Dziwne cykanie w silniku.

Mazda2 2002–2007

Postprzez jarek198812 » 26 lip 2015, 12:21

Witam, posiadam Mazdę 2 z 2006 r, silnik 1,4 w dieslu. 110 tys, przejechane.
Zauwazylem od pewnego czasu dziwne cykanie w silniku, te cykanie rośnie wraz z obrotami silnika.... Jest dosc mocno slyszalne zarowno na cieplym jak i zimnym silniku.

Rozrząd wymieniany przy 90,000 km,
inne objawy to jeszcze wydobywajacy sie lekko niebieski dymek przy odpaleniu zimnego silnika po postoju okola jednego dnia, ale to raczej uszczelniacze. niepokoi mnie tylko to cykanie...
czy ktos spotkal sie z takim cykaniem silnika, dla zainteresowanych mogę dorzucic jakis filmik.
jarek198812
 

Postprzez lantan » 28 lip 2015, 01:17

Wrzucaj ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2014, 14:39
Posty: 161 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 2 DY, 2003r., 1.4 80KM, Pb+LPG

Postprzez jarek198812 » 20 gru 2015, 17:30

Niestety nie wrzucilem tego filmiku, ale mam teraz wiekszy problem...
z tym cykaniem nie zrobilem nic , machanik powiedzial zeby sie tym nie przejmowac,
Otóż opisze moj problem...
Teraz gdy odpale auto to tlucze sie tak jakby mlotek walil o mlotek, jest bardzo glosne....
Podczas ruszania ze skrzyzowania moja madzia zgasla, za szybko puscilem sprzeglo (pospiech) po odpaleniu samochodu to zaczelo bardzo głośno stukac tak jakby ktoś wziął dwa młotki i uderzal je o siebie. odglos najbardziej slyszalny z pod pokrywy zaworów.
Samochod stoi u mechanika, diagnoza jaka byla postawiona to taka ze mogl sie rozrzad przestawić, – został sprawdzony i wszytko jest tak jak nalezy. Kolejna diagnoza wtryski – oddalem wtryskiwacze do sprawdzenia i okazalo sie faktycznie ze 3 z 4 sa uszkodzone – zrobilem regeneracje wszystkich ( koszt 2600zł) . Mechanik zlożył wszystko do kupy i ..... jak klepalo tak dalej klepie.
klepie na zimnym jak i na cieplym silniku, gdy sie doda gazu to szybciej klepie.
Co może być przyczyna takie klepania?a klepie bardzo glosno
Prosze o porade co moze byc nie tak ...

ps. jszcze byly wymieniane świece żarowe – 4 sztuki, filt oleju, filtr paliwa i filtr powietrza oraz olej Motul 5w40
jarek198812
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121