Mazda 3 -nie działa klimatyzacja oraz AMB

Mazda3 2003–2008

Postprzez LoveLoser » 31 sty 2018, 00:42

Witam, szukając na forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jeżeli ktoś skojarzy temat i wie, że było już to poruszane to proszę o naprowadzenie! :) W mojej M3 2005rok nie działa klimatyzacja – przycisk A/C normalnie działa, na climatronicu pojawia się AC i wszystko reaguje tak jak powinno, problem jednak leży w tym, że nie uruchamia się w ogóle sprężarka – jeśli się nie myle jest przy silniku jedna taka biała kostka która prowadzi przewód do sprężarki bodajże i nie ma w niej napięcia, ani za ani przed, nie wiem gdzie szukać problemu, myślałem nad bezpiecznikami ale nie wiem który odpowiada za klimę. Dodam tylko, że mam tak jak w temacie też problem z AMB – temp. zewnętrzną (po wciśnięciu przycisku pojawiają się trzy kreski: --- ), początkowo myślałem, że wina leży w czujniku lecz do niego również nie dochodzi prąd, nie przeszkadzało mi to tak bardzo więc nie szukałem, lecz wydaje mi się, że może to być powiązane jedno z drugim.

Gdzie szukać bezpiecznika odpowiadającego za klime?
Który przekaźnik odpowiada za klime?
Oraz gdzie bezpiecznik/przekaźnik od temperatury zewnętrznej?
Początkujący
 
Od: 12 lis 2017, 23:19
Posty: 10
Auto: Mazda 3 2005
1.6

Postprzez ita5248 » 3 lut 2018, 14:35

Według instrukcji to bezpiecznik nr 26 – 10 A. Sprawdź najpierw tam, być może to ten sam co to temperatury zewnętrznej – ale nie wiem na 100%.
Załączniki
Bezpiecznik nr 26 - klima.PNG
Bezpiecznik nr 26 – 10 A
Bezpiecznik nr 26 - klima 2.PNG
Tablica bezpieczników – BK 2004 Sedan
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2017, 21:30
Posty: 14 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 (2004) 2.0 150KM pb+gaz

Postprzez LoveLoser » 7 lut 2018, 18:26

Sprawdziłem bezpiecznik o którym mówiłeś, jest ok. Znalazłem w książce też coś że w kabinie to bezpiecznik 76 odpowiada za sterowanie A/C... sprawdziłem i jest ok. Poszedłem inną drogą – prosto z przekaźnika na krótko podpiąłem przewód pod kostkę kabla prowadzącego napięcie do pompy klimy – ruszyła, kręci więc i pompa i sprzęgło działa. Zastanawia mnie więc gdzie leży problem? Jakies pomysły?
Początkujący
 
Od: 12 lis 2017, 23:19
Posty: 10
Auto: Mazda 3 2005
1.6

Postprzez aro_baku » 11 lut 2018, 03:27

też mam problem z AMB, 3 kreseczki wyświetla i nie dochodzi napięcie do wtyczki (wczoraj sprawdzałem miernikiem) ktorą się wpina w czujnik
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lut 2018, 02:00
Posty: 13
Auto: Mazda 3 BK 1.6 2003r.

Postprzez LoveLoser » 11 lut 2018, 09:30

aro_baku napisał(a):też mam problem z AMB, 3 kreseczki wyświetla i nie dochodzi napięcie do wtyczki (wczoraj sprawdzałem miernikiem) ktorą się wpina w czujnik


A działa u Ciebie klimatyzacja?
Początkujący
 
Od: 12 lis 2017, 23:19
Posty: 10
Auto: Mazda 3 2005
1.6

Postprzez siwus90 » 11 lut 2018, 11:07

viewtopic.php?p=3172714#p3172714
Taki temat o tym znalazłem. Warto spróbować.
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2011, 16:39
Posty: 60 (6/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 BK Z6, 2003

Postprzez aro_baku » 11 lut 2018, 17:58

LoveLoser napisał(a):
aro_baku napisał(a):też mam problem z AMB, 3 kreseczki wyświetla i nie dochodzi napięcie do wtyczki (wczoraj sprawdzałem miernikiem) ktorą się wpina w czujnik


A działa u Ciebie klimatyzacja?


tryb auto działa, sam przełącza kierunki nawiewu i dobiera prędkość dmuchawy. chodzi mi o ten czujnik temperatury zewnętrznej, jest dobry bo jakąś rezystancję pokazuje tylko nie mam napięcia w kablu który się podpina do niego, nie wiem gdzie ten kabel idzie, podobno idzie do skrzynki bezpieczników a tam mam wszystkie dobre. ps. mam jeszcze taki problem że mrugają mi diody led od kierunku na szybę i na szybę /nogi, A/C też mruga. dzieje się tak jak jest na to ustawione, reszta świeci stałym światłem. padają diody led czy co?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lut 2018, 02:00
Posty: 13
Auto: Mazda 3 BK 1.6 2003r.

Postprzez zxd » 26 lut 2018, 15:54

aro_baku napisał(a):
LoveLoser napisał(a):
aro_baku napisał(a):też mam problem z AMB, 3 kreseczki wyświetla i nie dochodzi napięcie do wtyczki (wczoraj sprawdzałem miernikiem) ktorą się wpina w czujnik


A działa u Ciebie klimatyzacja?


tryb auto działa, sam przełącza kierunki nawiewu i dobiera prędkość dmuchawy. chodzi mi o ten czujnik temperatury zewnętrznej, jest dobry bo jakąś rezystancję pokazuje tylko nie mam napięcia w kablu który się podpina do niego, nie wiem gdzie ten kabel idzie, podobno idzie do skrzynki bezpieczników a tam mam wszystkie dobre. ps. mam jeszcze taki problem że mrugają mi diody led od kierunku na szybę i na szybę /nogi, A/C też mruga. dzieje się tak jak jest na to ustawione, reszta świeci stałym światłem. padają diody led czy co?


Mam dokladnie ten sam problem te diody led raz mrugaja a raz nie i amb nie dziala.Poradziles sobie z tym problemem?
Początkujący
 
Od: 6 kwi 2014, 10:01
Posty: 8
Auto: mazda 3 1.6 04

Postprzez aro_baku » 27 lut 2018, 08:41

nie, nie poradziłem. bezpieczniki dobre, wtyczki wyciągane i wkładane, psikałem czujnik i wtyczkę preparatem do styków i nic. nie wiem w jakim kierunku idzie ten kabel, musiałbym chyba zderzak ściągać (nie mam halogenów, mam tylko zaślepkę, może da się ją ściągnąć to bym coś ujrzał). a mrugają diody kierunek na szybę, na szybę i na przód, przycisk A/C też nie świeci tak wyraźnie jak reszta. Może padają te diody bo te przyciski są często używane, z drugiej strony inne też są cały czas włączone i nic się z nimi nie dzieje
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 lut 2018, 02:00
Posty: 13
Auto: Mazda 3 BK 1.6 2003r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323