Modyfikacja wnętrza

Mazda 121 1991–1996

Postprzez KrystianR » 17 paź 2007, 21:41

wykrecilem zegary i leza obok mnie...mowa o mx-3 wzialem i wywalilem na sam przod te glupie kapturki ale obawiam sie ze moze byc problem by uzyskac idealnie taki kolor jak chcemy gdyz wydaje mi sie ze same tarcze tez daja lekko zielonkawy kolor..ja chce na czerwono tak jak mam i radio tylko zobacze czy kupic diody rozpraszajace czy zarowki-fakt taki ze zarowki zawsze beda lepiej rozpraszaly niz ledy ale cala reszta plusow dla ledow – a najwiekszy minus zarowek to to ze po czasie farba/lakier z nich moze sie zmienic pod wplywem ciepla i nie bedzie czerwony a pomaranczowy itp itd-kiedys tak mialem z niebieskimi...mowa u zarowkach w5w
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2007, 19:50
Posty: 245

Postprzez yarek shalom » 5 kwi 2008, 14:46

Ostatnio przepalila mi sie zarowka, a wiec dzis postanowilem wymienic ja na nowa. Na pewno na pierwszy raz wymiania nie zajela mi 15 minut, nawet po odkreceniu tych wszystkich oslon itd jezeli nie odczepi sie linki predkosciomierza to dostep jest bardzo utrudniony. Mam szczuple dlonie a ledwo co dosiegalem tych zarowek, watpie ze ktos kto ma grubsze dlonie ma szanse je wymienic nie odpinajac przewodu predkosciomierza

Mam pytanie: moja tablica rozdzielcza nie ma obrotomierza tylko w tej czesci jest podzialka z paliwem, a wiec czy ten obrazek rowniez odnosi sie do wersji bez obrotomierza?

Obrazek

Ja znalazlem dwa niebieskie grzybki u gory, kapturki zielone zdjalem pozostawilem biale zarowki. Z kolei nie znalazlem trzeciego niebieskiego grzybka po prawej stronie na rysunku. U mnie wogole bylo tylko 1 wejscie na dole po prawej stronie (patrzac na obrazek). I bylo ono nie z niebieskim tylko czarnym grzybkiem, nie bylo zielonego kapturka na zarowce. Zarowka ta odpowiadala za kontrolke dlugich swiatel. Byly oczywiscie 2 lub 3 grzybki po prawej stronie w pionie ale one odpowiadaly za kontrolke "akumulatora" oraz "oleju". Tak wiec nie znalazlem trzeciego niebieskiego grzybka z zielonym kapturkiem. Tak wiec mozliwe jest ze w wersji bez obrotomierza po prostu ten schemat na rysunku jest inny?

Drugie pytanie: gdzie odlacza sie linke predkosciomierza przy skrzyni biegow? pod maska?
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2007, 20:51
Posty: 72

Postprzez infinito » 5 kwi 2008, 17:19

linka od predkosciomierza jest tam gdzie plyn od skrzyni.
pod maska samochodu.
po prawej stronie silnika (i ciut z tylu) (Twojej prawej stojac nad autem) torche z tylu...
latwo to poznac bo idzie to od srodka auta, samo odkrecenie jest latwe, nie trzeba klucza. wystarczy reka.
pzdr
Mateusz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 15:18
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Auto: mazda mx-3 1.6 1993

Postprzez yarek shalom » 5 kwi 2008, 23:18

Infinito – wielkie dzieki – przy nastepnej okazji sprobuje odlaczyc ta linke i dopiero wtedy wyciagac liczniki

Dla tych co zamierzaja w przyszlosci zdejmowac zielone kapturki z zarowek (u mnie sa zarowki a nie diody)

Po zdjeciu zielonych kapturkow z zarowek liczniki przybieraja pomaranczowa barwe, w moim przypadku gdy mialem kapturki nie widzialem ilosci przejechanych km, teraz po zdjeciu kapturkow ktore jakby nie patrzec przymulaly swiatlo wszystko widze jak na dloni

Tak to wyglada: http://yarekshalom.wrzuta.pl/obraz/sbKdJFkuzX/

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2007, 20:51
Posty: 72

Postprzez yarek shalom » 18 kwi 2008, 19:59

Infinito nie potrafie rozpoznac ktora to linka, nie wiem gdzie jest plyn od skrzyni, dlategoz robilem zdjecia, czy tak wyglada poczatek i koniec tej linki predkosciomierza?
Początek
Obrazek

Koniec
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2007, 20:51
Posty: 72

Postprzez infinito » 18 kwi 2008, 21:25

chybya dobrze zaznaczyles, ale ze zbyt bliska jest fota, no a ekspertem nie jestem i nie widze tego tak przestrzennie :) koniec mi pasuje, a jak poczatek wygalda nie pamietam :) jutro strzele fote i wkleje. pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 15:18
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Auto: mazda mx-3 1.6 1993

Postprzez yarek shalom » 18 kwi 2008, 21:58

Z gory wielkie dzieki!
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2007, 20:51
Posty: 72

Postprzez infinito » 20 kwi 2008, 16:02

cos sie zwalilo z interia i nie chce wgrac foty. podaj mi meila to Ci wysle. a tak na szybko tlumaczac: masz obudowe filtra powietrza po prawej stronie jest ona nie okragla a prostokatna i pozniej od tego prostokata odchodzi jakis tam przewod. dokladnie pod tym prostokatnym elementem jest linka. jest to chyba jedyna linka ktora da sie odkrecic, jest dosc nisko. mysle ze wystarczajaco jasno teraz wyltumaczone, a jak chcesz to dla pewnosci fota na meila. pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 15:18
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Auto: mazda mx-3 1.6 1993

Postprzez yari » 21 kwi 2008, 10:02

yarek shalom koniec dobrze zaznaczyles, co do poczatku to nie mam pewnosci...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2005, 14:21
Posty: 400
Skąd: nowa praga
Auto: kosmetyczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121