Mazda3 (BL) – Wrażenia i opinie

Mazda3 2008–2013

Postprzez ropsson » 4 sty 2011, 09:55

Witam Wszystkich! Po przeczytaniu wszystkich postów odnośnie ,,BL,, cieszę się że kolega ,,zoomik,, wreszcie troszkę odpuścił sobie w ,,przechwalaniu,, jakości i silnika 2.0 w BL na tle mocarnej konkurencji czy nie wspominając już o starszej M3 BK 2.0. Uważam że każdy Facet powinien w swoim życiu mieć przynajmniej Jeden model Alfy Romeo! Sam niegdyś użytkowałem Alfę 147..nie będę mowił o jej stylu czy wyglądzie kwestia gustu! Lecz od strony technicznej prowadzenia i dynamiki ,,rozkłada moją dzisiejszą M3 2.0 Sport Top mówię to z wielkim bólem serca.. Mazda na 17 205 50R nie jest w stanie tak pokonywać zakrętów jak Alfa na 15 195 60R! Nowa M3 BL nie wprowadza po prostu NIC nowego do swojego modelu co wprowadziła Alfa Giulietta w stosunku do Alfy 147! Ceny Nowej Alfy są dość porównywalne do Nowej M3 dlatego gorąco polecam przetestowanie Nowej Alfy najlepiej z motorem 1.75 235KM! Na dzień dzisiejszy to jest jedyny słuszny ,,kompakt,, z obojętnie jakimkolwiek motorem i jakością wykonania! połyka wszystkie kompakty a godny przeciwnik to tylko Astra IV. Alfa wyszła na rynek stosunkowo późno..przeczekała wszystkie Golfy, Meganki, Fordy Mazdy jak się okazało nie na marne..Nie krytykuje tu nikogo i niczego nikogo nie miałem zamiaru urazić – jestem takim samym fanem motoryzacji jak większość z Was! Nie wychwalam tylko tego co mam lecz to co jest lepsze! Szanujcie Alfę Romeo – tak przez niektórych ,,zgnojoną,, bo kiedyś możecie ją spotkać na ,,światłach,, :–) Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2010, 09:31
Posty: 81
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport

Postprzez kylek » 4 sty 2011, 11:31

chłopaki mozna znalezc w internecie polska instrukcje oblsugi do tego modelu?
Początkujący
 
Od: 29 gru 2007, 15:52
Posty: 10
Skąd: Lublin
Auto: Honda Accord Coupe VI

Postprzez Ptrs » 5 sty 2011, 07:05

ropsson napisał(a):Lecz od strony technicznej prowadzenia i dynamiki ,,rozkłada moją dzisiejszą M3 2.0 Sport Top mówię to z wielkim bólem serca..


Od strony technicznej rozkłada się na polskich dziurach, a o innych niedoróbkach z których Alfy słynęły nie będę wspominał. To jest jednak temat o innym samochodzie. Wsiądź sobie do MPS jak potrzebujesz wrażeń, a jazda samochodem to dla Ciebie przede wszystkim sprint spod świateł.
Jeździsz mazdą, jesteś gwiazdą.
Początkujący
 
Od: 24 cze 2009, 10:36
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323F BJ DiTD 2001

Postprzez ropsson » 5 sty 2011, 09:53

Kolego ,,Ptrs,, a uważasz że Mazdy są bezawaryjne? Jeśli tak to w najbliższym czasie postaram się wkleić zdjęcia z remontu skrzyni biegów w M3 2.0 benz. 2005r rozleciało się główne łożysko w skrzyni biegów(uszczerbił się kawałek metalu)..żaden mechanik w Krakowie nie potrafił powiedzieć dlaczego i od czego..to mój osobisty przypadek. Ale ile jest takich co wysiadło im elektryczno-hydrauliczne wspomaganie kierownicy? Wiesz ilu? Poczytaj..koszt naprawy ponad 7.000zł dalej klekoczące i padające kolektory, padające Lampy Ledowe tylne (tylko wymiana na nową koszt jednej 1.400zł ASO) i wiele innych.. Alfę można jeszcze naprawić za ,,kieszonkowe,, w porównaniu do Mazdy.
Pozdrawiam :–)
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2010, 09:31
Posty: 81
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport

Postprzez Bari » 5 sty 2011, 18:08

Jak ktoś nie umie jeździć to tak jest:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 16:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez Markopolo13 » 5 sty 2011, 20:39

Zastanawiam się właśnie czemu ma służyć post kolegi "ropsson". W czym ma nam pomóc, co doradzić, o co właściwie chodzi ropsonowi , chyba że chce wzniecić niezdrowe, niemerytoryczne emocje ??????
<co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2010, 09:19
Posty: 44
Skąd: Katowice
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'
Czarna Perła

Postprzez Bari » 5 sty 2011, 21:39

Markopolo13 napisał(a):Zastanawiam się właśnie czemu ma służyć post kolegi "ropsson". W czym ma nam pomóc, co doradzić, o co właściwie chodzi ropsonowi , chyba że chce wzniecić niezdrowe, niemerytoryczne emocje ??????
<co?>


Chyba niestety tak jest...

