Naprawa lub wymiana miekkiego dachu

Mazda 121 1991–1996

Postprzez jasiek57 » 17 maja 2007, 23:49

Panowie. W Radomiu na szrocie jakieś 10 dni temu stała rozbita Madzia z otwieranym dachem.Jakby co to mogę zajrzeć i dowiedzieć co i jak.
Tylko Mazda
Forumowicz
 
Od: 21 kwi 2006, 19:15
Posty: 109
Skąd: Radom
Auto: 626 2.0pb ,lpg 2000r Kombi

Postprzez venus » 25 paź 2008, 16:44

Witam.Mam problem z dachem.Oddałam do serwisu,ponieważ dach otwierał sie tylko do przodu.Facet powiedział,że nie umie naprawić(szkoda że odrazu tak nie powiedział,tylko rozebrał i złożył) <killer> finał był taki,że po tyg.dach ani rusz i do tego jest kilku cm przerwa.Na forum widziałam jeden adres,ale niekompletny.Moze ma ktoś jakiś namiar w wawie?Pozdrowionka. :)
venus
 

Postprzez Narg » 29 paź 2008, 23:51

Sprawdź luty na przekaźniku. Ja miałem podobną sytuację, dach otwierał się tylko do przrodu. Okazało się że jeden z lutów odpadł ze starości, po jego poprawieniu dach śmiga do dzisiaj. Przekaźnik znajduje się w tylnej części dachu, tam gdzie ręcznie korbką można otwierać i zamykać dach. Przeszukaj forum, gdzieś chyba był opis naprawy przekaźnika.
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2007, 14:58
Posty: 53
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 323f BJ (2000r.)
1,5L Benzyna+LPG (BRC Sequent 24)
(Było Mazda 121DB)

Postprzez venus » 5 lis 2008, 11:56

Narg teraz to mi nic nie da,bo dach w ogole nie działa.Wydaje mi sie że facet który zaglądał do dachu musiał zle zmontować ,bo przez pierwszy tydz dach stukał przy otwieraniu,a potem z prowadnic spadł i musiałam na siłe zamykac.
venus
 

Postprzez Goromadska » 30 maja 2009, 13:03

Witam jestem nowy na Forum :D
Mazde Kaczuszkę posiadam od listopada i jestem nią zachwycony!
Dach wymaga wymiany, ale udało mi się okazyjnie kupić calutki nieuszkodzony dach za 350 zł!<jupi> i dziś właśnie gdyż nie pada czeka mnie trochę pracy ;p Wszystkim którzy chcą wymienić dach radzę dobrze szukać. Owszem są oferty za 700 zł i wtedy opłaca się bardziej naprawa ale na moim przykładzie widać że w pełni sprawny (bo taki jest ;) również z obszyciem) da się kupić już za nie tak duże pieniądze.

EDIT(dach wymieniony) odsyłam do porad ;)
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 35#1398435

<glupek> NIe Mam pojęcia jak zdjąć tapicerkę nad przednią szyba aby wymienić dach ;/ HELP nie chciałbym jej uszkodzić! proszę o odp. na gg 6060682 :( [problem rozwiazany ;)]
niedługo moja Śliczność będzie ładna, że też bambi przeżył wypadek i uciekł... nie było pasztetu
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 maja 2009, 16:02
Posty: 5
Skąd: Jagatowo/Pruszcz Gdański
Auto: Mazda 121 1,3 GLX 53kW 16v 92r

Postprzez Lizzi » 18 wrz 2009, 14:05

No coz... sa tez zle strony dachu:( ostatnio w nocy jacys panowie ktorym ewidentnie sie nudzilo ... <killer> chcieli sie chyba dostac przez dach do srodka – i teraz wazna informacja – nie da sie otworzyc dachu rekoma.... – otóż oderwali mi na caaaaaaaaaaałej długości dach :( :( i co teraz mam zrobic? mowie – kupie nowy – 500zł :( najbidniej....taniej wyjdzie kupic nowa..... no to moze zszyje i jakos załatam – ale jak to bedize wygladac- jakies wyjscie to jest....

No i moi kochani mam pytanie ..... jak myslicie ... czy jest szansa na wyciagniecie tego felernego dachu i przyspawanie "twardego"???? POZDRAWIAM!
Lizzi
 

Postprzez People_Hate_Me » 27 mar 2010, 14:35

drugie ostrzerzenie. post poleci do kosza. to nie są ogłoszenia.
posprzątane :)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Piotr 121 » 18 kwi 2010, 14:42

