Fabryczne akcesoria (opinie i porady)

Mazda3 2008–2013

Postprzez pluck » 4 lip 2010, 08:39

nie no można okleić przód ale tak jak pisze Brylec, nie może to być poniżej 70% przepuszczalności światła.
Problem polega jedynie na tym, że wszystkie szyby są obecnie fabrycznie przyciemniane i naklejając folię o przepuszczalności 70% w rzeczywistości mamy znacznie mniej (oczywiście wystarczy mieć odpowiednie urządzonko i zmierzyć).

W każdym razie ja u siebie przodu nie przyciemniałem. Natomiast wszyscy pracowniki warsztatu, w którym kleiłem szyby mieli pozaklejane wszystkie szyby w swoich furach, tak że zdjęcia można by w środku wywoływać... ;–)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2010, 00:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez ZOOMik » 4 lip 2010, 11:15

Co z tego, że teoretycznie można, jak w praktyce, by być w zgodzie z prawem, już nie i właśnie w tym „problem”. A jak Brylec lub ktoś inny ma jeszcze jakieś wątpliwości to niech się zastanowi z jakiego powodu jego autko fabrycznie miało mocno przyciemniony tylko tył, bo przecież nie dlatego, że tak jest ładniej albo dla oszczędności ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Brylec » 8 lip 2010, 23:53

Ja wiem że oklejanie przodu jest powyżej 70% niezgodne z prawem i pisałem o tym. Proponowałem tez nie zaciemniać całkowicie tyłu, bo w niektórych okolicznościach to po prostu przeszkadza... Wybór zostawiam wam i pamiętajcie o jednym rozsądek i umiar. <spoko>
latam nisko szuram miską ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 cze 2010, 18:18
Posty: 26
Auto: MAZDA 3 MPS BL

Postprzez Brylec » 9 lip 2010, 00:01

ZOOMik z doświadczenia wiem ze przód oklejony bardzo się przydaje... Podczas wypadku szyba została na foli i nie poraniła twarzy i uprzedzając pytanie nie ograniczyła możliwości dotarcia do wnętrza auta. W dużo większym stopniu robi to kurtyna powietrzna <płacze>
latam nisko szuram miską ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 cze 2010, 18:18
Posty: 26
Auto: MAZDA 3 MPS BL

Postprzez ZOOMik » 11 lip 2010, 23:56

Widzę, że się nie do końca rozumiemy, zatem jeszcze raz... :) Przyciemniłeś u siebie „przód”, więc niejako „z automatu” niestety łamiesz prawo, ponieważ w praktyce każda dodatkowa folia na szybach powoduje spadek ich przepuszczalności poniżej dopuszczalnej 70% a dlaczego to już wspomniał wcześniej pluck.
Nie kwestionuję korzyści z przyciemniania, lecz przestrzegania przepisów a fakty są takie, że chcąc nie chcąc oklejając „przód” zawsze je łamiesz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Jarlath » 17 lip 2010, 16:07

Witam,
Ja akurat nie jestem zwolennikiem przyciemniania szyb, ale każdy może mieć własny pogląd na to zagadnienie. Pozwolę sobie zapytać, czy ktoś z posiadaczy Mazdy 3 BL posiada złącze do podpięcia iPod'a ? Co wersja audio to inne rozwiązanie, do tego nastąpiła zmiana w przypadku modeli 2009/2010 i nie są ze sobą kompatybilne. Z tego co wiem, to w PL jestem pierwszą osobą, która zamawia te złącze i mam przeczucie, że może z tym być mały problemik, ale może ktoś zamawiał i montował samodzielnie poza ASO ?
Pozdrawiam
Jarlath
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 18:20
Posty: 30
Skąd: PL, Gliwice
Auto: Mazda 3 (BL '10) Excl+ SD 2.0 MZR DISI i-stop, Lampy BX

Postprzez ZOOMik » 18 lip 2010, 23:04

Z tego co mi wiadomo, żadne problemy z instalacją tego złącza ani z użytkowaniem nie występują. Jeśli masz jakiegoś przyzwoitego fachowca to myślę, że spokojnie możesz to zamontować poza ASO, zwłaszcza jeśli będzie znaczna różnica w kosztach. A tak na marginesie to trzeba być chyba wielkim fanem ipoda, aby wywalić tyle kasy na ten interfejs ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Bari » 18 lip 2010, 23:31

