Mazda 3 1.6 Ben. 2005 Pilot Centralnego Zamka

Mazda3 2003–2008

Postprzez lesio13 » 25 lut 2018, 23:39

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 3 1.6 ben. z 2005 roku .Auto Świetnie się sprawuje jednak męczy mnie ciągłe otwieranie auta zwykłym kluczykiem z zamka(jest to troche uciążliwe zwłaszcza z małym dzieckiem). Gdy dokonywałem zakupu Mazdy sprzedawca niby coś mówił że jest możliwość otwierania jej za pomocą pilota bo takowy posiadał lecz mu się zepsuł , więc dlatego zadaje wam pytanie , jak mogę sprawdzić czy mogę moja Mazde z takiego elektrycznego kluczyka otwierać? Gdzie znajdę jakąś antenę, przekaźnik czy coś takiego? Mógłby ktoś coś podpowiedzieć na ten temat ? Ponieważ nie chce kupować kluczyka w ciemno , ewentualnie czy mógłby ktoś jakiś kluczyk do Mazdy polecić ? Wybaczcie mi za moje (pewnie dla was) banalne pytania , ale szczerze przyznam się że jestem w tych sprawach lekko zielony <oczy> Pozdrawiam .
Początkujący
 
Od: 25 lut 2018, 23:26
Posty: 1
Auto: Mazda 3 1.6 ben. 2005

Postprzez Pebeusz » 26 lut 2018, 21:57

Nie przypominam sobie, żeby Mazda robiła 3-kę w wersji bez pilota. Więc prawdopodobnie powinieneś mieć moduł centralnego zamka sterowanego pilotem. Jako, że z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz kluczyków typu "scyzoryk" będziesz miał najprawdopodobniej pilot takiego typu:
http://easy-link.pl/users/erton/adn88.jpg

Jeśli jak mówisz jesteś w temacie zielony, to grzebanie w aucie i szukanie anteny mija się z celem (zwłaszcza, że to nie będzie widoczna antena). Pewność będziesz miał po wybraniu się do sensownego mechanika/elektromechanika.
Innym sposobem, który bym Ci proponował jest zakupić działający pilot na znanym portalu aukcyjnym na "a", ale na aukcji/ofercie z możliwością zwrotu towaru przez ileś dni. Po czym spróbować zaprogramować/dodać pilot do auta. Procedurę programowania masz gdzieś na forum (cały temat, ogólnie prosta sprawa typu zamknij drzwi, przytrzymaj ten klawisz itp). Jeżeli zadziała –> masz pilot. Jeżeli nie –> zwracasz pilot i jesteś do tyłu o 2x koszt wysyłki. Przy czym nie zawsze procedura opisana na forum działa. Nie u każdego. Więc dla pewności –> znowu mechanik.

Aha sam moduł centralnego zamka jest chyba z tego co pamiętam w drzwiach kierowcy.
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2013, 18:22
Posty: 31
Skąd: Podkarpackie
Auto: M3 BK 1.6 Z6 2005

Postprzez gr3mlin » 11 mar 2018, 13:01

moduł centralnego zamka jest pod schowkiem, schowany totalnie żeby do niego dojść katastrofa – ale wykonalne.
poza tym wątpie, że ktokolwiek sprawdzi czy jest sprawny.

Moja rada – najprostsza.
Wrzuć sobie inny centralny zamek i po kłopocie.

ja mam ten : http://allegro.pl/uniwersalny-sterownik ... 19050.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2014, 18:56
Posty: 89 (2/1)
Skąd: Konin
Auto: MAZDA 3 BK 2005r 1.6 105KM BENZ + LPG

Postprzez gregbroudie » 1 sie 2018, 03:17

Podłączę się pod temat choć mój problem jest trochę inny..otóż mam pilota, jak naciskam przyciski dioda na kluczyku błyska (dla pewności włożyłem nową baterię), ale auto nie reaguje. Centralny działa gdy otwieram drzwi kluczykiem a nie pilotem. Próbowałem zaprogramować kluczyk wykonując odpowiednią procedurę i podczas tego auto reaguje, tzn rygluje i otwiera zamki tak jakby kluczyk został poprawnie zaprogramowany ale po tym pilot i tak nie działa.. co może być przyczyną, ktoś miał podobny problem? Moje auto to mazda 3 1.6 benzyna z 2006-go roku.
Początkujący
 
Od: 27 lip 2014, 16:33
Posty: 1
Auto: Mazda MX-5 NB, 1.6L, 110KM, 1998r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323