Problem ze wspomaganiem

Mazda2 2002–2007

Postprzez interw » 7 gru 2008, 10:51

Witam!
Mam dziwny problem ze wspomaganiem kierownicy w mojej Mazdzie. Otóż gdy silnik jest zimny (np. pierwsze poranne odpalenie) wspomaganie działa mi bez zarzutu. Niestety jak tylko złapie trochę temperatury (wystarczy, że tylko lekko sie nagrzeje) wspomaganie robi się coraz słabsze, a jak już silnik osiągnie normalną temperaturę pracy to właściwie mam wrażenie że kierownica się kręci tak jakby wspomagania w ogóle nie było. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną?
Dodam tylko, że poziom płynu jest prawidłowy a przy kręceniu kierownicą pompa wydaje typowe dla niej dźwięki (delikatne buczenie) pracy pod obciążeniem, nawet jak auto jest nagrzane, a wspomaganie nie "wspomaga" :)

Pozdrawiam.
interw
 

Postprzez Morus » 7 gru 2008, 20:23

Nie mam w prawdzie wspomagania ale może jak silnik jest zimny to ma wyższe obroty i pompa pracuje lepiej, a na ciepłym masz dużo niższe więc pompka mniej pompuje przygazu go na ciepłym tak na 2-2,5k obrotów i wtedy pokręć czy jest poprawa. Jeśli tak to znaczy ze pompa Ci się kończy albo przepuszczają uszczelki.
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2008, 19:14
Posty: 52
Skąd: Lubliniec
Auto: Mazda 121/2

Postprzez interw » 7 gru 2008, 20:30

Nie, obroty silnika niczego nie zmieniają. Próbowałem.
interw
 

Postprzez AREK00AR » 9 gru 2008, 19:59

a może olej się już wysłużył i jak jest zimny jest gęsty i spełnia swoje zadanie ale po nagrzaniu traci swoje właściwości. wymień olej 1 litr hipolu będzie kosztował koło 11 zł a na pewno będzie lepszy od tego co masz.
jak nie pomoże szukaj innej pompy to jest moja sugestia ja bym w takiej kolejności postąpił
Początkujący
 
Od: 4 gru 2008, 18:56
Posty: 13
Skąd: ZIELONA GÓRA
Auto: MAZDA XEDOS V6 2.O 93 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121