki" i nadjeżdżający pojazd trafił w koło i przeharatał lewy bok samochodu.
Auto po naprawie.
Borykam się jednak z problemem, którego na razie żaden mechanizer nie rozwiązał.

Otóż przy prędkościach powyżej 50km/h zaczyna coś chrobotać w samochodzie. przy prędkości powyżej 60km/h dodatkowo słychać "wycie" o częstotliwości zależnej też od prędkości (brzmi podobnie do krzywych tarcz). Częstotliwość tego chrobotania zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości samochodu. Niezależnie od biegu.
Ciekawe jest to, że najpierw chrobotanie występowało przy jeździe na wprost i skręcie w lewo. Teraz chrobocze sobie wg uznania. W prawo, w lewo, prosto- nie ma znaczenia. Aczkolwiek przy skręcie w prawo zdarza się to bardzo rzadko.
Czasem jest cisza!! <glupek2>

Na szarpakach nic nie wyszło. "Macanie" kół nic nie daje.
Mechanicy wymienili mi łożysko lewy przód, piastę prawy tył, przetoczyli wszystkie tarcze, szlifowali klocki, udrażniali przewód hamulcowy (trzymało mi prawe tylne koło).

Jedna rzecz, która mnie zastanawia to fakt, że chrobotki zależą od ustawienia kierownicy. Czasem skręcenie jej o 2cm powoduje ustanie dźwięków. No ale wtedy nie jadę prosto :D

Na razie wymyśliłem, że może na stacji diagnostycznej przy rozpędzeniu każdego koła z osobna chociaż zlokalizuję gdzie szukać, bo słyszalnie brzmi to na problem z szeroko rozumianym "kołem".
Ja to słyszę z przodu a mechanik z tyłu. :|
Macie może jakieś propozycje co to się może dziać?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 18:57
Posty: 205 (0/3)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 TOP 2006

Postprzez siwus90 » 30 cze 2018, 18:09

Osłona tarczy hamulcowej. Może być za duży prześwit i łapie kamyczki lub za mały i przy skręcie, zawirowaniach wiatru dociska ją do tarczy, jest strasznie podłej jakości, rdzewieje jak cała mazda <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2011, 16:39
Posty: 60 (6/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 BK Z6, 2003

Postprzez tamburyn » 31 lip 2018, 08:58

Niestety to nie.
Akurat miałem przegląd i pracownik stacji diagnostycznej też to zasugerował. Poodginał te osłony i nadal to samo.
To taki chrobot/świergot. Coś ociera przy toczeniu się kół. Przyspieszanie czy hamowanie nie ma znaczenia. Na wciśniętym hamulcu też to słuchać- więc raczej nie klocki.

Na chwilę obecną są 2 opcje- łożysko lewy tył ALBO łożysko podpory półosi...

Chrobotanie słychać powyżej 40km/h, a powyżej 80km/h już buczy. Aktualnie podczas jazdy na wprost i skręcie w lewo <cisza> Wystarczy lekko skręcić kierownicę w prawo (przy jeździe na wprost i już następuje cisza).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 18:57
Posty: 205 (0/3)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 TOP 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323