Słuchajcie a te nakrętki zabezpieczające do kół 4100-77-692A – 214,94 zł to co to konkretnie jest, że tyle kosztuje?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 17:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez pluck » 19 lip 2010, 06:56

przeszukaj dział – tam znajdziesz odpowiedzi i zdjęcia.
W każdym razie chodzi o nakrętki na felgi aby Tobie kół nie ukradli.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2010, 00:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez Bari » 19 lip 2010, 07:57

A ok znalazłem:) wczoraj jakoś to pominąłem...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 17:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez Night » 19 lip 2010, 09:06

Nakrętki możesz taniej kupić z rzadkim wzorkiem za ok 100zł.
Ja się jeszcze zastanawiam nad spoilerem z MPS-a , ale z montażem krzyknęli sobie 1500zł..., w angli na tej oto stronce http://mazda-3.sgpetch.co.uk/pages/acce ... er/id=7345 kosztuje 177 funtów, więc ok 885zł. Orientujecie się może czy można ten spoiler zamontować we własnym zakresie czy lepiej dać do ASO?(jako że mam 323f, często wole w niej podłubać sam niż dawać to ,,fachowcom").
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 10:13
Posty: 149
Skąd: Rzeszów
Auto: 1.Mazda 3 BL'10r. 2.0 Excl Plus BX,
Graphite Grey;
2.Mazda 6 GH'09r. 2.5 Sport, Radiant Ebony;
3.Mazda 323f BA'97r. 1.5 Silver Metalic

Postprzez Jarlath » 19 lip 2010, 11:20

Kolego ZOOMik Dzięki za info, mam nadzieję, że wszystko zagra jak trzeba. Poprzez integrację iPoda z samochodzikiem uzyskuję coś co w konkurencji nazywa się CarMediaCenter. Do tego mam odrazę do nagrywania płyt , a oryginałów nie lubię wozić w samochodzie. BTW Raczej nie będę kombinował nic poza ASO – nie będę robił sobie problemów. Autko powinno być w przyszłym tygodniu więc się zobaczy.
Pozdrawiam
Jarlath
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 18:20
Posty: 30
Skąd: PL, Gliwice
Auto: Mazda 3 (BL '10) Excl+ SD 2.0 MZR DISI i-stop, Lampy BX

Postprzez ZOOMik » 19 lip 2010, 23:33

Tak gwoli ścisłości, to nie są nakrętki a śruby :P
Za firmowe akcesoria niemal zawsze się słono przepłaca i tak jest i w tym wypadku. Poza wysoką ceną one nie wyróżniają się niczym szczególnym w stosunku do podobnych produktów znajdujących się na rynku. Dlatego tak jak już rzekli przedmówcy, jeśli chcesz zabezpieczyć koła to zdecydowanie szukaj "zamienników".

Night,
Co do spoilera od MPS-a to dwie sprawy. Pierwsza, poddał bym rozwadze czy w ogóle warto go zakładać – oczywiście to kwestia gustu, ale moim zdaniem na „zwykłej trójce” to będzie trochę „przerost formy nad treścią” – widziałem jak to wygląda i jestem raczej na nie. Druga kwestia, ewentualny montaż. Da się samemu założyć, jak masz jako takie zdolności manualne a skoro sam "dłubiesz" to chyba tak :) Spoiler bezpośrednio pasuje jedynie zdaje się trzeba zrobić otwór w klapie na przeciągnięcie przewodu z kostką do podłączenia zewnętrznego światła stopu, bo takowe występuje w spoilerze od MPS-a.
Ten sklep z linka ma nawet niezłe ceny, ale niestety nie wysyłają do Polski.

Jarlath,
Proszę bardzo :)
W przypadku takich preferencji to rzeczywiście nie miałeś wyjścia ;) Dla ipoda jest to najlepsze z możliwych podłączeń zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność jak i jakość dźwięku, więc powinieneś być zadowolony.
Jeśli nie znasz kompetentnego warsztatu to tak, dla świętego spokoju montaż powierz ASO.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez pluck » 20 lip 2010, 07:43

dot. iPoda:

ciekawe czy jeśli podłączysz poza ASO to czy będą się wyświetlały info o płycie, wykonawcy, piosence na wyświetlaczu...
...jeśli na tym Tobie nie zależy i nie jesteś audiofilem to podłącz przez AUX. Rozumiem, że zamówiłeś też osprzęt BOSE... bo jak nie to nie widzę sensu w montowaniu tego złącza.

