Mazda 3 – 90th anniversary edition

Mazda3 2008–2013

Postprzez pluck » 14 lip 2010, 14:13

http://www.mazda.pl/showroom/others/mazda-90th-anniversary/

czyżby w cenie Excl+ sprzedawali Excl+ polepszone o tylne światła diodowe?
Jeśli tak to są to kiepskie obchody 90-lecia...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2010, 23:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez mx5 » 14 lip 2010, 15:05

Nie tylko światła. Dodatkowo pakiet SAP (zderzaki z wersji Sport), lakier metalic i dywaniki w cenie.
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2010, 11:03
Posty: 61

Postprzez ZOOMik » 16 lip 2010, 22:36

Trudno elementy wyposażenia po prostu zapożyczone z bogatszej wersji zaliczyć do atrybutów godnych specjalnej edycji z okazji 90-lecia istnienia marki. Szkoda, że zamiast czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego Mazda funduje nam taki "miszmasz". Z drugiej strony mogę zrozumieć to „pójście na łatwiznę”, ponieważ dla firmy taki „gest”, będzie tańszym "motywatorem" skłaniającym ludzi do zakupu a o to przede wszystkim tu chodzi. I nawet jedyna dostępna w tej edycji, najsłabsza wersja silnikowa, nie będzie przeszkodą, bo właśnie ta jest najczęściej wybieraną :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez J.Beck » 24 lip 2010, 08:41

rzeczywiście ,
po dokładnym policzeniu to dość blado to wygląda.
Szkoda , że nie ma np. specjalnego lakieru jak było np. w MX-5 na dwudziestolecie.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2008, 23:11
Posty: 27

Postprzez dyngs » 25 paź 2010, 15:07

Witam wszystkich,

Wlasnie w piatek wieczorem zostalem szczesliwym posiadaczem Mazda 3, czarny metalic. Auto kupilem w Berlinie 16000 Euro. Ta wersja jest tańsza niz w Polsce i ma w standardzie RVM. Niestety nie daja opon zimowych oraz niczego extra...ale jestem bardzo szczescliwy ...moje 1 auto

http://www.mazda.de/buyingamazda/broschueren/download/mazdarange/

Czy ma ktos intrukcje po polsku lub angilesku. Zamowilem w salonie ale dopiero bedzie za pare tygodni a juz nie moge sie doczekac...

--------------
Witam na Forum na początek proponuje przeczytac REG 1 jak byś poszukał to byś temat o 90th A znalazł. Następnym razem będzie Kosz!
dyngs
 

Postprzez Bari » 25 paź 2010, 22:11

Gratuluje zakupu:) A możesz napisać jakie masz między innymi wyposażenie? Myślę, że będziesz bardzo zadowolony tak jak ja:) Jeszcze napisz jaki silniczek:D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 16:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez dyngs » 2 lis 2010, 11:19

Mojka Mazda 3 90th Anniversary posada nastepujace wyposazenie:

* Silnik benzynowy o poj. 1,6l, osiągający moc 77 kW (105 KM) ...na mojej pierwszej trasie 650 km srednia 6.8 l/100km wiec wlg mnie OK samochod dopuiero na dotarciu, w miesicie ma srednia 8l/100km
* 5-biegowa ręczna skrzynia biegów, bardzo mi sie dobrze sprawuje
* 17" felgi aluminiowe z oponami 205/50 _ to bardziej dla mnie niedzwiedzia przysluga opony super drogie, wiecje pali i licznik pokazuje zla predkosc, niedlugo chce zmienic na zimwe 15'' 195/65 R15 Good year Ultra Grip 7+ wiec mam nadziej ze wszystko wroci do normy
* Sportowy przedni i tylny zderzak
* Spojler dachowy
* Przednie światła przeciwmgielne
* Sportowe fotele przednie _ bardzo wygodne :)
* Czarne tarcze wskaźników z podświetleniem w kolorze pomarańczowo-niebieskim _ w nocy wyglada przepieknie
* Diodowe światła tylne _ ciezko to zauwazyc ?! nie ma opini
* Układ utrzymywania stałej prędkości jazdy (tempomat) _ nigdy tego nie uzwyalem ale bardzo polubilem ten nowy dla mnie bajer super
* Zestaw głośnomówiący Bluetooth® ze sterowaniem głosowym* _ jeszcze nie rozpracowalem do konca
* Elektrycznie regulowane szyby z przodu i z tyłu
* Podgrzewane i elektrycznie sterowane oraz składane lusterka _ zima sie przyda i wtedy docenie zalety
* Czujniki parkowania, tył _ przyjemna rzecz ze wzgledu na slaba widocznosc z tylu
* Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa
* Audio AM/FM; RDS, odtwarzacz CD z obsługą MP3 z sześcioma głośnikami i wejściem AUX
* Skórzana kierownica
* Skórzana gałka dźwigni zmiany biegów
* Konsola górna ze schowkiem na okulary słoneczne
* Dodatkowe punktowe oświetlenie wnętrza nad konsolą centralną i przy uchwytach w drzwiach
* Przesuwany środkowy podłokietnik _ bardzo uzyteczna rzecz
* Podgrzewane fotele przednie (5 stopniowe) – na 1 w zimne dnie marzenie :)
* Przednie poduszki powietrzne
* Boczne poduszki powietrzne z przodu
* Kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu
* Układ dynamicznej kontroli stabilności toru jazdy DSC z elektronicznym układem kontroli trakcji TCS
* Automatyczne włączanie świateł mijania _ super jak sie nie jest w polsce
* Dywaniki welurowe
* Lakier metallic/mica** _ mam czarny grafit metalic