Rozumiem, że jest to forum miłośników mazdy, ale nikt tu jej nie zachwala. Po prostu tutaj dyskutuje się o wadach i zaletach tego modelu. Dla innych Mazda jest wzorem, a dla innych VW, a jeszcze dla innych Skoda. Ilu użytkowników tyle opinii. Ja osobiście jestem zadowolony z wyboru, nie miałem jeszcze problemu z samochodem (przebieg 11tyś km) nie ma przejechane dużo, ale uważam, że za tą cenę ciężko dostać podobnie wyposażony kompakt.

A co do awaryjności Mazda 2 i 3 słyną z niezawodności i nie bez powodu figurują na czołowych miejscach w rankingach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 16:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez wercyngetoryx » 5 sty 2011, 23:09

Najlepsze auto to takie, na które mnie stać .....

Tak jak są auta gorsze i lepsze od Mazdy, tak są i gorsze i lepsze od Alfy. To co czym ktoś jeździ to kwestia świadomego wyboru, gustu i zasobności portfela. Jeżeli ktoś uważa, że Alfa Giulietta jest lepsza od Mazdy ma do tego prawo i nawet mogę przyznać mu rację, że fiatowski JTD jest fajnym silniczkiem też nie będę się spierał, bo nie jeździłem ani Alfą ani JTD. Ale decydowanie o tym na zasadzie "spotkamy się na światłach" mało do mnie przemawia.
Spotkamy się na światłach, ruszy ktoś Alfą, Fiatem czy innym VW z piskiem, wyprzedzi mnie i co? Mam z tego powodu w rozpacz popaść? Zmienić auto? Przesiąść się na tramwaj?. Ruszam spod świateł bez pisków ale dynamicznie, i nie dlatego żeby udowodnić komuś wyższość M3, ale dlatego, że tak mnie uczono i poprawia to płynność ruchu – tak samo robię jadąc wysłużonym Lanosem czy Skodą. A co do szukania emocji to akurat droga i ulica nie są raczej do tego stworzone. Co mi z setek koni gdy jeżdżę po Krakowskich ulicach lub zwykłych dziurawych drogach? Przyjemność z jazdy dla mnie to nie tylko gaz do dechy, piski opon i wyprzedzanie kolejnych samochodów. I tym bardziej nie czyni to ze mnie kobiety czy geja fakt, że jadę w miarę ;) przepisowo 70-80.

Nie dalej jak w zeszłym tygodniu na moich oczach fan tuningu spragniony pewnie emocji, chcący może coś udowodnić – tylko co i komu? – w rowie wylądował, na szczęście bez obrażeń. Tylko dlatego, że jadąc dość krętą drogą w terenie zabudowanym na 8 miejscu w kolumnie ok 10 aut, postanowił przeskoczyć na 7, bo akurat kierowca auta jadącego przed nim w warunkach zimowych zachowywał zbyt dużą odległość do pojazdu nr 6, kuszącą by tam wskoczyć ... szczegół, że było ślisko i wyprzedzał przed zakrętem zza którego wyjechał mu inny pojazd ... szczegół, że ze względu na drogę i zakręty nawet jakby wyprzedził, to wlókłby się przez następne kilka kilometrów na poz. nr 7
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2010, 14:01
Posty: 59 (0/1)
Skąd: małopolska
Auto: Mazda 3 BL, 1.6 MZ-CD 109 KM, 2009r., HB SandSpeed

Postprzez ropsson » 6 sty 2011, 11:37

Kolego wercyngetoryx poruszyłem temat nie po to by Cię rozgniewać czy coś w tym stylu... po prostu po tą są samochody by je porównywać po to dany koncern coś wymyśla tworzy by to ocenić lub porównać.. i w końcu po to jest to forum żeby porozmawiać bez kompleksów o samochodach zwłaszcza o Mazdach i jej konkurencji. Rozumiem że z kimś kto jeździ całe życie jedną marką nie porozmawiam i nie porównam z innymi samochodami..Na szczęście są na tym forum jeszcze pasjonaci samochodowi którzy nie kupują samochodu ,,dla rodziny,, lecz dla siebie. Nie mówię o gupawej jeździe z piskiem opon czy innych wyczynach.. tylko nie lubię gdy cała grupa kopię jednego tak jak wiele osób kopie Alfę czy szydzi z niej.. Osobiście użytkuję jeszcze Suzuki GSX-R 1000 (sportowy motocykl) mimo że posiada 185KM nie ścigam się nim po ulicach nie prowokuje ale jednego jestem pewien że to co nie udało się przenieś Japończykom do samochodów udało się w ich motocyklach które uważam za najlepsze na świecie. Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2010, 09:31
Posty: 81
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport

