Jakie macie oznaczenie? Czujnik uderzeniowy przedni

Mazda3 2003–2008

Postprzez M3Mazda » 6 kwi 2018, 14:31

Witam,
Od dłuższego czasu w mojej Maździe na desce rozdzielczej "świeci się poduszka". Kiedyś świeciła się jesienią gdy było wilgotne powietrze, a latem gasła. Potrafiła też zapalić się gdy wyjechałem z myjni, bo woda dostała się do czujnika albo po długiej szybkiej jeździe w deszczu. Byłem z tym problemem u mechanika z prośba o podłączenie do komputera i o dziwo komputer nie wykrył żadnych błędów. Mimo wszystko podejrzewam, że problem jest właśnie w czujniku uderzeniowym przednim, który po zalaniu wodą potrafił uruchomić kontrolkę na desce rozdzielczej. Czytałem też na forach, że często ulega on awarii, dlatego postanowiłem go wymienić. Symbol mojego czujnika to:
3M5T-14B006-AB
dodatkowo są tam jeszcze oznaczenia takie jak:
965 – w kółku, a pod kółkiem 101. Dalej obok po prawej stronie 080803, albo 060603 – dziwna czcionka, więc nie jestem pewny czy 8 to 8 czy może 6. Nad napisem BOSCH mam jeszcze 400202.

Na który symbol patrzeć kupując nowy (używany) czujnik? Ten 3M5T-14B006-AB? Czy oznaczenie "AB" na końcu jest ważne? W internecie na alledrogo widziałem mnóstwo różnych czujników z podobnymi oznaczeniami, ale różniącymi się np. tym, że na końcu zamiast AB było AD przez co pozostałe symbole miały inne cyfry.

Jeżeli nikt z Was nie będzie mógł konkretnie odpowiedzieć na moje pytanie to prośba o sprawdzenie jakie oznaczenia macie na swoich czujnikach z informacją jaką wersję silnikową posiada Wasze auto i który rok produkcji. Gdyby ktoś nie wiedział czujnik uderzeniowy znajduje się praktycznie tam gdzie jest zamek od maski, trochę poniżej za takim jakby zabezpieczeniem. Do czujnika idzie kabel z lewej strony stojąc przodem do auta, a jego symbol trzeba odczytać z prawej strony. Gdyby mimo wszystko ktoś chciałby bardzo pomóc a nie wiedział gdzie znajduje się czujnik wrzucę fotę.
Z góry bardzo dziękuję!

Dane mojego auta:
Mazda 3 BK
2.0 Benzyna, 150KM
2004 rok
Początkujący
 
Od: 18 lip 2014, 23:13
Posty: 4
Auto: Mazda 3 2.0 150 KM, 2004 BK

Postprzez radzix27 » 6 kwi 2018, 19:23

U mnie czujnik wygląda tak:
Załączniki
20161114_163223.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2014, 07:38
Posty: 294 (21/14)
Skąd: Brzóza
Auto: Mazda 3 BK Sedan, Z6 1.6, 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323