Mazda 2 DY 1.4 DIESEL cofanie się paliwa z układu

Mazda2 2002–2007

Postprzez hajduk58 » 3 sty 2017, 08:14

Witam. Od jakiegoś tygodnia zaobserwowałem następujące zjawisko. Jak moja madzia stoi pod górkę to są problemy z odpaleniem tzn na moment odpali, zgaśnie i dopiero po dośc długim kręceniu rozrusznikiem odpala[ podpompowana pompką ręczną]. Nie ma takich problemów gdy autko stoi na równej powierzchni. Wtedy odpala bez problemów. Mechanik wymienił filtr paliwa,pompkę ręczną ,sprawdził szczelność układu i stwierdził że nie ma możliwości aby układ się zapowietrzał.Twierdzi że to wina pompy paliwowej ale nie jest pewien a to kupa rozbierania m.in. rozrządu. Co o tym sądzicie. Może ktoś miał podobny przypadek i coś doradzi?
Początkujący
 
Od: 6 lis 2012, 10:58
Posty: 6
Auto: mazda2

Postprzez iparts » 9 sty 2017, 10:10

Najprędzej obstawiałbym nieszczelność układu paliwowego, ale skoro została sprawdzona i jest wszystko OK to pozostaje sprawdzić pompę paliwową.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez dsu1 » 17 lut 2017, 21:40

Witam – udało ci się rozwiązać problem ? – moja ma to samo tylko że po długim postoju – jestem dopiero po kupnie autka rok 2006 1.4 tdci – wymieniłem już rozrząd paski i rolki generalnie sam ogarniam auta. W mojej nie podobają mi się te przewody paliwowe na szybkozłączki, jest to straszne cholerstwo wystarczy że tylko lekko nie będzie trzymać pierścień w takiej szybkozłączce do paliwa zacznie się dostawać powietrze. Druga możliwość to oringi przy przelwach jak tam lekko puści to paliwo będzie się cofać. Jak rozwiążesz swój problem daj znać. Ja jestem na etapie przywracania tej maździe swoich parametrów i po wymianie innych rzeczy zabieram się za te przewody, ręczną pompkę itd. aż rozwiąże problem . Miałem jedną świecę żarową spaloną a trzy pozostałe jakieś dziwne. Jutro odbieram części i działam, jak coś daje znać ;)
Początkujący
 
Od: 3 lut 2013, 02:26
Posty: 14
Skąd: Szczecinek woj. zachodniopomorskie
Auto: Premacy 2.0 DiTD 2002r
Mazda 2 DY 1.4 tdci
Mazda 5 2.0 Diesel

Postprzez dsu1 » 18 lut 2017, 23:01

Dziś udało mi się wszystko skończyć w Mazdzie 2 – na razie wszystko oki – wymieniłem świece żarowe, wszystkie przewody paliwowe na gumowe zbrojone czyli wywaliłem wszystkie szybkozłączki tylko powrót z pompy został na szybkozłączce i wejście do filtra paliwa no i wywaliłęm gruszkę i wstawiłem nową z zawrem zwrotynm . Na razie mazda pali od tzw strzała stała dłuższy czas i bez problemów. Rano wyjdzie czy naprawa się powiodła i dam znać <oczko>
Początkujący
 
Od: 3 lut 2013, 02:26
Posty: 14
Skąd: Szczecinek woj. zachodniopomorskie
Auto: Premacy 2.0 DiTD 2002r
Mazda 2 DY 1.4 tdci
Mazda 5 2.0 Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121