Skrzynka bezpieczników i problemy z elektroniką

Mazda3 2003–2008

Postprzez wolfie123 » 8 maja 2018, 21:24

Witam Was,
w mojej Mazdzie borykałem z problemem gasnącej deski rozdzielczej oraz brakiem świateł postojowych, przeciwmgielnych i drogowych. Dodatkowo co jakiś czas nie działało światło cofania.
W przypadku świateł postojowych pomogło przeciągniecie kabelka z bezpiecznika szyberdachu do świateł pozycyjnych – po prostu do ich bezpiecznika nie dopływał prąd.
Wina padła na skrzynkę pod schowkiem, więc kupiłem używaną (300zł (sic!)) o tych samych numerach i klasie, a następnie wziąłem się za wymianę.
Udało mi się zlikwidować problem gasnącej deski oraz braku świateł postojowych, ale niestety – przeciwmgielne, drogowe oraz cofania wciąż nie działają. Dodatkowo przy nowej skrzynce pojawił się problem braku kierunkowskazów.
Szybko wróciłem do poprzedniej skrzynki i co się okazało:
– problem braku przeciwmgielnych, drogowych, cofania oraz postojowych wciąż występuje.
-kierunkowskazy działają prawidłowo
-deska wciąż gaśnie
-i co najgorsze pojawił się nowy problem – brak centralnego zamka.
Oczywiście sławna żarówka w schowku jest sprawna, każdy bezpiecznik nie jest przepalony.
Gdzie jest winowajca, skoro nie w skrzynce?
Czy kierunkowskazy na "sprawnej" skrzynce będą działać po pewnej ingerencji w komputer?
Szanowni forumowicze – bardzo proszę Was o pomoc.
Serdecznie pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 8 maja 2018, 21:06
Posty: 3
Auto: Mazda 3 BK Y6 2004r

Postprzez siwus90 » 8 maja 2018, 21:50

Chciałbym Ci pomóc, ale pewnie już przeczytałeś wszystko na ten temat. Mi elektronik rozebrał i wymienił przekaźniki, poprawił luty. Po tym zabiegu działa wszystko oprócz przeciwmgielnych (które działały przed zabiegiem no i muszę mu znów zawieźć do roboty) więc myślę, że problem raczej w tym, że druga skrzynka też ma wady :( a co do centralnego, spróbuj odpiąć i wpiąć wtyczki, może po prostu coś nie styka (często spotkałem na tym forum że coś takiego pomogło).
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2011, 16:39
Posty: 60 (6/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 BK Z6, 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323