Mazda 2 1.4TD problem z przepływomierzem

Mazda2 2002–2007

Postprzez siepek3 » 8 lis 2016, 21:35

Witam wszystkich mam pewien problem z Mazda i może ktoś już się natknął na taką sytuacje i będzie umiał mi pomóc.

Jest to mazda 2 z 2004roku z silnikiem 1,4 zwykły turbo diesel, auto od samego początku po sprowadzeniu nie ma mocy, z niskich obrotów "na starcie" nie jedzie wgl na wyższych obrotach jest już lepiej. Pierwsze co zrobiłem to odczyt błędów no i tu o dziwo brak czegokolwiek, postanowiłem podmienić przepływomierz powietrza (łacznie założyłem juz kilka sztuk używek i nawet jeden nowy) sprawa wygląda tak że auto nie ma mocy i żadnych błedów, na innym przepływomierzu mazda jedzie jak sie nalezy, startuje ok, przyspiesza aż miło ale świeci błąd (kontrolka silniczka i ESP) po odczytaniu TEXA wyrażnie wskazuje OBWÓD ELEKTRYCZNY CZUJNIKA PZEPŁYWU MASY POWIETRZA... no to biorę nastepną przepływke i to samo, wziąłem od znajomego którego żona jeździ Citroenem C3 z tym samym silnikiem i wszystko jest dobrze a w mojej mazdzie ta sama przepływka nie ukazuje błedów ale auto spowrotem nie ma mocy, kupiłem całkiem nowy przepływomierz i jest to samo, brak mocy, brak błedów.

o co chodzi że na przepływce która wykazuje bład auto ma moc a na dobrej czy nowej przepływce nie ma mocy i nie ma błedów

dodam że wszystko inne w aucie jest sprawdzone tzn turbo, egr, pompa paliwa, czujniki na listwie, wtryski, rozrząd itd ale i tak bym to wykluczał bo rozumując po prostu problem sie pojawia i znika podmieniając przepływomierze

nigdzie nie mogę znależć pomocnych mi materiałow wiec
prosze o pomoc bo juz nie mam sił do tego auto i wszyscy naokoło elektromechanicy mają mnie dość
siepek3
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121