* Emergency Stop Signalling system (ESS), kiedy sie ostro hamuje np na autostradzie to podczas hamowania wlaczaja sie tylne awaryjne i ostrzehaja osoby z tylu...bardzo fajne sprawdzilo sie podczas ostatniej jazdy
* Automatyczne włączanie wycieraczek _ podoba mi sie i fajni dobiera predkosc do ilosci deszczu, podobo nie uzywac zima
* Rear Vehicle Monitoring system RVM _ to mi sie najbwrdziej podoba SUPER...opis ponizej

RVM – W skrócie RVM ma za zadanie ostrzegać kierowcę, który akurat zmienia pas ruchu, że w najbliższym otoczeniu auta znajduje się inny pojazd. Radary umieszczone po obu stronach tylnego zderzaka obserwują otoczenie w odległości ok. 50 m.[/b]
dyngs
 

Postprzez pluck » 2 lis 2010, 18:01

no rozpisywaliśmy się o tym już. Masz kilka opcji więcej niż excl+:
– sportowe zderzaki
– diodowe swiatla tylne
– RVM

– nie jestem pewien co do zegarów. Jeśli masz te co w wersji sport/MPS to inne niż w excl+ (nie znaczy lepsze)

nie rozumiem komentarza:
"* Automatyczne włączanie świateł mijania _ super jak sie nie jest w polsce"
przecież ekstra – nie musisz pamietac by wlaczac swiatla. Dajesz na dzwigni AUTO i zmienia Ci sie podswietlenie konsoli/zegarów oraz gdy "wyczuwa", ze jest dzien to nie pojedziesz na dlugich swiatlach (aczkolwiek mrugnac mozesz)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2010, 23:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez CezaR83 » 2 lis 2010, 18:30

pluck napisał(a):nie rozumiem komentarza

Chodzi o to ze u nas na AUTO (czujnik zmierzchu) nie pojeździsz.... bo trzeba jeździć cały czas a nie tylko po zmroku. :P

RVM – działa od 50km/h (czyli na trasę bardziej) zapomniałeś dopisać ;), żeby nie było ze ktos w korku będzie sie ograniczał do tego systemu i nie będzie patrzył na boki i w lusterka :P
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 16:47
Posty: 2097 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez pluck » 3 lis 2010, 08:41

no właśnie nie. Światła są włączone na sztywno. Ja mam cały czas ustawione na AUTO a światła mijania są włączone niezależnie od pory dnia. Jedyne co się zmienia w zależności od pory to podświetlenie deski i zegarów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2010, 23:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez CezaR83 » 3 lis 2010, 08:54

aaa no tak bo wy te BL kupiliście w Polsce od MMP i pewnie mają na "sztywno" :P u mnie i u kolegi AUTO to jest z czujnikiem zmierzchu zintegrowane ;)
kolega napisał:
dyngs napisał(a):Wlasnie w piatek wieczorem zostalem szczesliwym posiadaczem Mazda 3, czarny metalic. Auto kupilem w Berlinie 16000 Euro.

;) co kraj to obyczaj.
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 16:47
Posty: 2097 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez pluck » 3 lis 2010, 14:10

tak kupiłem w PL i to na nasz rynek jest montowane na "sztywno". Więc ja sobie z AUTO korzystam ale tylko po to by wiedzieć czy na dworze jest ciemno/jasno ;–)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 mar 2010, 23:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez ZOOMik » 14 lis 2010, 23:41

Podświetlenie wnętrza, zegarów się samo dostosowuje...wygodne, nic nie trzeba robić :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 09:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez monkahead » 21 paź 2014, 21:30

Czy wersja "90th anniversary" miała podgrzewaną przednią szybę (druty)?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 09:18
Posty: 243 (1/6)
Skąd: Sosnowiec
Auto: MX-5 NC Summer Edition

Postprzez Tytan » 22 paź 2014, 09:21

Nie miała
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 12:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez monkahead » 23 paź 2014, 19:16

90th Anniversary to niestety tylko Exclusive (a nie Exclusive +) plus parę bajerów, dokładna specyfikacja w załaczniku.

Do pełnego szczęścia brakuje mi xenonu, podgrzewanej szyby, czujników światła i deszczu oraz lusterka foto chromatycznego, chociaż to ostatnie akurat można dorobić.

Prezentuje się natomiast bardzo fajnie, tak fajnie jak Kirei ale jest lepiej wyposażona.
Załączniki
Mazda3_90th.pdf
(216.24 KiB) Pobrane 152 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 09:18
Posty: 243 (1/6)
Skąd: Sosnowiec
Auto: MX-5 NC Summer Edition

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323