Problem z alarmem Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZR 105 KM 77 kW Proszę o pomoc

Mazda3 2008–2013

Postprzez digitaltech » 8 lut 2018, 22:44

Witam Mam problem z działaniem kluczyka w Mazdzie z 2010 roku ( otwieranie / zamykanie z pilota ) przestał działać prawdopodobnie po przyciśnięciu nie świadomie pilota w momencie przekręcenia na zapłon. Początkowo alarm wył po otworzeniu drzwi kierowcy w mechaniczny sposób z kluczyka , później po uruchomieniu zapłonu , a teraz w ogóle nie wyje – co może świadczyć o uszkodzeniu alarmu . Na pilot nie działa , uruchamianie silnika normalnie działa .
Od strony transmitowania sygnału radiowego pilot jest w 100% sprawny – nadaje transmisję cyfrową na 433.900 MHz ( sprawdzone na analizatorze widma )

Udało mi się opanować technikę wprowadzania kluczyka do komputera w samochodzie ale nie przyjmuje mojego pilota .
Objawy są takie :

po przekręceniu kluczyka w stacyjce drugi raz jest sygnał 3 pikniecie jak przy zamykaniu drzwi , po kolejnym przekręceniu ( łącznie 3 razy ) i zamknięciu i otworzeniu drzwi kierowcy mam potwierdzenie o gotowości przyjęcia kluczyka przez jednorazowe pociągnięcie dźwigni mechanizmu za pomocą siłownika, jednak pilot kluczy po wciśnięciu dolnego przycisku otwórz nie reaguje, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki znowu komputer pociąga dźwignię zamykania drzwi ( chyba 3 razy ) i nic dalej się nie dzieje .

Czy ma ktoś jakiś namiar na fachowca znającego ten temat w mieście Łodzi.

Bardzo dziękuję za odpowiedz .
Początkujący
 
Od: 7 mar 2016, 00:00
Posty: 3
Auto: mazda 3 benzyna 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323