Madzia 121 DB, 91-92r benz – zapytania

Mazda 121 1991–1996

Postprzez emka91 » 18 mar 2012, 18:01

Witam,

Razem z narzeczonym od 2 dni jesteśmy posiadaczami ślicznej Madzi 121 DB, 91-92r. benz
Sprawdzaliśmy dzisiaj rano poziomy płynów, ogólnie stan pojazdu etc.
W chwili obecnej jest kilka rzeczy, które Nas martwią, a nie mamy pojęcia jakie mogą być przyczyny poniższych zachowań kapryśnej Madzi ;)

Na jałowym biegu, przy zimnym starcie, obroty sięgają od 1.000 do 1.200, natomiast w chwili dociśnięcia gazu, obroty wskakują na 2.000 i tak też stoją po odpuszczeniu.
Ogólnie słychać jakby pracowała trochę nierówno, zwłaszcza gdy silnik jest nagrzany, wtedy na biegu jałowym, stojąc na światełkach, potrafi świrować od 1.500 do 2.000 tak jakby się delikatnie naciskało i odpuszczało pedał sprzęgła.

2-ga sprawa, to od czasu do czasu stuknięcie z prawej strony z przodu podczas skrętu w prawo (nadmieniamy iż Madzia prowadzi się gładko i nie ma problemu ze sterowaniem, po prostu taki charakterstyczny PUK :D)

3-cia sprawa: Czy każda madzia tak ma iż sprzęgło trzeba niemal odpuścić by ruszyła bez dodawania gazu? ;)

4-ta sprawa: Podczas delikatnego hamowania, słychać piski, natomiast te ustają gdy pedał hamulca jest dociśnięty mocniej. Sprzedawca informował iż były wymieniane klocki hamulcowe... ale wiadomo jak to czasami bywa, stąd Nasze pytanie ;)

Od razu informujemy, że to Nasze 1-sze 4y koła, a Mydelniczka ;) jest zbyt piękna by zostawić te tematy bez odpowiedzi :D

Pozdrawiamy
M i M :)
Początkujący
 
Od: 17 mar 2012, 22:20
Posty: 5
Auto: Mazda 121 GLX
1.3

Postprzez cadzzilac77 » 18 mar 2012, 21:54

emka91 napisał(a):Witam,

Razem z narzeczonym od 2 dni jesteśmy posiadaczami ślicznej Madzi 121 DB, 91-92r. benz
Sprawdzaliśmy dzisiaj rano poziomy płynów, ogólnie stan pojazdu etc.
W chwili obecnej jest kilka rzeczy, które Nas martwią, a nie mamy pojęcia jakie mogą być przyczyny poniższych zachowań kapryśnej Madzi ;)

Na jałowym biegu, przy zimnym starcie, obroty sięgają od 1.000 do 1.200, natomiast w chwili dociśnięcia gazu, obroty wskakują na 2.000 i tak też stoją po odpuszczeniu.
Ogólnie słychać jakby pracowała trochę nierówno, zwłaszcza gdy silnik jest nagrzany, wtedy na biegu jałowym, stojąc na światełkach, potrafi świrować od 1.500 do 2.000 tak jakby się delikatnie naciskało i odpuszczało pedał sprzęgła.

brudny przepływomierz? może trzeba wyregulować wolne obroty?
mam podobny problem, ale nie wnikam :D na wiosnę jadę do mechaniora.
w każdym razie, policja o to się nie czepia <spoko>


emka91 napisał(a):2-ga sprawa, to od czasu do czasu stuknięcie z prawej strony z przodu podczas skrętu w prawo (nadmieniamy iż Madzia prowadzi się gładko i nie ma problemu ze sterowaniem, po prostu taki charakterstyczny PUK :D)

albo przegub w kole, albo łożysko kolumny zawieszenia.
sam przegub to koszt około 150,–


emka91 napisał(a):3-cia sprawa: Czy każda madzia tak ma iż sprzęgło trzeba niemal odpuścić by ruszyła bez dodawania gazu? ;)

:| hmmm... nie zwruciłem uwagi na to, jak to wygląda w mojej. jutro przypilnuję.

sprawdziłem. puszczam sprzęgło do połowy i łapie. delikatnie, bez dodawania gazu zaczyna się toczyć.
myślę że w waszym przypadku wystarczy naciągnąć linkę.

emka91 napisał(a):4-ta sprawa: Podczas delikatnego hamowania, słychać piski, natomiast te ustają gdy pedał hamulca jest dociśnięty mocniej. Sprzedawca informował iż były wymieniane klocki hamulcowe... ale wiadomo jak to czasami bywa, stąd Nasze pytanie ;)

klocki wymienił, ale tarcze z "frezami" po poprzednich klockach zostały. może to być przyczyną.
może, co oznacza że nie musi.


emka91 napisał(a):Od razu informujemy, że to Nasze 1-sze 4y koła, a Mydelniczka ;) jest zbyt piękna by zostawić te tematy bez odpowiedzi :D

Pozdrawiamy
M i M :)


"mydelniczka" :] to bardziej do trabanta pasuje;)
damski kapelusz, szalone pudełeczko (określenie policjantów przy pisaniu mandatu za prędkość <czarodziej> ) to moje propozycje, ogólnie znane z resztą :)
.wolnemedia.net
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sie 2009, 13:03
Posty: 700
Skąd: gołdap
Auto: MAGDA 121 DB 1,3 16V 91' 39kW

Postprzez People_Hate_Me » 19 mar 2012, 15:26

i co ja mam z tym tematem zrobić? poruszyłeś kilka róznych tematów.
Powisi sobie chwile poźniej kosz.
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 14:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121