Akumulator- który?

Mazda2 2002–2007

Postprzez Montereczek666 » 3 lis 2017, 07:32

Czesc.
Posiadam Mazdę DY 2003 1.6 benzyna, przyszedł czas na wyminę akumulatora, niestety brak tabliczki informacyjnej, uniemożliwia identyfikacje akumulatora. Poradzicie jakie akumulator kupić, ponieważ w instrukcji nie ma żadnej informacji a info z sklepów sprzedających akumulatory jest różne jedni mówią że tylko 44-45Ah inni że między 44 a 60.
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaki był montowany oryginalnie
Samochód stoi w garażu ale są tygodnie że używany jest tylko raz na krótkie dystanse
Montereczek666
 

Postprzez Płomień » 3 lis 2017, 08:30

Podpowiem Ci że im większy aku wrzucisz, tym lepiej. Zapłacisz odrobinę więcej, ale dłużej pożyje, i będziesz miał spokojną głowę, nawet jak zostawisz lampkę w środku zapaloną to i tak rano odpali. Ogólnie wyznacznikiem akumulatora jest nie tyle pojemność, ile prąd rozruchowy, dlatego w różnych katalogach znajdziesz aku o różnej pojemności, ale podobnym prądzie rozruchowym.

Od siebie mogę polecić aku firmy Topla. Trzeba się trochę naszukać, ale firma jest porządna i kosztowo wychodzi nie najgorzej. U siebie mam go już 3 lata, żadnych objawów zużycia. Kumpel jeździ na takim od 5, też działa jak nowy. Najstarsza Topla jaką widziałem i macałem jeździ w znajomym Lanosie już od 7 lat, i nic nie wskazuje żeby miała być wymieniana.
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Lutek65 » 24 gru 2017, 16:05

Może się spóźniłem, ale przyda się innym. Moim zdaniem wyznacznikiem wielkości akumulatora jest jego skrzynka. Oczywiście należy kupić taki, aby było jak naJmniej luzu w skrzynce- gwarantuje to jego stabilność. Zgadzam się- w tych gabarytach powinien mieć pojemność największą. Mam mazdę 2DY 2004 1,25. Mój akumulator (2016 wymieniony) to m-ki bosch, S4 001,440A (EN), 44Ah 12V. Zakładam, że skrzynka w twojej madzi jest taka sama. Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 11 lis 2014, 11:45
Posty: 25
Auto: Mazda 2 DY, 1,25 B, 2004r

Postprzez mikadoo1 » 26 gru 2017, 10:46

Ja zawsze kupowałem parametry podawane/ zalecane przez producenta auta i to się sprawdza. Zawsze tez starałem sie kupować "markowe" akumulatory i to sie nie sprawdziło <lol> mówiąc poważnie to obsesyjnie trwałem przy boschu ale już drugi akumulator pada po 3 latach :( nie znam sie specjalnie na tym ale padają nieodwracalnie pokazują zwarcie, coś tam sie przepala czy jakoś tak. Mam wrażenie że to celowe działanie producenta aku dziala cały czas super i na trzecią zime psuje sie i nadaje sie do wymiany.Następny kupie jakiś tańszy najwyżej wymienie co drugi sezon.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2017, 15:21
Posty: 49
Auto: Mazda 3 BM HB 120 KM 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121