Mazda3 BK – na czym polegał Lifting w 2006?

Mazda3 2003–2008

Postprzez barti101 » 9 wrz 2010, 21:57

Wiem, że na 100% zmieniono lampy tylne, zderzak tylny, zderzak przedni, grill i dołożono dpf.
Pytanie moje brzmi, czy coś jeszcze, chodzi mi głównie o to czy maska, błotniki przednie, wzmocnienie czołowe i reflektory są identyczne jak przed liftem? Pytam, bo szukam części blacharskich i nie jestem na 100% pewien, czy podejdą.
Początkujący
 
Od: 26 lip 2010, 01:33
Posty: 19
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 1.6 CiTD/PSA 2007 (hatchback)

Postprzez dymins » 10 wrz 2010, 12:13

Witam.

Widzę, że problem polega na doborze części z innych egzemplarzy. Miałem tą samą sytuację, tyle, że z modelem sprzed liftingu. Części brałem albo z mazdy (właściciel kontaktował mnie z jego dostawcami części używanych) albo szukałem sam, ale zostałem poinstruowany, żeby trzymać się ściśle takich reguł:
– części do modelu z sprzed liftingu dobierać od samochodu sprzed liftingu (i na odwrót) bo podobno nawet jak nie widać na pierwszy rzut oka to się różnią również blacharskie i np plastiki pod maską
– dobierać części do "swojej" wersji czyli posiadając hatchback'a nie szukać z sedana i na odwrót – też podobno na pierwszy rzut oka przód samochodu wygląda tak samo, ale jednak tak nie jest i mogą nie pasować.

Reasumując, masz mazde3 sedana z 2004 roku to szukaj części od sedanów z lat 2003-2005 i i 2006 z modeli sprzed liftingu, a jak masz mazde3 hatchback z 2007 roku to najlepiej szukać części od modeli z lat 2007-2008 i z 2006 po liftingu ;–)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 07:17
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: mazda3 1,6 benzyna hb (2005) + mazda3 1,6 benzyna hb (2010)

Postprzez barti101 » 10 wrz 2010, 13:34

No właśnie, żeby to było takie kolorowe... Ciężko znaleźć blacharkę z Madzi 3, po liftingu. Generalnie to sprzedający nawet nie piszą z którego roku część pochodzi. Już byłem umówiony z dwoma handlarzami to jeden się rozmyślił, a drugi w jednym dniu miał części, a następnego już nie. Pozostaje mi zamawiać na allegro, ale to ryzykowne jest...
Dużym problemem jest grill/atrapa nigdzie nie mogę kupić tej polftingowej i chyba będę spawał starą choć to idealnie nie wyjdzie.
Mimo wszystko myślę, że błotniki, maska, wzmocnienie i reflektor podejdą od tej przed liftem, choć czasem może się okazać, że jest inaczej...
Początkujący
 
Od: 26 lip 2010, 01:33
Posty: 19
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 1.6 CiTD/PSA 2007 (hatchback)

Postprzez dymins » 10 wrz 2010, 14:54

Nie wiem dokładnie czy się da założyć, ja się dowiadywałem w Lublinie w Mazdzie i wytłumaczył mi jeden z właścicieli serwisu na czym rzecz polega, także przekazałem jeżeli mogę się podzielić informacją ;–) Także nie jestem pewien czy nie okaże się jakieś mocowanie inne. Na przykład wiem z autopsji, że z zewnątrz światła przeciwmgielne sprzed liftingu są nie do rozróżnienia a jednak ich sposób mocowania w zderzaku jest inny i nie pasują kompletnie. Nie wiem jak z częściami blacharskimi typu maska czy błotnik. Akurat w Lublinie w Impex'ie nie ma problemu z tym panem się dogadać jeżeli się spokojnie porozmawia – mnie skontaktował nawet z jakimś gościem z Chełma, który handluje głównie częściami mazdy. Mam nadzieje, że pomogłem choć trochę chociażby ostrzegając, że trzeba zwrócić uwagę na rocznik modelu z którego pochodzi część.

Pozdrawiam, Dominik.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 07:17
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: mazda3 1,6 benzyna hb (2005) + mazda3 1,6 benzyna hb (2010)

Postprzez Luk@s » 10 wrz 2010, 23:45

dymins napisał(a):dobierać części do "swojej" wersji czyli posiadając hatchback'a nie szukać z sedana i na odwrót
Prawda, o tym trzeba pamiętać. Ogólnie chodzi tu o inną maskę i grill. W sedanie masz grill przymocowany do zderzaka, a w hatchbacku jest przymocowany do maski.
barti101 napisał(a):reflektory
Jak masz na pokładzie xenon to reflektory są troszkę inne przetwornica po lifcie jest już mniejsza a przez to reflektor ma inny rozstaw mocowania tej przetwornicy.
ObrazekObrazekObrazek
[url=http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=137&t=103762]
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 00:25
Posty: 184 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: M6->M3->RX8-> Santa Fe + RAV4 X

Postprzez dymins » 11 wrz 2010, 08:25

Swoją drogą, czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy takie zmiany drobiazgów to jest na prawdę modernizacja czy usprawnianie rzeczy, które były niedopracowane czy poprawianie jakichś nieudanych rozwiązań, czy może bardziej celowe działanie koncernów samochodowych polegające na wprowadzaniu zamieszania w świecie części, żeby ludzie lecieli do nich kupować nowe i z każdym drobiazgiem. Bo o ile można zrozumieć zmianę kształtu zderzaka, bo podyktowane jest to oczekiwaniami klienta przy facelifting'u, o tyle np zmiana uchwytu reflektora nie jest uzasadniona (zakładając że trzymał się dobrze nie pękał i spełniał swoje zadanie). Wszak nie od dziś wiadomo, że firmy zarabiają 4 razy więcej na sprzedaży swoich części niż ze sprzedaży samochodów.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 07:17
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: mazda3 1,6 benzyna hb (2005) + mazda3 1,6 benzyna hb (2010)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323