Wibrująca zagadka...

Mazda2 2002–2007

Postprzez Świeżakowski » 4 cze 2014, 22:33

Witam :)
Jak mówi nick, jestem "świeżym" właścielem Mazdy 2, z 2004 roku :)
Pierwsze wrażenia z jazdy i oględzin bardzo pozytywne :)
Jest jednak jedna rzecz, która lekko rzutuje na ogólny, dobry całokształt.
Otóż gdy staję na światłach, czuję, że całe auto drży/wibruje. Możecie mnie oświecić czym to może być spowodowane? To moje 7 auto, ale Mazdę mam pierwszy raz :D
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Świeżakowski
 

Postprzez Jacek B » 11 mar 2016, 22:38

Witam
Miałem tak przez chwilke.
Moj mechanik zauważył ze koło pasowe jest juz kiepskie i zalecił wymiane.
Kupił jakies nowe i załozył.
Jeździłem nim dosłownie 8 km i zaczęło tak ładnie bujac na wolnych obrotach.
Koło do reklamacji.
Jacek B
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 19:21
Posty: 48
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 2
2003 DY Diesel

Postprzez D.M. » 13 mar 2016, 19:17

lub może poduszki silnika
Początkujący
 
Od: 18 paź 2014, 15:29
Posty: 16
Auto: Mazda 2 03-07
1.4 CDTI

Postprzez rywho » 16 mar 2016, 12:30

Miałem coś podobnego z pół roku temu (wersja benzynowa 1,4), po długich poszukiwaniach i sprawdzeniach m.in. poduszek przyczyna okazała się prozaiczna – po wymianie świec objawy ustąpiły jak ręką odjął.
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2013, 20:49
Posty: 63
Auto: Mazda 2 DY; 1,4; 2007
Mazda 2 DE; 1,3; 2013

Postprzez zorropp » 18 sie 2016, 22:05

Cześć,

od samego początku mam ten sam problem z moja Mazdą2 1.4 diesel.
Na biegu jałowym na światłach dość mocno trzęsie budą. Jakieś 9 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie padnięte wtryskiwacze (jeden lał, drugi nie podawał paliwa, a pozostałe miały korekcje poza tolerancją).
Zainwestowałem...wymieniłem na nowe...drgania są mniejsze, ale nadal są.
Zleciłem zbadanie poduszek od silnika i od skrzyni – wynik ta od strony skrzyni wymieniona – problem drgań pozostal.

Jedyne co mi podpada to za niskie obroty biegu jałowego – u mnie wg. obrotomierza jest grubo ponizej 750 obr/min (na oko będzie może 680?). Myślę, ze to za mało. Jeśli delikatnie przytrzymam pedał gazu i ustawie obroty na ok 780/min (lub więcej) to drgania maleją/znikają. Stąd kiedy jest cieplej i jezdze na włączonej klimatyzacji Madzie przestaje mnie denerwować – obroty automatycznie skaczą na ok 800-850 przy włączonej klimatyzacji.

@Świeżkowski – a jak u Ciebie z obrotami biegu jałowego?

I tutaj pojawia się pytanie do wszystkich dysponujących większa wiedza – czy jestem w stanie ustawić obroty biegu jałowego w tym silniku na wyższym poziomie (tak np. 760-780 obr/min)?
Czy tez muszę udać do serwisu Mazdy lub Forda (silnik F6JA to w końcu fordowski odpowiednik 1.4 HDI koncernu PSA)? Jeśli tak to ile kosztuje orientacyjnie taka przyjemność?

Pozdrawiam

Zorropp
zorropp
 

Postprzez skocio » 19 sie 2016, 11:46

Obroty na biegu jałowym faktycznie niskie, mi pod kompem wyświetla ok 800 bez klimy, wydaje mi się, że ustawią ci je podpinając auto pod OBD, minuta roboty w komputerze i zrobi to 3/4 warsztatów – koszt od 50 do 100zł.
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2013, 19:19
Posty: 54 (0/3)
Auto: Mazda 121 DB
1.3 KAT 1994
Mazda 2 DY 1.4 2004

Postprzez zorropp » 22 sie 2016, 11:12

Hej,

dzięki za odpowiedz i radę (oraz porównanie z twoją Mazdą).

Wychodząc z założenia, że faktycznie mam coś nie tak (680obr/min a 800obr/min u kolegi skocio) podzwoniłem po paru serwisach/warsztatach w Poznaniu celem umówienia się na podniesienie obrotrów i spotkało mnie zdziwienie...otóż, żaden warsztat nie daje gwarancji, że taka zmiana się powiedzie ("to jest nie do ustawienia, silnik bierze to po innych parametrach i samemu reguluje...").
Natomist w serwisie Mazdy w Poznaniu (na św. Michała) powiedzieli, że i owszem podepną kompa – koszt 207 zł i jesli bedzie aktualizacja softu do silnika to ja ściągną i wgrają (kwota wzrasta do 440zł), ale nie dają gwarancji, że to pomoże... :(

Zgłupiałem, czy to faktycznie aż takie trudne w tej wersji? Czy jestem robiony w konia lub zbywany?
Ma ktoś może namiary na jakiś warsztat (sprawdzony), gdzie takowe cuda się robi i który nie będzie chciał za takową usuługę ponad 400zł?

Pozdrawiam

Zorropp
zorropp
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121