Termometr zewnętrzny – instrukcja montażu.

Mazda2 2002–2007

Postprzez skocio » 23 paź 2015, 13:27

Cześć, zapewne znajdzie się ktoś, kogo też irytuje brak termometru w Dwójce lub chciałby mieć taki bajer, który nie jest przyklejony do deski i zwyczajnie szpeci auto :D Poniżej instrukcja:

Kupujemy termometr do zabudowy, ja dorwałem na Allegro za 12zł z przesyłką. Termometry mają na ogół metrowy kabel, ja swój przedłużyłem do 4m by spokojnie przeciągnąć przez auto – do 5 metrów nie powinno być dużego błędu pomiaru. Później szukamy miejsca w aucie, gdzie byśmy chcieli go zamontować. Dla mnie najsensowniejszy wydawał się element z uchwytami na napoje – najmniej rozbierania, same zatrzaski. Złapać mocniej między uchwytami i pociągnąć do góry, potem odkręcić gałkę skrzyni biegów i mamy wyjęty.

Następnie wycinamy/wypalamy otwór na termometr, w moim przypadku w ruch poszła lutownica i nożyk do tapet – małe dziurki lutownicą po odrysowanym szablonie (wymiary otworu podane na aukcjach i instrukcji) i późniejsze wycięcie nożykiem. Najlepiej zostawić 2 mm w zapasie i później dotrzeć to pilnikiem. Lepiej wygląda i jest bezpieczniej bo za dużego otworu nie zmniejszymy i po zabawie.

W następnym kroku przeciągamy kabel po prawej stronie (prawa jest dalej od wydechu) auta, pod siedzeniem pasażera, wzdłuż progu pod plastikowymi listwami, kończąc w bagażniku. Po zdjęciu prawego boczka bagażnika (2 śruby) w prawym narożnika zobaczymy małą, zaślepioną dziurkę. Wyciągamy zaślepkę (są wklejone więc płaski śrubokręt w akcji) i wypuszczamy tam sondę.

Składamy i gotowe :) Pamiętajcie aby przykleić kabel tuż pod ekranem jeśli montujecie w tym elemencie co ja – nie może się majtać obok wodzików skrzyni biegów, gdyż są to elementy ruchome. Jedyny mankament to zasilanie – dwie małe baterie. Aktualnie nie chce mi się kombinować z podłączaniem do instalacji w aucie, baterie kosztują grosze i łatwo je raz na jakiś czas wymienić. Czas operacji 1,5 h na totalnym luzie :)

*Termometr pokazuje temperaturę na zewnątrz. Nie szukałem z opcją w/poza ponieważ było mi to zbędne. Być może jak ktoś zrobi rekonesans to znajdzie też i tak.
Załączniki
WP_000008.jpg
WP_000009.jpg
WP_000010.jpg
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2013, 19:19
Posty: 54 (0/3)
Auto: Mazda 121 DB
1.3 KAT 1994
Mazda 2 DY 1.4 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121