Awaria układu wspomagania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tricker1234 » 6 paź 2017, 17:40

Witam,

Mam problem z układem wspomagania, mianowicie świeci się kontrolka i wspomaganie nie działa.

Samochód był po lekkiej stłuczcce, gdzie urwały się wężyki od pompy wspomagania, mechanik wszystko popodłączał, brakowało jedynie zbiorniczka do napełniania(był już zamówiony, pozostało czekać na przesyłkę i zamontować – za ten czas płyn nalany był poprzez wężyk do pompy), żadna kontrola się nie świeciła, wspomaganie działało. Zajechałem do domu, samochód postał 2 dni.
Po odpaleniu świeciła się kontrolka, wspomaganie nie działało( po 5 minutach gdy samochód był odpalony wspomaganie zaczeło działać na 10-20 sekund i przestało). Pojechałem do mechanika, wymienił pompę na drugą(taki sam producent) jednak dalej świeci się kontrolka i wspomagania nie ma. Mechanik nie wie co zrobić, macie jakieś pomysły?
tricker1234
 

Postprzez kropek101 » 8 paź 2017, 10:06

Może wymagana jest adaptacja pompy.
Oddam 2 czujniki ABS
Szpilki do kół

Ozonowanie samochodów i pomieszczeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2011, 00:49
Posty: 1581 (5/41)
Skąd: Żory
Auto: Seat Altea XL 2,0 TDI CR 170KM i 370Nm

Była Mazda 3 BK Y6 2006r
Mazda 323f 1,5 16v 88km 98r

Postprzez tricker1234 » 8 paź 2017, 20:50

Tyle że pompa ta "nowa" jak i "stara" pracują, pompują jednak wspomaganie nie działa. Teraz tak przyszło mi przez myśl, może mechanik źle podlączył kabelki do pompy?
Po wypadku cała wiązka była urwana.
tricker1234
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323