Postprzez ZOOMik » 6 sty 2011, 12:59

ropsson,
Obrzucając innych obelgami sam sobie wystawiasz nie najlepsze świadectwo, jednocześnie dając sygnał, że nie warto z Tobą dyskutować, więc na przyszłość weź to pod uwagę i powstrzymaj emocję...ja rozumiem, że spory na tematy motoryzacyjne są nieuniknione, ale bez przesady...
Niezbyt uważnie czytałeś, bo ja nie wychwalałem silników Mazdy, wręcz przeciwnie twierdziłem, że oferta motorów jest skromna i jeśli chodzi o osiągi to są przeciętne. Zresztą nic w tym dziwnego, skoro większość konkurentów postawiła na downsizing + turbo. Czy to jednak wystarczający powód dyskwalifikujący Mazdę? Niekoniecznie. Jak już wielokrotnie było powtarzane idealnego samochodu nie ma. Wybór auta to niemal zawsze sztuka kompromisu a kryteria, priorytety różne. Szczeniackie wyścigi spod świateł, objeżdżanie, połykanie wszystkiego, co przed nami na publicznych drogach to na szczęście nie dla każdego sens życia, więc nawet sekunda czy dwie mniej w sprincie do setki nie spowoduje wśród posiadaczy Mazdy masowego harakiri ;)
Co do Alfy Romeo to nie będę się tu wdawał w polemiki, zwłaszcza, że zdaje się mam do czynienia z fanatykiem marki (?) Wobec Twojego zachwytu 147-ką ciśnie się jednak na usta pytanie: Skoro była taka świetna to po co ją zamieniłeś na M3? Zakładam, że przed zakupem się przejechałeś, więc…?
Giulietta to niezłe auto, ale oczywiście jak każde, nie pozbawione wad. Bez wchodzenia w szczegóły zgodzę się, że jej najmocniejszą stroną, w ogóle tej marki, są właśnie układy napędowe oraz zawieszenie. Jednakże twierdzenie, że „połyka wszystkie kompakty”, jest tak samo kuriozalne jak to, że jej jedynym godnym konkurentem jest Astra IV. Jeśli już silisz się na tego rodzaju porównania to racz pisać, jakie wersje masz na myśli oraz jakich „konkurencji” (cech) dotyczyć ma konfrontacja to wtedy będzie można się do tego merytorycznie odnieść – w innym przypadku oszczędź nam, proszę, takich uogólnień.
Odnośnie awaryjności, to chcąc w możliwie najbardziej obiektywny i wiarygodny sposób oceniać/porównywać poszczególne marki/modele pod tym kątem, potrzeba znaczenie szerszych danych niż jednostkowe przypadki własne czy nawet forumowiczów. Takim ogólnodostępnym ich źródłem są np. coroczne raporty Dekry a zgodnie z nimi Mazda 3 i Alfa Romeo 147 to jakby nie patrzeć trochę dwa różne światy – tu porównanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ropsson » 6 sty 2011, 15:12

ZOOmik – i tym piękny Twoim akcentem i podsumowaniem kończymy wszystkie spory ok? :–) Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2010, 09:31
Posty: 81
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport

Postprzez Alexis » 6 sty 2011, 16:05

Jestem nową użytkowniczką forum mazdaspeed, więc na wstępie chciałabym wszystkich serdecznie przywitać:).
Podczytuję Was od pewnego czasu z ukrycia...,ale postanowiłam że dołączę do Waszego grona gdy stanę się pełnoprawną posiadaczką Mazdy. Właśnie nadszedł ten wspaniały moment:). Od zaledwie kilku dni jestem szczęśliwą właścicielką nowej 3 w sedanie wersja Exclusive. Samochód spodobał mi się od pierwszego wejrzenia jeszcze w wydaniu BK, ale musiałam dojrzeć do jej zakupu;). Kupując auto rozważałam jeszcze Hondę Civic 4 D i Lancera, ale pierwsza myśl o zakupie Mazdy była decydująca.
Z przyjemnością dołączam do Waszych dyskusji, spostrzeżeń i liczę na pomoc gdyby pojawił się problem.