Witam.
Ja wymieniłem poszycie dachu na nowe, gdyż wszelkie naprawy były nie estetyczne, a efekty krótkotrwale.
Nowe poszycie wykonał tapicer, specjalizujący się w renowacji aut, w tym i kabrioletów.
Koszt nowego poszycia dwa lata temu wynosił 350zł, demontaż i montaż oraz nowe linki w własnym zakresie.
Musiałem tylko dostarczyć stare poszycie "na wzór", w związku z tym auto było uziemione na trzy dni.
Ale opłaciło się, auto odzyskało wygląd a dach swoją funkcjonalność. Myślę że nowe poszycie, wystarczy już do końca użytkowania tego autka.
Z własnego doświadczenia, polecam takie rozwiązanie sprawy, nowe choć nieoryginalne ale dobrze wykonane poszycie,
będzie lepsze od używanych niby w dobrym stanie oryginałów.
Poza tym sprzedający używane części, naprawdę czasem przesadzają z cenami.
Pozdrawiam Piotr
Piotr 121
 

Postprzez shady » 15 lip 2010, 23:33

Piotr 121 napisał(a):Witam.
Ja wymieniłem poszycie dachu na nowe, gdyż wszelkie naprawy były nie estetyczne, a efekty krótkotrwale.
Nowe poszycie wykonał tapicer, specjalizujący się w renowacji aut, w tym i kabrioletów.
Koszt nowego poszycia dwa lata temu wynosił 350zł, demontaż i montaż oraz nowe linki w własnym zakresie.
Musiałem tylko dostarczyć stare poszycie "na wzór", w związku z tym auto było uziemione na trzy dni.
Ale opłaciło się, auto odzyskało wygląd a dach swoją funkcjonalność. Myślę że nowe poszycie, wystarczy już do końca użytkowania tego autka.
Z własnego doświadczenia, polecam takie rozwiązanie sprawy, nowe choć nieoryginalne ale dobrze wykonane poszycie,
będzie lepsze od używanych niby w dobrym stanie oryginałów.
Poza tym sprzedający używane części, naprawdę czasem przesadzają z cenami.
Pozdrawiam Piotr


Takie pytanie...kupiliśmy świeżo RazDwaRaz, i jest słaby naciąg od strony kierowcy. Jak idą linki od naciągu? Wzdłuż dachu? Jak je wymienić i Piotr gdzie je zakupiłeś??
Hoobi Rally Team: http://www.hoobi-rt.pl
Mechanika pojazdowa ; Serwis opon. Zniżki dla mazdowiczów. http://www.h-rt-auto.firmy.net / 513 188 290
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2004, 13:14
Posty: 900
Skąd: Szczecin\Gorzów
Auto: 323F GT; 121 Canvas-Top, Favorit Rally version, zielony Pickup

Postprzez Piotr 121 » 16 lip 2010, 23:03

Witam,
linki są umieszczone na obrzeżach dachu, zaszyte są w rękawach poszycia po obu jego bokach , a końce przymocowane do stalowych blach na przedzie i tyle poszycia. Jeden koniec linki zaczepiony jest na stałe, a drugi za pośrednictwem sprężyny (chyba z przodu), zamknięcie dachu powoduje napięcie linek i dociśnięcie obrzeża poszycia do powierzchni dachu. Jeśli linka lub sprężyna jest zerwana, poszycie nie dolega. Wymiana linki jest kłopotliwa, i raczej bez demontażu całego poszycia niemożliwa, gdyż mocowanie linek do stalowych blach jest dostępne po odklejeniu poszycia od wspomnianych blach. Linki kupiłem z metra, dostępne w sklepach z materiałami metalowymi, jej średnica to ok 0,5mm (jeśli dobrze pamiętam). Mam nadzieje że nie macie problemu z mechanizmem przesuwającym poszycie, bo jeśli tam coś nie działa jak trzeba ( jedna strona się "spóźnia")to linki o których piałem wyżej nic nie pomogą. Ale w tej materii nie mam doświadczenia, w moim autku działało to bez problemów. Pozdrawiam, i powodzenia.
Piotr 121
 

Postprzez shady » 19 lip 2010, 23:52

Piotr 121 wielkie dzięki za przybliżenie tematu ! :) Linki niestety zerwane :/ teraz obmyślanie jak doprowadzić dach do dobrego stanu, tzn. głównie chodzi o to by ładnie dolegał po zamknięciu dachu.
Hoobi Rally Team: http://www.hoobi-rt.pl
Mechanika pojazdowa ; Serwis opon. Zniżki dla mazdowiczów. http://www.h-rt-auto.firmy.net / 513 188 290
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2004, 13:14
Posty: 900
Skąd: Szczecin\Gorzów
Auto: 323F GT; 121 Canvas-Top, Favorit Rally version, zielony Pickup

Postprzez cosmica » 3 wrz 2010, 17:43

Wiitam,

Po długim czasie hibernacji, nareszcie jestem!
Właśnie jedzie do mnie z berlina moja druga madzia 121 <jupi>
Niestety okazało się , że dach nie działa. Jeszcze tego nie sprawdzałam, bo dopiero jedzie :)
Popatrzę co się dzieje, poczytam posty.
Ale jeśli nie poradzę sobie, to z pewnością będę pytać o porady.
Pooozdrawiam,
cosmica
pozdrawiam,
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2007, 22:02
Posty: 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121