Ja mam podłączone przez AUX (kabelek kosztuje 1,99PLN i do tego mam ładowarkę samochodową do iPoda 3,99PLN).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2010, 00:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez Jarlath » 20 lip 2010, 08:07

Witam,
Montaż w ASO jako akcesorium oryginalne Mazdy, mają się wyświetlać nazwy i sterowanie z kierownicy, inaczej nawet nie bawił bym się w to. AUX to raczej odpada. Miałem w swoim poprzednim samochodzie radio z podłączeniem i sterowaniem iPod'a i bardzo sobie chwaliłem. Wersja Exclusive+, więc nie ma BOSE, ale mi wystarczy.
Pozdrawiam
Jarlath
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 18:20
Posty: 30
Skąd: PL, Gliwice
Auto: Mazda 3 (BL '10) Excl+ SD 2.0 MZR DISI i-stop, Lampy BX

Postprzez pluck » 20 lip 2010, 08:22

no faktycznie –> sterowanie w kierownicy się przydaje.
PS. Ile ta przyjemność kosztuje?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2010, 00:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez Jarlath » 20 lip 2010, 08:29

Nie mam pojęcia :) ... Jak się dobrze zakończy dam znać..
Pozdrawiam
Jarlath
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 18:20
Posty: 30
Skąd: PL, Gliwice
Auto: Mazda 3 (BL '10) Excl+ SD 2.0 MZR DISI i-stop, Lampy BX

Postprzez Night » 20 lip 2010, 09:52

ZOOMik
Jeszcze sie zastanowie nad tym spoilerem ,ale jeżeli te światełka stopu wymagają wiercenia a kosta podlaczeniowa jest taka sama to tylko wystarczy zapewne machnąć dziurke i gotowe, bo z tego co wiem otwory montażowe śa takie same dla MPS i zwykłego spoilera.

Co do ipoda też posiadam właśnie ipod classic 4gb i zastanawiam się jak go podłączyć, oryginalny przewód o którym wspominaliście kosztuje zdecydowanie za dużo. Znalazłem na allegro za 24 taki oto kabelek http://allegro.pl/item1118765117_zlacze ... tanio.html tylko czy po podłączeniu będzie można sterowac muzyka z kierownicy to nie wiem będe dzisiaj w ASO to zapytam.
Opcja jack 3,5 --- jack 3,5 raczej odpada bo średnio wydaje mi sie ciekawe szukanie muzyki w ipodzie który jest gdzies tam schowany jednocześnie jadąc autem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 10:13
Posty: 149
Skąd: Rzeszów
Auto: 1.Mazda 3 BL'10r. 2.0 Excl Plus BX,
Graphite Grey;
2.Mazda 6 GH'09r. 2.5 Sport, Radiant Ebony;
3.Mazda 323f BA'97r. 1.5 Silver Metalic

Postprzez Jarlath » 20 lip 2010, 10:07

Na tym kabelku raczej niczym nie posterujesz – to klasyczny interface analogowy, tyle, że z innego złącza, Do pełnej integracji potrzeba połączenia cyfrowego.
Pozdrawiam
Jarlath
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 18:20
Posty: 30
Skąd: PL, Gliwice
Auto: Mazda 3 (BL '10) Excl+ SD 2.0 MZR DISI i-stop, Lampy BX

Postprzez ZOOMik » 20 lip 2010, 22:56

Night,
Tak, jak napisałem, spoiler od MPS-a pasuje bezpośrednio. Kostki wiązki elektrycznej również. Jedynie właśnie „dziurkę trzeba machnąć” w klapie na wyprowadzenie z wnętrza przewodu zasilającego światło stop, które jest zintegrowane ze spojlerem.

Odnośnie ipoda…
Tylko i wyłącznie użycie do podłączenia dedykowanego złącza cyfrowego zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku, pełną integrację ze sterowaniem na kierownicy oraz wyświetlaczem. Można powiedzieć, że powielona zostaje struktura menu ipoda w samochodzie. Nie ma żadnego znaczenia, gdzie to Jarlath zamontuje w ASO czy poza. Oczywiście lepiej zlecić to „kumatym” ludziom, bo też trochę autka trzeba rozebrać, „dziurkę” w schowku zrobić. Akurat posiadanie rozszerzonego systemu audio BOSE ma znacznie większy sens, kiedy grasz CD a nie mp3. W omawianym podłączeniu ipoda chodzi nie tyle o kwestię polepszenia jakości dźwięku przez to złącze, ale istotne zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa. Dla kogoś kto chce intensywnie i w pełni wykorzystywać to źródło, wspomniane podłączenie jest jedynym sensownym, choć drogim rozwiązaniem. Orientacyjny koszt to ok. 800 zł +montaż. Okazjonalni użytkownicy ipoda z powodzeniem zadowolą się złączem AUX.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323