Buczenie pod maską – naprawa hałasującego czujnika temperatury (wewnętrznego)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bamc » 7 sie 2016, 14:11

Instrukcja mega pomogła! Dziękuję!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lut 2010, 17:57
Posty: 35
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BK Y6 '05 HB

Postprzez marz » 11 wrz 2016, 21:32

dziękuję również za fotorelację, bardzo czytelna i pozwala sprawnie czynność wykonać, wiadomo jak się dobrać do plastiku, żeby go od razu nie połamać. Mi żaden się nie urwał, silniczek rozebrałem i rozlutowałem, wszystko sprawnie, przy okazji warto wyczyścić plastik od środka, u mnie był mocno zakurzony, mylem go wodą z płynem, potem spryskałem antystatycznym preparatem do czyczenia kokpitu. Przy okazji nasmaowałem smarem ŁT, pracuje idealnie cicho. Mało pracy, efekt bdb :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 cze 2016, 22:33
Posty: 23
Skąd: KGR / LU
Auto: Mazda 3 BK 1.6 Touring, B6ZE

Postprzez Grzybol0 » 21 lut 2017, 17:55

Witam. Moim problemem jest tak jak w opisie dziwny dźwięk po przekreceniu stacyjki. Gdy jest zimno dźwięk jest bardzo głośny lecz gdy auto się rozgrzeje ten dźwięk prawie ze zanika. Ktoś ma jakieś pomysły co to może byc ? Słychać to od strony kierowcy . Nic od nawiewu raczej to nie jest bo nawet gdy mam wyłączony nawiew efekt jest taki sam.

Dopisano 21 lut 2017, 16:59:

https://youtu.be/jR4Ru40zi1A
Grzybol0
 

Postprzez Krystek07 » 25 lut 2017, 18:40

Pomogło i jak ręką odjął :) Nasmarowałem dziada i nastała cisza :)
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2014, 01:43
Posty: 390 (20/5)
Skąd: podkarpacie
Auto: M3 BK 07' Y6 Aero+ bez FAP

Postprzez zanlik » 17 wrz 2017, 12:45

U mnie dziad też hałasował.
Wyczyściłem z kurzu, ale nadal hałasował.
Rozebrałem, nasmarowałem i teraz jest cisza.

Żeby zdjąć płytkę elektroniczną lepiej odlutować nóżki czujnika.
Smaru naładowałem w dziurkę, gdzie siedzi wiatraczek i trochę na wiatrak.
Załączniki
IMG_3367.JPG
IMG_3365.JPG
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2016, 22:20
Posty: 55 (5/6)
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Auto: Mazda 3 BK 1.6 MZ-CD [2006] bez DPF, turbo MHI TD025 (stała geometria), wtryskiwacze z silnika 109KM, chip tuning >> 130KM

Postprzez Flock » 19 gru 2017, 22:16

Witam,

tez miałem ten problem hałasującego wiatraczka. Początkowo myślałem, ze to ma tak być, ale później te "buczenie" coraz bardziej mnie denerwowało, więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Dla potomnych radzę przejrzeć poprzednie posty w tym dziale oraz dodaje kilka informacji od siebie.

Tutaj jak rozebrać element plastiku przy kierownicy:

https://www.youtube.com/watch?v=u4qyeVEv6aE

Dodatkowo, nie trzeba ściągać całej dolnej obudowy wystarczy odchylić i ma się dostęp do czujnika.

Następny filmik stricte dotyczący czujnika, który hałasuje:

https://www.youtube.com/watch?v=VvMF8pJvLrA

Facet wyczyścił i dał silikonowe podkładki co nie zdało egzaminu.

Konieczne jest rozłożenie czujnika nałożenie jakiegoś smaru do łożysk wewnątrz wentylatorka, tak jak jest post wyżej od użytkownika @zanlik wtedy, czujnik staje się praktyczny niesłyszalny!

Pozdrawiam
Flock
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2016, 13:56
Posty: 30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323