Mazda 3 bk 1.6 Pb Pytanie odnosnie zegarów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dabi » 19 maja 2017, 22:32

Witam coś mi w mazdzie rozładowywuje akumulator. Wszystkie lampki posprawdzalem, wyłaczone. Ale uwage przykół mi licznik km, po zamknięciu auta i ponownym otwarciu ciagle widnieje stan przebiegu nawet jak postoi dłuzej zamkniety non stop wyswietla sam przebieg. Czy tak powinno byc ? Czy powinno zgasnac ? Sprawdzalem bezpieczniki pod schowkiem wszystkie dobre, jeszcze sa pod maska ale nie sprawdzalem jeszcze.. Moze ktos doradzi cos ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2012, 22:19
Posty: 52
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda 3, 1.6 r.04

Postprzez _buzol_ » 4 lip 2017, 10:54

Hej,
dziś sprawdzę czy u mnie też się swieci, ale nawet gdyby to pobór takiego wyświetlacza ciekłokrystalicznego jest tak znikomy, że nie ma to wpływu na akumulator. Zobacz np ile wytrzymuje zegarek elektroniczny na takiej małej bateryjce.

Sprawdź miernikeim napięcie ładowania, tutaj może być problem. Może coś z alternatorem. Sprawdź też napięcie akulmulatora w spoczynku. Daj znać jakie wyniki :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2016, 14:00
Posty: 46 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BK (2007)
Hatchback
1.6 MZR

Postprzez _buzol_ » 6 lip 2017, 16:38

Sprawdziłem, u mnie stan wyświetlacz od przebiegu przy zamkniętym aucie jest wygaszony. Nadal twierdze, że taki ekrain nie rozładowywał by aku, ale możliwe, że coś jeszcze Ci w samochodzie niepotrzebnie "czuwa".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2016, 14:00
Posty: 46 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BK (2007)
Hatchback
1.6 MZR

Postprzez tradeitdamn » 22 lip 2017, 23:04

Dabi napisał(a):Czy tak powinno byc ? Czy powinno zgasnac ? Sprawdzalem bezpieczniki pod schowkiem wszystkie dobre, jeszcze sa pod maska ale nie sprawdzalem jeszcze.. Moze ktos doradzi cos ?


Tak ma być. To nigdy Nie gaśnie. Wszystko jest porządku.

Sprawdź lampe w suficie. One lubiały niewiadomo czemu grzać się nawet jak były wyłączone. Mam gdzieś zdjęcie jak w zimie przy -10 całe auto zamrożone a na dachu centralnie w miejscu lampki elegancko rozmrożone i ciepłe kółeczko o średnicy 5cm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2010, 22:39
Posty: 303 (8/1)
Skąd: Kraków/NH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323