Radio gra – wyświetlacz nie pokazuje danych

Mazda3 2008–2013

Postprzez robson1112 » 7 mar 2018, 22:11

Witam wszystkich serdecznie!
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem tutaj nowy i liczę na nieco wyrozumiałości :)

Do rzeczy:
W zeszłym tygodniu kupiłem Mazdę 3, diesel 115KM z 2010 roku. Póki co cały czas "rozgryzam" autko, natomiast nie mogę dojść do ładu z radiem, a w zasadzie z jego kompatybilnością z wyświetlaczem. Radio działa, gra, ściąga stacje, odtwarza CD, świeci, reaguje podświetleniem – natomiast nie wyświetla stacji radiowych, utworów z CD, ustawień, kompletnie nic nie dzieje się na górnej części wyświetlacza (poza "Hello!" oraz "Goodbye!"). Temperatura, siła nawiewu i pozostałe opcje w dolnej części wyświetlacza działają bez problemu.

Samochód jest z 2010 roku, więc moim zdaniem wyświetlacz powinien być jeszcze czerwony, a nie niebiesko-biały, jaki jest u mnie (jeśli jest inaczej, wyprowadźcie mnie z błędu). Możliwe, iż coś było już wcześniej "grzebane". Ponadto, w podłokietniku brakowało złącza AUX – dziś takowe do mnie doszło, założyłem, ale również nic to nie zmieniło (myślałem, iż brak gniazda może mieć wpływ?). Dziś wieczorem wyjąłem także radio, podociskałem wszelkie możliwe kostki, jednakże nic to nie dało.


Przeszukałem wiele wątków, jednakże nigdzie nie spotkałem się z podobnym problemem, choć wiem już, iż sam wyświetlacz a także radio, lubią sprawić czasem kilka psikusów. Cóż, taki urok :)
Liczę na Waszą pomoc! Będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 7 mar 2018, 21:43
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BL, 2010, 1.6D 115KM

Postprzez Artanis02 » 13 mar 2018, 18:58

Może coś stąd pomoże?
viewtopic.php?f=113&t=202185
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sty 2017, 12:23
Posty: 113 (4/4)
Auto: Mazda3 BL 2009 2.0 151KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323