Ramiona wycieraczek – demontaż i renowacja

Mazda 121 1991–1996

Postprzez moniq » 4 sie 2008, 10:56

Witam wszystkich,
mam może dość banalne pytanie, ale jak na razie nie udało mi się znaleźć zadawalającej odpowiedzi. W związku z tym pozwalam sobie prosić o wsparcie kolegów (i koleżanki) z forum :D .
Czy nie macie problemów z zardzewiałymi wycieraczkami?
Czy malujecie je np. czarnym półmatem jak niżej?

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... ycieraczki

Czy sposób demontażu tych ramion jest podobny jak w 626 czyli zdjąć "gumkę" i pociągnąć do góry (ewentualnie odkręcić śruby)?
Czy można dokupić takie ramiona i jaki jest ewentualnie koszt tej przyjemności...?

Ja jak do tej pory nie znalazłam nic oprócz samych piór czy silniczków do 121 na Allegro. Nie wiem też jaki jest koszt tej przyjemności. Ramiona w mojej MADZI są zardzewiałe beznadziejnie, więc nie wiem czy jest sens malować "coś takiego" – i tak niebawem "wyjdzie".

Podzielcie się – co sami robiliście, żeby utrzymać wycieraczki w przyzwoitym stanie?
Z góry dziękuję za pomocne rady...
Mercedes C-Klasse Forum:
– W niedziele padało i w drodze do kościoła auto zrobiło sie mokre, co robić?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2008, 09:31
Posty: 8
Skąd: Puławy
Auto: 121 1.3 16V CT 1995 GLX

Postprzez Icemartin » 4 sie 2008, 18:02

:) Jakiś miesiąc temu – "odnowiłem" ramiona wycieraczek w mojej 121 i wyglądają doładnie jak nowe.Czas pracy – jakieś 30 min.Odchylić gumy,odkręcić nakrętki ,ściągnąć.W zależności od ilości rdzy chwilka pracy papierem ściernym – grubym/drobnym.Odrobina podkładu – minia i po chwili jak wyschnie,lakierem czarnym pół/mat – najlepiej w pozycji wiszącej na sznureczku farbą w sprayu ew małym waleczkiem.Efekt naprawde super...
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2008, 18:35
Posty: 12
Skąd: Bytom
Auto: Mazda 12 DB 1.3 1992 CanvasTop

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121