Pytanie na temat oryginalnych części OEM

Mazda3 2008–2013

Postprzez Venom » 7 lut 2017, 13:31

Witam.
Temat założyłem, ponieważ od wczoraj szukam na forum wątku i nie mogę znaleźć, mało tego na google też zbyt wiele nie znalazłem. Chciałem zapytać Was ludzi zapewne bardziej doświadczonych ode mnie o temat części OEM. Nie wiem czy dobrze to ująłem/nazwałem. Chodzi mi o części, które Mazda przypuśćmy zamawia od jakiegoś producenta a następnie oznakowuje je swoim logiem jako oryginał. Z tego co wiem każde auto ma takie części np. w moim poprzednim samochodzie w BMW, klocki i tarcze robił ZIMMERMANN jak to wygląda tutaj? Jestem posiadaczem Mazdy 3 BL 1.6 2010r. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś lista takich części, jeśli nie można by było pomyśleć o jej zrobieniu. Z góry zaznaczam, że jestem informatykiem a nie mechanikiem i średnio się znam na temacie. <glupek2> Na forum nie znalazłem nic natomiast w google odnalazłem takie coś:
Kod: Zaznacz cały
http://sagaauto.com.pl/pozostali_dostawcy,11.html
(Link wstawiłem w znacznik kodu żeby nie było że reklamuję czyjąś stronę <rotfl> ) Prosiłbym o wypowiedzi w tym temacie, ponieważ chciałbym się przygotować informacyjnie zanim w przyszłości cokolwiek zacznę zamawiać, "trójka" to mój pierwszy japończyk w życiu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ! :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2017, 11:53
Posty: 4
Skąd: Przemyśl
Auto: Mazda 3 BL, 1.6 105 KM, 2010.

Postprzez ZOOMik » 15 kwi 2017, 18:22

Lista zbiorcza części OEM nie istnieje i nie wiem czy kiedykolwiek taka powstanie. Czasami takie informacje padały w różnych tematach, przy okazji propozycji listy zamienników. Wszystkie rekomendowane przez nas części to produkty nie gorsze a czasem może i lepsze niż "oryginał" ;), więc nie wiem czy jest większy sens pochylać się nad tematem.

PS
Przy okazji pozwolę sobie na dygresję...dawno tu nie zaglądałem i widzę, że odkąd KMBak przestał być "zielonym" to dział 3BL powoli zaczyna przypominać... <nie powiem>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323