Pozdrawiam
Alexis.
Alexis
 

Postprzez ZOOMik » 6 sty 2011, 20:03

ropsson,
Nie o to chodzi, żeby kończyć spory. Dyskutować, jak najbardziej, bo po to jest forum, ale czynić to w sposób rzeczowy i kulturalny. Widzisz, gdybyś napisał konkretnie, że, np. uważasz, że Giulietta z silnikiem 1.4 170 KM ma lepsze osiągi od M3 2.0 to przyznałbym Ci rację, bo to byłaby prawda, którą zresztą obiektywnie da się zweryfikować – bez trudu można przedstawić dowody w postaci chociażby wyników testów. Na tym właśnie m.in. polega ta drobna acz istotna różnica, o którą mi chodziło ;) Oczywiście nie wszystko, co może stać się przedmiotem sporu da się „zmierzyć”, dlatego jeśli zechciałbyś się wypowiedzieć na temat, np. urody tej „włoszki” to skończyłoby się na wymianie zdań, ale nie próbowałbym Cię przekonywać a tym bardziej udowadniać (bo i jak?), że jest brzydka, jeśli twierdziłbyś, że piękniejszych kształtów na oczy nie widziałeś :D A więc można dyskutować? Można i należy! <spoko>

Witaj Alexis,
W tym zdominowanym przez mężczyzn miejscu miło powitać płeć piękną, którą na dodatek również zauroczyła nowa trójka <serduszka> Życzę Ci bezawaryjnego użytkowania i satysfakcji z podróży nowym autkiem a w wolnych chwilach oczywiście serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa na forum – w miarę możliwości staramy się tu nie tylko <klotnia> ale również wzajemnie sobie <głaszcze>, więc gdybyś miała problem możesz liczyć nie tylko na ASO ;) Mam nadzieję, że już niedługo napiszesz o pierwszych wrażeniach, plusach i minusach swojej „madzi” – fajnie będzie poznać kobiecy punkt widzenia…Czekamy :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez zum-zum » 12 sty 2011, 23:39

witam serdecznie wszystkich posiadaczy najurodziwszego pojazdu spod kwitnacej wisni <serduszka>

Obrazek

i ja dzis dostalem "promocje" na te cuda cioci Heli za bagalela 1600 zl.
bardzo przepraszam POSIADACZY ale dla mnie to wyjatkowa chaltura wychodzaca tendencyjnie na przeciw trendu. chyba nie do konca proporcjonalna do stylu reprezentowanej marki. w moim odczuciu; takie zum zum zamiast.....zoom zoom. ;)
pozdro <spoko>
zum-zum
 

Postprzez ZOOMik » 13 sty 2011, 23:38

Witaj zum-zum
Cóż, rzecz gustu...

Kontynuując cykl dla jeszcze niezdecydowanych ;)
Mazda 3 sedan 1,6D 109KM Exclusive – TEST
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez AdiPL » 20 sty 2011, 16:54

Witam po długiej przerwie. Mam pytanie do Was, jako że jesteście znawcami tematu. Będę chciał kupić raczej Mazdę 3, ponieważ kilka samochodów testowałem na jeździe próbnej i akurat Mazda wg mnie wygrywa. Jeszcze nie wiem, czy będę kupował benzynę czy diesla. Pytanie moje takie. Jeżeli zdecyduje się na silnik Diesla, skąd poznam że będzie to wersja 115KM, a nie 109KM?? Rozważam zakup samochodu używanego (dopiero za rok, ale już interesuję się tematem). Proszę o waszą pomoc :)
Początkujący
 
Od: 25 maja 2010, 22:19
Posty: 13

Postprzez mx5 » 20 sty 2011, 22:04

Chociażby po tym, że wersje 109 KM występowały jedynie z 5-stopniową skrzynią, a 115 KM tylko z "szóstką".
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2010, 11:03
Posty: 61

Postprzez AdiPL » 21 sty 2011, 00:49

Oo takie przeoczeie z mojej strony. Hehe, aż mi wstyd teraz <glupek2>
Początkujący
 
Od: 25 maja 2010, 22:19
Posty: 13

Postprzez ZOOMik » 21 sty 2011, 12:30

To ja tylko dodam, że różnicę zauważysz także zaglądając pod maskę...

1.6 D 109 KM
Obrazek

1.6 D 115 KM
Obrazek
No a bez oglądania auta po mocy wpisanej do dowodu rejestracyjnego ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez AdiPL » 21 sty 2011, 16:54

Dzięki za odpowiedź. A co możecie powiedzieć o benzynie 1.6?? Jak jest ze spalaniem po 30tys?? Na jeździe próbnej fajnie mi się nim jechało – spalanie tylko chwilowe patrzyłem, ale tym się raczej nie sugeruję. Muszę powiedzieć, że oczekuję od silnika małego spalania i zbierania się. Nie muszę mieć jakiejś astronomicznej mocy. W tym problem, że jeżdżę głównie po mieście. Trasa to zazwyczaj w wakacje lub święta i nie wiem czy jest sens kupować diesla, ale silnik benzynowy lubi sobie trochę wypić. Może ktoś się wypowiedzieć, doradzić??
Początkujący
 
Od: 25 maja 2010, 22:19
Posty: 13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323