Wymiana rozrządu i oleju

Mazda3 2008–2013

Postprzez moguai » 23 lis 2017, 21:49

Witam serdecznie
Jestem nowy na forum i bardzo proszę o wyrozumiałość bo szukałem odpowiedzi na pytanie, ale nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi. Jestem świeżo po zakupie Mazdy 3 BL rok 2009 slinik 1,6 diesiel 80 KW. Jestem już po wszystkich naprawach związanych z eksploatacją i 2 pytania mnie nurtują i im dłużej czytam opinie to tym bardziej mam wątpliwości.
1 pytanie dotyczy rozrządu, gdyż według mojej opinii i po ściągnięciu obudowy mam pasek rozrządu i czytam sprzeczne informacje, że wypadałoby przez 150 tyś wmienić go inni piszą że niby wytrzymuje on 240 tyś. Dużo osób piszę że w tym modelu występował również łańcuch rozrządu w tym silniku, czy to prawda. Aktualny przebieg( podobno prawdziwy 140 tyś) pasek nie widziałem żeby miał wybitą datę produkcji i widziałem że jest firmy dayco. Jaki był fabrycznie montowany ?
2 pytanie odnośnie oleju- poprzednie auto miało pompo-wtryski i bez dpf i wymieniałem co 10-12 tyś, co ile wymieniacie w swoich Mazdach bo dużo osób piszę że co 10 tyś jest bez sensu i śmiało wymieniać co 15. Zakupiony olej to oryginał mazdy 5w30
Początkujący
 
Od: 23 lis 2017, 11:38
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BL 1,6 DIESEL 80 KW

Postprzez rav 75 » 25 lis 2017, 04:16

A więc zakupiłeś auto z silnikiem 1.6 hdi (w Maździe oznaczenie Y6) z rozrządem napędzanym paskiem. W Fordach sprawdza się po nr. Vin kiedy wymienić pasek (zależne od roku produkcji i co kładzione było na pierwszy montaż,na pewno pasek Dayco) i tak w jednych co 160 kkm/10 lat,w innych 240 kkm/10 lat (u mnie akurat 200 kkm). Pytasz o łańcuch- tak,jest,łączy on wałki rozrządu,wymiana jak będzie go słychać.
W kwestii wymiany-kiedy? Wskaż firmę,która podejmie się w ramach gwarancji wymiany rozrządu w ośmio czy dziewięcioletnim aucie,mającym kolejnego właściciela i przyjmie odpowiedzialność w razie zerwania takiego paska... Ja takich nie znam.
rav 75
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323