Mazda 3 zagwozdka – stukot przy hamowaniu silnikiem

Postprzez marlo » 2 maja 2017, 17:29

Witajcie

Mam Mazde 3 BK 2006 2.0 silnik LF po lifcie wersja sport (uk)
Bedac w Polsce przy hamowaniu silnikiem (czym nizszy bieg tym glosniej) slychac harczenie-moze metaliczny stukot pojechalem do mechanika intu sie zaczal poczatek moich problemow ;)

1 mechanik wymienial zlaczke elastyczna na wydechu, zwalal caly wozek odpinal kolektor zalozyl ta sama uszczelke i wymienil zlaczke ktora mu ktos zrobil na wymiar. Nie pomoglo. Po rozmowie z kuzynem stwierdzil ze stuka poduszka pod skrzynia, faktycznie przy cofaaniu stukala, wymieniona na jakis zamiennik – nie pomoglo (teraz pol roku po poduszka jest zmasakrowana znowu, do wymiany)

2 mechanik stwierdzil ze dluga pol os ma luzy na podporze, nestety w PL nie znalazlem zamiennika, orginal z mazdy 2500k 2 tyg czekania (za dlugo mialem 5 dni) na zlomach same diesle- nie pasowaly. W UK juz znalazlem uzywke na ebay moj mechanik eymienil powiedzial ze ciut lepsza ale ze stara tez byla dobra i to byl zbedny wydatek – problem nie rozwiazany.

3 mechanik sprawdzal caly wydech ruszal silnikiem i wbil srubokret w gorna poduszke olejowa.... Dzien przed powrotem... Wiec kupilem tedguma zamontowalem dojechalm do UK

Teraz problemy ktore posiadam
Na zimnym silniku strasznie niski basowy dzwiek i telepie buda okrotnie na cieplym jest spoko (ted gum winny wibracji? Basowy dzwiek winny kolektor na starej uszczelce?

Przy hamowaniu silnikiem (wczesniej biegi 1-3 slyszalne przy sciagnieciu z gazu) na biegu 1 i 2 przy ostrym hamowaniu silnikiem slychac to tarcie, harczenie ciezko to nazwac a nagranie nie wylapuje tego

Spalanie mi wzroslo

Jakies sugestie? Kompresor klimy z sprzegla leci rdza czyli jest na skonczeniu ale mechanik mi powiedzial ze to nie to, pytalem o wydech mowil ze jest szczelny i nic nie widzi. Juz sie poddalem i chcialem ja sprzedac i kupic mk3 ale lubie ja i chcialbym zostac przy niej aczkolwiek za 2 msc jade znow do PL i chcialbym wrocic autem a nie samolotem ;)

Bd wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 21:50
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3, 2.0 '66 bn
Mazda 3, 2,0 '56 bk

Postprzez Marcis » 3 maja 2017, 21:34

Półosie wporzadku? A jak sprzęgło?
Ted gum jest napewno winny. Miałem to samo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2012, 10:48
Posty: 935 (4/18)
Skąd: Łomża
Auto: Mazda 3 GTA 2005 2.0 16V 150KM
Alfa Romeo SW 156 2003 2.0 166KM
Była Mazda 323F BA Red Classic
1.5 16V 1998r.

Postprzez marlo » 3 maja 2017, 22:33

Jak napisalem byly lekkie luzy na dlugiej prawa, zaminilem na inna tonsamo podobno tak ma byc i nie bylo zauwazalnej roznicy po zmianie. Zakupilem dzis komplet poduszek pod silnik z ori Mazdy w przyszlym tygodniu bd zmienial, trzesienie buda powinno ustac a i mam nadzieje ze dzieki temu bd mniej drgan na wydech przechodzilo i tez sie uspokoii, nie ma zamiennika dla srodkowego wydechu do 2.0 przynajmniej nie znalazlem a ori 520£ :( co do sprzrgla kumpel zapodal takie podejrzenie ale nie ma zadnych oznak zrby ze sprzeglem cos sie dzialo, to mam od prawie roku z tym harczeniem i samoistnie sie poprawia na 3 wgl tego juz nie ma na 2 sporadycznie na 1 zostalo... A jak by to bylo sprzeglo to lrzez rok czasu by albo sie rozlecialo albo by dalo cos wiecj o sobie znac, czasami musze wsteczny 2 x wrzucac ale to moze byc wina poduszek
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 21:50
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3, 2.0 '66 bn
Mazda 3, 2,0 '56 bk

Postprzez Gamboa » 4 maja 2017, 11:51

haczyć nasze mazdy zawsze bedza z 1 na 2.
co do środkowego wydechu ja zmieniałem cały więc jest na rynku.
viewtopic.php?f=471&t=178033&p=3032662&hilit=wydech#p3032662
trzeba z miesiac wczesniej zamawiać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 20:13
Posty: 612 (17/19)
Skąd: Hagen- DE/Tarnów
Auto: Mazda3 2.0 Pb 2005
150 PS

