Stuk przy puszczaniu gazu (np. po zmianie biegu) i na wybojach

Mazda3 2008–2013

Postprzez Kerrick » 14 sie 2017, 08:17

Witam,

jestem obecnie w Chorwacji z rodziną, rejon Makarskiej. Wczoraj podczas jazdy pojawił się zazwyczaj pojedynczy stuk, który towarzyszy szybkiemu puszczaniu gazu, zbyt szybkim puszczaniu sprzęgła przy zmianie biegów, zazwyczaj z 1 na 2 i z 2 na 3 (na biegu jałowym nic się nie dzieje po puszczeniu sprzęgła) lub czasami na wybojach. Czasami, ale nie zawsze słyszę również ciche stukanie na biegu jałowym.Podczas jazdy wszystko działa jak należy, nic nie drży i nie stuka.

Po podniesieniu auta lewarkiem widzę, że bezpośrednio pod silnikiem, w takiej jakby osłonie mam 5 otworów, z czego tylko w jednym z nich jest śruba. Możliwe, że pogubiłem śruby od jakiejś poduszki pod silnikiem, skrzynią?

Bardzo proszę o radę, zdjęcie jak to powinno wygldać, może jakiś schemat. Jestem w absolutnej kropce i 1500km od domu i nie wiem co robić. Gdybym trafił na jakiegoś sensownego mechanika, to mógłbym zostawić auto do naprawy, ale boję się, że orżnie mnie na ciężkie pieniądze.

Przeglądałem tematy na forum, gdzie wskazywało to na problemy z poduszką, jednak tutaj stuk pojawił się nagle podczas jazdy, po przejechaniu z 40km, no i zauważyłem brak śrub od spodu, więc może tam po prostu coś lata luźno...?

Pozdrawiam,
Kamil

Dopisano 14 sie 2017, 14:13:

Znajomy mechanik po mojej relacji powiedział, że na 99% to poduszka pod silnikiem i podróż do Polski powinna być możliwa.

Byłem także w warsztacie Vukadin w Makarskiej, kilka osób go chwaliło na forum cro online. Panowie stwierdzili, że to wina sworznia, ale jakos nie wydaje mi się, bo na dołach jakoś specjalnie nie łupie, bardziej przy gwałtownej zmianie biegów. W środę mają zajrzeć do auta, bo teraz duże obłożenie mają. Mam nadzieję, że do soboty ogarną temat.
Kerrick
 

Postprzez DaveyHavok » 1 lis 2017, 13:01

Udało się ustalić i wyeliminować przyczynę?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 paź 2017, 08:14
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 3 MPS BL 12’

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323