Mazda2 (DY) dławi się na 2 biegu

Mazda2 2002–2007

Postprzez mefkm » 24 mar 2014, 08:23

witam

mazdę mam od tygodnia (mazda 1,4l 16v – 2007r.), po wymianie rozrządu, olejów i filtrów a także przewodów zapłonowych

Wszystko jest fajnie jak przy ruszeniu na 1 biegu pociągnę do ok 3 tyś obr., to wówczas jak wrzucę 2 nic nie szarpie jest płynnie. Jesli dalej cisnę gaz na tej 2, to czuć leciutkie poszarpywanie – ale tylko na zimnym, jak ciepły to pięknie płynnie przyśpiesza. Jak jest zimny silnik to i na 3 i 4 jak przycisnę do podłogi gaz, to czuje jakby miał zadyszkę – takie delikatne poszarpywanie – ale idzie do przodu. Najgorzej to właśnie na niskich obrotach, autem nie da sie normalnie jezdzić – wg mechanika, co wymienial oleje i filtry, a nawet przewody zapłonowe, to niestety te auta tak maja – masacra.

Niestety jesli ruszam powoli, albo ciagłe zmiany biegów w korku zaczyna się problem auto się dusi, dławi, skacze na 2 biegu poniżej 2 tyś obr. – co może być przyczyną.

mechanik nie wymienił świec – gdzieś czytałem, że to to może być przyczyną, albo że to jakaś cewka, proszę o wszelkie rady, auto ledwo co kupione a już na lawecie jechało, a teraz te kangury.

przy zakupie jakos tego nie zauważyłem, na codzien poruszam sie automatem i jakos mi nie podpadło
Początkujący
 
Od: 12 mar 2014, 22:13
Posty: 15
Skąd: śląsk
Auto: Mazda 2, 1.4 16V, 2007r.
Ford Mondeo MK4, 2,0 TDCi 140KM, 2008r.

Postprzez synciu » 16 wrz 2014, 23:42

Witam.Miałem podobne objawy aż do momentu wywalenia check engine. Błąd wyskoczył po dwóch tygodniach nieużytkowania i przejechaniu ok. 2km. Podpiąłem pod kompa i wyskoczyły dwa błędy 1.sonda lambda przed katalizatorem i 2.sonda lambda za katalizatorem. Po skasowaniu i testowaniu sondy oczywiście sprawne. Po konsultacji z mechanikiem padło podejrzenie na regulator ciśnienia paliwa(listwa wtrysków). Koszt regulatora 220zł w sklepie z częściami ford(tydzień oczekiwania). Wymiana-odkręcenie dwóch śrubek :) . Jeżdżę już prawie miesiąc i problem z poszarpywaniem,zadyszką i przygaszaniem na jałowym znikł. Pozdrawiam
synciu
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121