Postprzez marlo » 5 maja 2017, 14:16

Nie znalazlem w katalogu bosala do silnika 2.0 podpowiesz ktory kupowales? Jak z odglosem zmienil sie bardzo dzwiek wydechu?
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 21:50
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3, 2.0 '66 bn
Mazda 3, 2,0 '56 bk

Postprzez Gamboa » 5 maja 2017, 15:23

głosniej sie nawet zrobiło. poszukaj do forda może coś bedzie. a numery czesci sa tam oznaczone
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 20:13
Posty: 612 (17/19)
Skąd: Hagen- DE/Tarnów
Auto: Mazda3 2.0 Pb 2005
150 PS

Postprzez marlo » 6 maja 2017, 18:48

Chyba znalazlem powod glosniejszcego wydechu i zwiekszonego spalania, do konsultacji z mechanikiem jeszce. Mianowicie silnik nagrzany, autostrada wieeeeelka gorka jade na 6 biegu noga sciagnieta z gazu w ciagu 1.5 min tem na liczniku spadla z polowy do 2 kresek odrazu jak mu dalem gazu to buczy i pokazuje wieksze spalanie.niz przez 2 min na nagrzanym silniku. Co myslicie? Terostat, czujnik temp?
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 21:50
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3, 2.0 '66 bn
Mazda 3, 2,0 '56 bk

Postprzez marlo » 9 maja 2017, 17:11

Ok. Odebralem auto od mechanika.
Zakres prac; wymienione wszystkie poduszki na orginalne z aso + termostat orginalny z aso forda 2.0 duratec.

Efekt. Termostat pasowal bez problemu jak sie okazalo byl tam prawdopodobnie wsadzony zamiennik bo da sie czujnik sam wymienic bez problemu i nie mial zadnycb mazdowskich oznaczen mazda 102£ forda 51£ zamiennik do mazdy z ebay 59£ ktos gdzies pisal ze jest inna temperatura otwarcia, bd obserwowoal zobaczymy jak sie bd zachowywac.

Po wymianie poduszek, skrzynia przestala haczyc, nie ma efektu kangura przy zmianie biegow, praktycznie zero wibracji na budzie, podczas gaszenia silnika nie "podskakuje" na fotelu ;) auto ciszej chodzi dogrzewa szybko do polowy skali i tak trzyma. Koszt poduchy z termostatem – wszystko z ASO ok 360£ + robocizna wzglednie duzo ale robota zrobiona.

Nadmieni ze zakladalem Tedguma horna poduszke na mocowaniu gumy do profilu metalowego jest taki luz ze odchyla sie na boki po 3 cm... Po 10 msc w aucie ogolnie potwierdzam panujace przekonanie ze Tedgum to dziadostwo (nagram filmik w wolnej chwili zeby zrobic im "reklame")
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 21:50
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3, 2.0 '66 bn
Mazda 3, 2,0 '56 bk

Postprzez marlo » 28 maja 2017, 18:54

https://youtu.be/u4T3IeixKRk

Konia z rzedem dla tego co mi podpowie co to moze byc.. kazdy mechanik gada co innego nikt nie wie co jest powodem.
Przy hamowaniu silnikiem jest zrzezenie jak na filmiku powyzej, nacisniecie sprzegla albo dodanie gazu przerywa ten dzwiek
Poduchy wszytskie wymienione msc temu na ori

Mam ten dzwiek od roku zribilem juz z 8-10k km z tym i w zimie UK (czyli jesien polska) jakos ucichlo to, trraz znowu przy cieplrjszych dniach uwydatnilo sie...
Diagnozy mechanikow;
Wydech wpada w wibracje
Kolektor dolotowy
Poloska dluga luzy na podporze (wymieniona na uzywke nie pomoglo)
Poducha pod skrzynia (wymienione wszystkie 3 na nowe)
Lacznik elastyczny w wydechu (wymieniony nie pomoglo)
"Nic powaznego jakas [tiiit] jezdzic insie nie przejmowac"

Nadmienie ze robilem serwis wymiana oleju w skrzyni, plynu hamulcowego, plynu chlodniczego, paski alternatora i klimy, po 3k w PL zaladowalem klime i w tym okresie sie zaczal problem wszystkie powyzsze wymiany byly juz po tym problemie

Moje propozycje;
Skrzynia sie sypie ( nic nie haczy ladnie biegi wchodza napedzanie auta bez problemowe)
Sprzeglo ( zadnych objawow zuzycia ktore sa mi znane)
Przeguby wewnetrzne?

Po podniesieniu auta na podnosniku i probie "hamowania silnikiem w powietrzu" dzwieku nie ma jest on tylko jak kola sa na ziemi (wgl mnie teorie o wydechu odpadaja calkowicie jak i kolektorlw

Ktos cos??
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 21:50
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3, 2.0 '66 bn
Mazda 3, 2,0 '56 bk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323